Návrat do školy – obnovení běžného provozu

Úvod » Aktuality » Návrat do školy – obnovení běžného provozu

Návrat do školy – obnovení běžného provozu

Milí žáci, vážení rodiče,

v pondělí 17. května se obnovuje plně provoz na naší základní škole. Školní družina opět ve standardním provozu od 6:00 – 7:20 – v prostorách školního klubu – ke vstupu se využívá boční vchod. Škola – hlavní vchod se pro žáky otevře v 7:30. Prosíme pouze o neshlukování se ve vestibulu. Pokud to počasí alespoň trochu dovolí, prosíme žáky, aby vyčkali do uvedeného času před školou. Se vstupem do školy je bezpodmínečně nutné mít zakrytá ústa a nos předepsanou rouškou. Děti se přezouvají u svých šatních skříněk, které najdou na svém místě.

Žáci vstupují do svých kmenových tříd. Testování se provádí do odvolání 1x týdně – hromadně vždy v pondělí v rámci hodiny OSV. Po celou dobu je nutné mít nasazenou roušku.

Rozvrh je lehce upraven, z velké části odpovídá aktuálnímu rozsahu hodin. Do konce  školního roku se zatím neuvažuje o obnovení odpoledního vyučování. Tělesná a hudební výchova bude realizována formou výzev pro domácí práci. Výtvarná výchova je zařazena se sníženou hodinovou dotací.

Od pondělí se ruší výdajové okénko stravy pro žáky.  V dalším období nebude již možné dotované obědy dětem vydávat domů. V této souvislosti s prosím hlídejte přihlášení a odhlášení obědů.  Výjimka je udělena pouze pro žáky 2. stupně na dny 20. a 21. května 2021, kdy pro tyto žáky platí distanční výuka. I tady je nutné si včas překontrolovat stav objednávek.

Provoz školní družiny a dětského klubu je obnoven v plném rozsahu do 18:00 hodin  včetně pravidelných aktivit do 15:00 hod (není možné děti vyzvednout). Obnoven je i „dětský koutek“ pro děti odcházející do 15:00hod. Zároveň prosím o kontrolu plateb a případnou úhradu. Děti zařazené do DKH  (projekt EU) hradí spoluúčast projektu, což činí – 1.500,- Kč školní rok – letos zkráceno na 1.050,- Kč dle přihlášek v září 2020.

Na všechny se nesmírně těšíme!

Kolektiv ZŠ Husova