Dopisování s dětmi z Německa

Úvod » Aktuality » Dopisování s dětmi z Německa

Třídy 4.C, 5. B a 6.B zahájily ve druhém pololetí tohoto školního roku nový projekt v němčině. Jde o psaní dopisů / emailů kamarádům z Německa. Díky naší dobrovolnici Luise se nám podařilo získat kontakt na základní školu a gymnázium v místě jejího bydliště (Tuttlingen – spolková země Baden-Württemberg). Mladší děti si posílají skutečné papírové dopisy poštou, což je pro některé vůbec premiéra v psaní dopisu, a navíc to má nečekaný adrenalinový náboj. Některé dopisy se nám totiž chvíli toulaly cestou nebo k nám vůbec nedorazily kvůli chybně napsaným adresám. Nyní už ale máme odeslaný druhý společný dopis a doufáme, že všechny dopisy na obou stranách tentokrát najdou úspěšně svého majitele. Šesťáci využívají moderní technologie – posílají si tedy emaily nebo si píší přes Whatsapp.

Skvěle se zapojují všechny děti, s radostí nám chodí ukazovat dopisy nebo zprávy, které jim přišly. Je radost vidět, jak se snaží přijít na to, co jim kamarád nebo kamarádka píše, či jak oni mají napsat něco, co jsme se ještě neučili, ale chtějí to vyjádřit. Doufáme, že se alespoň pár přátelství podaří udržet i v budoucnu.

dopis_německo (jpg) dopis_německo_3 (jpg) dopis-německo_2 (jpg)