česky deutsch

Žákovský parlament

Úvod » Naše škola » Žákovský parlament

ŠKOLNÍ ROK 2019 / 2020

 

NOVÝ ŠKOLNÍ ROK - NOVÉ VÝZVY. JSME PŘIPRAVENI NASLOUCHAT, POMÁHAT, SPOLUPRACOVAT, KREATIVNĚ REAGOVAT A TVOŘIT. JSME TU PRO VÁS....ČEKÁME NA VAŠE PODNĚTY, RADY, NÁPADY. PŘIDEJTE SE. 

 

SLOŽENÍ PARLAMENTU

5.A - Tomášková Kristina, Pokorný Tomáš

5.B - Červinková Eliška, Kavka Tomáš

6.A - Vejvodová Rosalie, Říha Antonín

6.B - Moskalová Františka, Štenl Vojtěch

7.A - Krotilová Adéla, Syrový Matěj

7.B - Nováková Eliška, Šourková Viktorie

8.A - Hejkalová Rozárie, Švecová Lucie

8.B - Holas Alois

9.A - Sokolová Julie, Kramářová Denisa

9.B - Brzezina Marek , Stárek Josef

 

 

DEN SVATÉHO VALENTÝNA

I letos proběhlo předávání valentýnek mezi dětmi ve všech třídách. Přidáváme se a přejeme hezký den...

 

 

KNIŽNÍ VELETRH

Druhý ročník knižního veletrhu se v předvánočním shonu povedl. Tentokrát byly v kurzu především knihy pro mladší děti, ale o to více se v nakupování vyřádily žíčci z prvního stupně. Přeji všem pohodové čtení. .

 

 

 

MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA DĚTEM Z DĚTSKÉHO DOMOVA V KROMPACHU

I letos jsme poslali pozdrav dětem z Krompachu prostřednictvím mikulášské nadílky. Doufáme, že jsme udělali radost.

 

 

GIVING TUESDAY - DEN DOBRÝCH SKUTKŮ

V úterý 3.prosince jsme ve spolupráci s humanitární organizací ADRA oslavili dárkový den. Kampaň se koná po celém světě a nechtěli jsme zůstat pozadu.Děti z 1. stupně přinesly do školy hračku, kterou darovaly pro dobré účely Charitativním obchůdkům ADRA. Výtěžek bude věnován na pomoc tvoření lepšího prostředí a programů pro staré lidi. 

 

 

A JE TO TADY

Naši sněhuláci se stali ozdobou  libereckého vánočního stromu.A to nejlepší na konec!  Primátor města Liberec zvolil za nejhezčí ozdobu sněhuláka na lyžích, na jehož tvorbě se kreativně podílely děti 6.B. Jste prostě nejlepší....Všem, kteří se předvánočního zápolení o nejhezčí vánoční ozdobu   účastnili,  moc děkujeme...

sněhulák2019

 

Sněhuláci ze ZŠ Husova jsou připraveni zvítězit :) 

sněhuláci2019 (6)sněhuláci2019 (5)sněhuláci2019 (4)sněhuláci2019 (3)sněhuláci2019 (2)sněhuláci2019 (1)

 

 

ŠKOLNÍ ROK 2018 / 2019 

17. LISTOPAD 1989

12. června se uskutečnilo tradiční setkání zástupců žákovských parlamentů města Liberce. Tématem, kterým se parlamenťáci zabývali se staly události 17. listopadu 1989.Pojmy - svoboda, demokracie a totalita se  staly klíčovými slovy besedy ve skupinách. Pro ujasnění a porovnání znalostí zde byli přítomni tři liberečtí gymnazisté. Setkání proběhlo v příjemné atmosféře a dle slov našich parlamenťáků bylo přínosem pro pochopení těchto důležitých událostí. 

 

 

BESEDA - PRINCEZNA JULIE

31. května se zúčastnilo šest zástupců školy a parlamentu debaty s libereckou rapovou hvězdou Pauliem Garandem. Beseda se stala součástí dlouhodobého projektu  tvorby prevenčního programu, který se týká šikany na školách a mimo ní. Účastníci měli možnost projevit svůj postoj k problematice, někteří se svěřili se svými zkušenostmi s šikanou a pokládali Pauliemu Garandovi dotazy  ohledně jeho života a zkušeností s šikanou a samozřejmě i dotazy ohledně popularity rapera.

