česky deutsch

! VELETRH INVENTO !

Úvod » Aktuality » ! VELETRH INVENTO !

Veletrh vynálezů a inovací INVENTO se konal v Praze na Výstavišti Holešovice v dnech 6. až 8. června 2013. Jedná se o první veletrh zaměřený na techniku, vědu a inovace uspořádaný v ČR v takovémto rozsahu. Veletrhu se zúčastnilo 14 evropských a asijských zemí (Irán, Švédsko, Rusko, Taiwan, aj.). Na INVENTO dorazil Dr. András Vedres (International Federation of Inventors' Associations), Guillaume Minnoye (European Patent Office) a mnoho dalších zahraničních i českých osobností z oboru.  

 

O mnoho větší vzácností bylo, že se tohoto veletrhu mohli účastnit někteří žáci naší školy. Oslovení žáci projektu ,,Mladý vynálezce´´ vystavovali své vynálezy na tomto veletrhu. Během 3 dnů výstavy žáci komunikovali s účastníky, představovali jim své nápady, vysvětlovali novost vynálezů a jejich jedinečnost. V rámci výstavy jsme společně navštívili i výstavu Tutanchamona v Holešovicích. Ubytování bylo zajištěno v hotelu Krystal, přepravování po Praze bylo pomocí tramvají, autobusů a kvůli povodňové situaci i pomocí vlaku.

 

Na závěr výstavy mohli žáci své nápady prezentovat na pódiu před ostatními po boku světových špiček v oboru patentových záležitostí. To je úspěch, který není každodenní.

 

Za pozvání i organizaci děkujeme Ing. Pavlu Jirmanovi ze sdružení ARID (Asociace rozvoje invencí a duševního vlastnictví).

 

Účastníci veletrhu:

Kristina Prokešová – 7.B

David Kutra – 7.B

Klára Holubová – 7.A

David Janoušek – 7.A

Jaroslav Vyskočil – doprovod

 

 

Více informací:

http://www.invento.cz/

http://www.glass.cz/arid

Zpět na výpis