 

Valentýnská přání

Svátek zamilovaných proběhl jako každý rok v duchu napsání milého přání blízkému spolužákovi. 

 

 

DRUHÉ KOLO KNIŽNÍHO VELETRHU

Přidali jsme se k vánočnímu jarmarku, který byl pořádán družinou a nabídli již podruhé knihy. Tentokrát nejenom dětem, ale i rodičům. Zájem byl opravdu veliký a mnoho dětí bylo jistě obdarováno pod vánočním stromkem knihou. Celá akce, která proběhla ve dvou prodejních vlnách, byla úspěšná a rádi zopakujeme. 

 

 

Vánoční diskotéka

Středeční večer těsně před vánočními svátky jsme protancovali v rytmu hudby na přání. Diskotéka byla určena pro celý druhý stupeň. Největší zájem projevovaly devítky, proto byla pro parlament zklamáním jejich malá účast. Naopak překvapilyisedmáci a osmáci, nezklamali a přišli rozhýbat svá těla. 

 

MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA DĚTEM Z DĚTSKÉHO DOMOVA V KROMPACHU.

Setkání s dětmi z Krompachu bylo vlastně součástí školního výletu 8.A ve Sloupu v Čechách. Kluci ve věku kolem 9 - 10 let se přidali ke klukům z osmičky a zahráli si s nimi fotbal. Následujícího dne se setkání opakovalo a z řad našich dětí přišly první otázky typu, jak dětem pomoci nebo přilepšit, jak je obdarovat a udělat radost..Slova přešla k činům a parlamenťáci rozběhli dobrovolnou sbírku sladkostí a školních potřeb pro děti z domova. Jejich reakce a dopis paní ředitelky následuje...

Vážená paní učitelko,

posílám Vám fotografie našich dětí, které si lebedí mezi sladkostmi od žáků Vaší školy.

Nemohla jsem vyfotit všechny, protože nemám možnost získat souhlasy od všech rodičů našich dětí se zveřejněním fotografií. Tyto fotografie můžete ukázat žákům a prezentovat např. na stránkách Vaší školy.

Zároveň přemýšlíme, jakým způsobem poděkovat. Děti teprve něco vymýšlejí...

Vyřiďte žákům, že děti jsou nadšené. Dospěláci jim trpělivě vysvětlují, že není možné sníst vše najednou.. Sladkostí máme na 3 měsíce dopředu.... Také jim řekněte, že se mi někdy zdá, že naše společnost je zaměřená jen na konzum a výkon, ale oni mi poslali jasné znamení, že tomu tak není.

Děkuji!

 

Mgr. Regina Stiblíková

ředitelka DD,ZŠ a MŠ Krompach

 

 

parlament1 parlament 2

 

SBÍRKA PRO OPUŠTĚNÉ PSY A KOČKY

Je znát, že mnoho dětí naší školy soucítí s opuštěnými zvířaty. Krabice, naplněné psím a kočičím žrádlem, pamlsky, hračkami a dalšími potřebnými věcmi, praskaly ve švech a udělaly velikou radost v psím a kočičím útulku Archa v Liberci za Decathlonem. Bylo nám nabídnuto, že kdykoliv se můžeme přijít podívat, po dohodě si i vyvenčit pejska a samozřejmě adoptovat jakéhokoliv opuštěnce.

 

VÁNOČNÍ KOULE VISÍ NA LIBERECKÉM VÁNOČNÍM STROMĚ....HURÁÁÁÁÁ

 

 

PŘÁNÍ PRO HOSPIC

Žáčci 4. B třídy pod citlivým vedením paní učitelky Irové se rozhodli překvapit staré a nemocné lidi v HOSPICU svými přáními. Vyrobili papírová srdce , krásně nazdobili a ta by jim měla vytvořit milou atmosféru v jejich stávajících domovech. Děkujeme za parlament..

hospic

 

KNIŽNÍ VELETRH

Máme za sebou první ročník knižního veletrhu pod záštitou žákovského parlamentu a je potřeba hned na začátku konstatovat, že se setkal s velkým zájmem. Příval dětí byl převeliký, množství nabízených knih skoro jako v knihkupectví. Parlamenťáci s přehledem zvládli obrovský nápor a prodalo se mnoho knih všech možných žánrů a věkových kategorií. Je vidět, že zájem o četbu nezmizel a všem majitelům nových knih přejeme hezké chvíle při čtení.

veletrh2 veletrh1IMG_5842 veletrh

Vánoční koule                                                                                                                                                          

Letošní rok se děti celé školy pod vedením žákovského parlamentu pustily do kreativního tvoření koulí, které se budou účastnit soutěže o nejhezčí ozdoby na liberecký vánoční strom. Bylo by prima zopakovat loňský úspěch našich perníčků. Prosíme všechny příznivce školy o hlas. Děkujeme

koule

 

A jsme opět v novém školním roce....Jsme připraveni pomáhat, naslouchat a společně kreativně pracovat...Nechybí nám chuť a nápady k tvůrčí práci v žákovském parlamentu. Přidejte se....

SLOŽENÍ PARLAMENTU

5.A Karolína Hradilová, Petr Švec

5.B Lucie Gazdová, Vojta Štencl

6.A Ema Pokorná, Sandra Filipi

6.B Barbora Křivohlávková, Anička Treuchelová

7.A Amálie Hradilová, Julie Chroustová

7.B Alois Holas, Tobiáš Novák

8.A Denisa Kramářová, Julie Sokolová

8.B Filip Novák, Marek Brzezina

9.A Jakub Baloun, Mikuláš Futchik

9.B Elisabeth Sýkorová, Ema Pecháčková

 

                                                                                                                                  ŠKOLNÍ ROK 2017 / 2018

 

ROZLOUČENÍ S DEVÁŤÁKY

Ve středu 21. června proběhla diskotéka pro druhý stupeň, která byla zároveň rozloučením se s žáky, kteří nás opouštějí. Účast byla překvapivě mohutná a tanečníci si zařádili v rytmu disko. 

 

DEN VE SPOLEČENSKÉM

proběhl 6. června a byl vlastně předzkouškou posledního školního dne, kdy se deti snaží rozloučit se se školou ve svátečním oblečení.

 

Vajíčkový den

Pondělní dopoledne se stalo jednou velkou dílničkou pro děti na prvním stupni. Parlamenťáci si na tento den připravili devět stanovišť,  na kterých si děti mohly ozkoušet zdobení vyfouknutých vajíček různými technikami. Vajíčka se zdobily puntíky z krepového papíru, barvami v pěně na holení, polepy jarními ornamenty z barevného papíru, gelovými barvami, novinovým papírem, ubrouskovou technikou, kreativním posypem, vlnou, bambulkami a dokonce některá vajíčka získala nalepovací oči. Nejdůležitější na celé akci byla spokojenost dětí prvního stupně a jejich krásná pestrá vajíčka. 

V_3 V_2 V_3 V_5

První jarní den

Jaro jsme přivítali modrou a bílou barvou, které se staly barvami triček prvního jarního dne. Škoda jen, že za okny školy to vypadalo na to, že jaro zaspalo a mráz a nepohoda přetrvávají.

 

Valentýnský den

byl ve znamení milých vzkazů a psaníček, které si děti posílaly prostřednictvím pošťáků - parlamenťáků. 

Školní diskotéka

Vysvědčení nebylo jedinou odměnou žáků za jejich půlroční práci ve škole. Žákovský parlament uspořádal ve středu 31. ledna diskotéku, kterou děti 2. stupně v rytmu tance oslavily své úspěchy v 1. pololetí.  Účast byla nezvykle vysoká a pohled na sto spokojených tančících dětí zahřál u srdce nejen DJ Repra Honzu a pedagogický dozor.  

Školní den v teplákách

Přidali jsme se k výzvě ostatních škol a v úterý 16. ledna jsme výjimečně vyměnili džíny a sukně za tepláky. Účast byla téměř stoprocentní. Těšte se, chystáme den ve škole ve slavnostním oblečení. 

tepláky2 tepláky1 tepláky

Dárek pro Hospic

PF 2018 ve tvaru symbolického vánočního kapra se povedla ! Třídy se předháněly  v kreativním pojetí zadaného tématu. Zdobení šupin (počet šupin na kaprovi – počet žáků v jednotlivých třídách ) bylo originální a výsledek je nádherný. Přáním dětí bylo, aby  právě jejich kapr byl vybrán a zdobil prostory HOSPICE. Čtyři kapři již po pečlivém a obtížném výběru paní Vohlídalové odplavali a dělají radost pacientům zařízení HOSPIC.

IMG_9357 IMG_9358 IMG_9361 IMG_9372

IMG_9374 IMG_9366 IMG_9367 IMG_9369                                                                                                                                                                            

 

HURÁÁÁÁÁÁ, vyšlo to......PERNÍKY JSOU NA LIBERECKÉM VÁNOČNÍM STROMĚ....JSME DOBŘÍ, PROSTĚ DOBŘÍ......

PERNÍKOVÉ OZDOBY NA VÁNOČNÍ LIBERECKÝ STROM

Parlamenťáci se přidali k výzvě města Liberec vytvořit vánoční ozdoby pro liberecký vánoční strom. Aby se mohly účastnit celé třídy, bylo zvoleno téma - perníčky. Šablony byly velmi nápadité a výsledek svým provedením krásný.Teď jen musíme doufat v mohutnou podporu rodičů a přátel školy a dětí, že přispějí svým lajkováním na facebooku TRHY V LIBERCI k jejich postupu získat své místo na libereckém vánočním stromu.

IMG_9097

 

Halloween

Haloweenská soutěž o nejlépe kreativně vyzdobenou třídu proběhla v den tohoto svátku. Téměř všechny třídy sršely nápady a hodnocení tedy nebylo jednoduché. Parlamenťáci v porotě čtyř dětí poctivě obodovali jednotlivé soutěžící třídy a zvolili na 1. stupni třídu 3.A a na 2. stupni třídy 9.A a 6.A za třídy vítězné. V kostýmech přišlo v tento den do školy mnoho dětí, převážně na 1. stupni. Nejvýše oceněny byly kostýmy Agátky a Klárky z 5.A a Lucky z 4.B.

IMG_9041IMG_9038IMG_9039

 

 

Začal nový školní rok...Jsme připraveni naslouchat, pomáhat, kreativně tvořit. Letos v novém složení, kterému nechybí nápady a hlavně chuť pracovat v žákovském parlamentu.  Pojďme tedy společně vpřed..

 

SLOŽENÍ PARLAMENTU

5. A  Kateřina Keilová, Šimon Pražák

5. B  Viktorie Šourková, Adam Jager

6. A  Amálie Hradilová, Matěj Kestler

6. B  Tobiáš Novák, Alois Holas

7. A  Julie Sokolová, Denisa Kramářová

7. B  Filip Novák, Eduard Fojtíček

8. A  Mikuláš Fučík, Jakub Baloun

8. B  Adéla Bílá, Barbora Čalounová

9. A  Adam Voháňka, Diana Voplakal

9. B  Pavla Nevyhoštěná, Kristýna Kutrová

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BITVA NA PRVNÍM STUPNI (červen)

A je to tady. Letní teploty jsou na denním pořádku a lehké vodní svlažení je přeci moc příjemné. V pátek 8. června proběhla na hřišti školy velikánská vodní bombová bitva. Postupně se zde vystřídaly jednotlivé ročníky, které se na chvíli staly bojovníky mezi sebou. Bitva měla úspěch a moc díky za pomoc dětem z parlamentu.

 

LETNÍ STROM (červen)

Do třetice všeho dobrého...Letní strom se ocitl na svém místě. Žáci celé školy si zaslouží pochvalu. Jimi vytvořené obrázky ovoce symbolizují letní období. Obdiv patří kreativitě a barevnosti vytvořeného díla. děkujeme všem a jmenovitě parlamenťákům, kteří dokončili několikahodinovým lepením strom. 

 

JARO JE TADY (duben)

Celá škola se vrhla do tvorby jarních květů, které ozdobily náš školní jarní strom. Povedlo se. Květy jsou nádherné, 3D technikou vyrobené... Vznikl krásný strom s bohatou rozkvetlou korunou. 

 

 

ČARODĚJNICE (duben)

Den malých i velkých čarodějnic a čarodějů v převlecích má již dlouhou tradici na prvním stupni. I letos se parlamenťáci přidali a uspořádali pro děti soutěže ve sportovním i soutěžním klání. 

 

 

 

SBÍRKA PRO AZYL PES - KRÁSNÝ LES, březen

Po dlouhé zimě se útulek pro opuštěné a týrané pejsky a kočky v Krásném Lese naplnil do posledního místečka. Psi nás vítali velkým štěkotem a pobyt pro nás, kteří jsme sem přivezli spoustu žrádla a potřebných věcí, byl hodně smutný.. Útulek vlastní a řídí velmi milí a starostliví lidé, ale je nad jejich síly věnovat více pozornosti každému z pejsků a koček. Hledají se dobrovolníci k procházkám s pejsky !!! Děkujeme všem, kteří jste se zapojili, protože vám není lhostejný osud zvířat bez domova. 

 

 

 

VALENTÝNSKÁ SRDCE

Připomenout si den zamilovaných – SVATÉHO VALENTÝNA – jde různým způsobem. Letos parlamenťáci vyzvali třídy k vytvoření 3D srdce. Žáci jednotlivých tříd celé školy prokázali neuvěřitelnou kreativitu a pomocí krepového papíru, barevného papíru, látek vytvořili nádherná díla. Dokonce při tvorbě použili i oblíbené bonbony a muffiny. Vítězným srdcem na prvním stupni se stalo látkové srdce třídy 3.B, které je pošité dalšími malými látkovými srdíčky a srdce ze sirek třídy 7.A se stalo vítězem druhého stupně. 

val val (10) val (11) val (2)

val (3) val (5) val (6) val (8)

val (7) val (9)

Vánoční diskotéka

byla opravdu bomba. Výborný Dj Repro, skvělá hudba a parádní taneční atmosféra vytvořili příjemné prostředí. Sto dvacet dětí předvedlo během tří hodin své mistrovské taneční umění a přestože my učitelé nedosahujeme jejich tanečních kvalit, rádi jsme se přidali… Těšíme se na další akci. 

IMG_1416 IMG_1417 IMG_1445

VÁNOČNÍ STROM

Adventní čas předvánoční vyvrcholil celoškolní kreativní akcí, jejímž cílem byl obrovský zimní strom, který děti ozdobily svými papírovými sněhovými vločkami. Parlamenťáci, kteří koordinovali průběh tvoření, vločky pak na strom nalepili. Strom je symbolickým přihlášením se k času vánočnímu a navíc je spojením všech dětí na škole bez ohledu na věk nebo stupeň. Přejeme všem pohodové a veselé Vánoce !

vánoční strom_1 vánoční strom_2 vánoční strom_3

 

TALENTMÁNIE

V pátek 18. listopadu se pod vedením žákovského parlamentu konala bohatě obsazená sportovní a umělecká soutěž Talentmánie. Děti 5. – 9. ročníků předvedly neuvěřitelné dovednosti na poli pěveckém, tanečním, hereckém i kouzelnickém. Diváci s nadšením aplaudovali a nešetřili pochvalami. Porota složená z učitelů a parlamenťáků měla nelehký úkol – zvolit z účinkujících ty nejlepší. Každý, kdo se soutěže zúčastnil si zaslouží naši úctu a pochvalu za odvahu vystoupit před 300 dětmi, za šikovnost a dovednost, s jakou bylo jejich číslo provedeno a navíc je potřeba vyzdvihnout myšlenku propojení některých tříd, jejichž zástupci si svá vystoupení připravili. Děkujeme všem za podporu, pomoc, zvlášť pak patří velká poklona našim konferenciérům, kteří prokázali obdivuhodnou profesionalitu a vtipnost. Denizi a Kačko, dík, byli jste výborní.

 

Dlabání dýní 31. října, rozsvěcení dýní  – 2. listopadu                                                                                                                                        

Celoškolní soutěž o nejkreativněji vydlabanou dýni proběhla v rámci třídnických hodin s vervou a nadšením. Dýně po rozsvícení vypadaly nádherně. Škoda jen, že parlamenťáci ve třídách důrazně neprosadili cíl, kterým neměl být Halloween, ale mělo jít o připomenutí českého svátku zemřelých – Dušiček. Ve většině tříd totiž děti zvolily námět Halloween.

Vítězem nejkreativněji vydlabané dýně na 1. stupni je třída 3. B, na druhém stupni třída 8. B Blahopřejeme.  

 

ŠKOLNÍ ROK 2016/2017

Tak jsme zase v plné síle, v plném počtu, připraveni naslouchat, pomáhat, tvořit.. Nechybí nám nadšení ani nápady. Budeme tu pro vás, s vá

mi, vedle vás. Pojďme společně vytvořit prima prostředí, ve kterém fungují vzájemné vztahy, úcta a porozumění. Vaši parlamenťáci

Žákovský parlament 2016/2017

5.A – Amálie Hradilová, Matěj Kestler

5.B – Tereza Kašparová, Vendula Hájková

6.A – Julie Sokolová

6.B – Eduard Fojtíček, Filip Novák

7.A – Jakub Baloun, Mikuláš Futschik

7.B – Vojta Krejzar, Dobra Stránská

8.A - Karolína Suchá, Markéta Lenfeldová

8.B – Kristýna Kutrová, Jana Sokolová

9.A – Kačka Hrůzová, Pavel Knop

9.B – Nikol Nováková, Natálka Tužová

 

Předseda – Karolína Suchá

Místopředseda – Kristýna Kutrová

Nástěnkář – Julie Sokolová

Zapisovatel – Jana Sokolová

Školní rozhlas – Kačka Hrůzová

Spojky mezi 1. a 2. stupněm – Amálka, Matěj, Vendy, Terka

 

Připravované akce do konce roku 2016

Dlabání dýni – Dušičky, listopad

Talentmánie – 18.listopadu

Vánoční ozdoba pro liberecký vánoční strom – konec listopadu

Vánoční dárky pro psí útulek – prosinec

Vánoční číslo školního časopisu - prosinec

Vánoční diskotéka – 21.prosince

 

Žákovský parlament ve školním roce 2015/2016

Školní rok uběhl jako voda a my se zkusíme ohlédnout a popsat naši činnost během roku. Tým parlamenťáků pracoval v tomto složení : Julie Sokolová, Karolína Šuberová, Tereza Jurková, Eda Fojtíček, Klára Francová, Jakub Baloun, Vojtěch Krejzar, Dobroslava Stránská, Markéta Lenfeldová, Karolína Suchá, Kristýna Kutrová, Jana Sokolová, Pavel Knop, David Ficek, Nikol Nováková, Marian Jerinic, Lucie Wieserová, Natálka Najmanová.

Hned na začátku školního roku došlo ke změně koordinátora. Na místo paní učitelky Poplužníkové nastoupila paní učitelka Pastuchová. I nadále se scházíme každých 14 dní v úterý ráno a nebo dle potřeby. Nabrali jsme nové parlamenťáky z 5. tříd, v čele týmu stála Kája a vedle ní ruku v ruce Týna. Paní učitelka stála v pozadí dění a snažila se naši práci pouze usměrňovat nebo k ní přispět dobrou radou.  V plné síle jsme pomáhali řešit problémy dětí, zkusili vylepšit závady v chodu školy, vyslechli jsme potřeby, prosby a stížnosti prostřednictvím schránky důvěry, kterou jsme pravidelně kontrolovali.

Naším největším úspěchem bylo pokračování vydávání školního časopisu Školní prádlo, který je čím dál bohatší na počet stran i příspěvků. Tímto děkujeme panu vychovateli Honzovi, který se podílel na finální podobě časopisu. Všichni členové žákovského parlamentu mají na tvorbě časopisu svůj podíl a jeho vydávání se ustálilo 4 krát za školní rok.

Naše akce za školní rok 2015/2016

-          Sbírka na Azyl pes

-          Mikuláš

-          Zdobení vánočního stromečku

-          Tvorba PF 2016

-          Novoroční diskotéka pro 2.stupeň

-          Pomoc při Dnu otevřených dveří

-          Valentýn – srdíčková soutěž

-          První jarní den v bílém

-          Čarodějnice

-          Den dětí

 

Budeme se těšit na nový školní rok.

 

 

Dobrý den !

Rádi bychom vám představili a seznámili vás s Žákovským parlamentem !

Jsme skupina žáků z 2. stupně, kteří byli zvoleni jako zástupci tříd. Jsme tu proto, abychom zkusili vylepšit všechny vady, vyslechli prosby, ale hlavně jsme tu pro ty, kteří mají problém a neví, jak ho řešit, nebo se třeba bojí. Abychom vyhověli těm, kterým se o tom nechce mluvit, nebo se radši vyjadřují slovně, zavedli jsme "schránku důvěry", kterou pravidelně kontrolujeme. 

Scházíme se každých 14 dní v pondělí ráno.

Pro dnešek se s vámi loučíme. :-)

Talentmánie - výsledky

Letos se nám Talentmánie opravdu vydařila! Viděli jsme spoustu krásných představení, mohli jsme slyšet písničky, které si pro nás mnoho tříd připravilo a nakonec jsme se pobavili velmi vtipným tancem. Talentmánie nám také ukázala, že je důležité si občas udělat srandu a nebrat všechno tak vážně. Moc Vám všem děkujeme za účast! ..No a teď už k výsledkům!

O 1. místo se dělí naši dva "tanečníci" Vojta s Karlem a  zpěvačka Anička s pianistkou Janičkou.

Jako 2. se umístili dva komedianti Vilda a Kuba.

A na 3. místě se umístila 7. třída.

Talentmánie 

Po úspěšné akci Husovka má talent, která proběhla minulý rok pro druhý stupeň (včetně pátých tříd), jsme si pro Vás připravili Talentmánii! Koná se 18.12.2014 pod vedením našich parlamenťáků. :) Můžeme se těšit na plno představení, ať už divadelní, ukázky z karate, či zpěv. O tom, jak to všechno dopadlo, Vás budeme informovat! :)

Jsme tu zase:) Školní rok už běží v plném proudu a náš parlament taky! Letos toho máme hodně naplánované! Máme nový školní časopis, který bude vycházet každý měsíc. Můžete se těšit na nejlepší selfie, novinky ve škole, žákovský parlament, bazar nápadů, drby, aplikace, fotku měsíce, horoskop, učitelský sloupek, ředitelský sloupek, móda a trendy a anonymní vzkazy. Věříme, že to bude mít velký úspěch! Dále plánujeme Talentmánii (Husovka má talent!) a diskotéku.:) Nabrali jsme nové parlamenťáky z pátých tříd! 

Vítejte na stránkách žákovského parlamentu!

Zase jsme tu a po prázdninách jsme plni síly a nadšení dál zkrášlovat naši školu a pomáhat vám s vašimi problémy!

Neváhejte nám cokoli říct, jakékoli připomínky, nápady atd. budeme rádi :)

Přejeme úspěšný start TO THE NEW SCHOOL YEAR!!

Ž.P. 

 

To je náš tým parlamenťáků:

5.A - Klárka, Kuba                        5.B - Vojta, Zuzka

6.A - Markétka, Kája                   6.B - Sabča, Kristý

7.A - Barča, Pavel                       7.B - Vilém, Nikča

8.A - Marián                                  8.B - Naty, Lucka

9.A - Anička, Monča                   9.B - Natka, Vojta

 

Školní akademie 2014
Školní akademie se vždy koná jednou za čtyři roky. Letos, stejně jako naposledy, byla v Babyloně. Každá třída si připravila krátké představení, které naši parlamenťáci uvedli. Všechna představení se moc povedla a to jsme mohli poznat díky velkému potlesku, který za každým číslem následoval. Všem moc děkujeme za účast.

Ahoj lidi, chceme Vás upozornit, že 25.10.2013 se uskuteční Husovka má talent pro 5-9 třídy a byli bychom rádi za co nejvíce účastníků. Hodně zdaru na Husovka má talent přeje Žákovský parlament :-]