S cizími jazyky do Evropy

Úvod » Projekty » S cizími jazyky do Evropy

NÁZEV PROJEKTU: S cizími jazyky do Evropy “

REGISTRAČNÍ ČÍSLO PROJEKTU: CZ.1.07/1.1.00/56.0833

OBDOBÍ REALIZACE: září, říjen 2015

CÍL PROJEKTU:  Zlepšení jazykových kompetencí žáků a prohloubení jejich znalostí o zemích EU a ESVO.

Jazykový pobyt ve Velké Britanii 26. 9. - 3.10.

V rámci operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost vyhlášeného MŠMT se uskutečnily   ve dnech 26. 9. – 3. 10. a 4. 10. – 11. 10. 2015 pobyty ve Velké Británii s výukou anglického jazyka. Do tohoto projektu bylo zapojeno devadesát žáků a šest pedagogů naší školy. Cílem našich výletů  bylo staroanglické město York ležící na severu Anglie. Čtyři dopoledne byla věnována výuce s rodilými mluvčími a odpoledne jsme poznávali krásy severní Anglie – prohlídka Yorku (York Minster, Jorvik Viking Centre, National Railway Museum, York´s Chocolate Story, Whitby, Goathland (nádraží z filmu Harryho Pottera), Flamborough Head (křídové útesy), národní park Malhamdale, opatství Fountains Abbey.

Ubytováni jsme byli v rodinách, ve kterých jsme měli možnost poznat životní styl a tradice Angličanů, ochutnat tradiční kuchyni a zaposlouchat se do severního dialektu.

Na zpáteční cestě jsme nemohli vynechat hlavní město Londýn, ve kterém jsme začali prohlídkou Toweru a královských klenotů. Poté jsme se vydali za hlavními památkami do historického centra. S Londýnem jsme se rozloučili plavbou po řece Temži, a pak nás čekala dlouhá cesta domů.

V praxi jsme si vyzkoušeli, jak zkušenosti získané v hodinách angličtiny dokážeme využít.

Fotografie z pobytu si můžete prohlédnout na: http://zskola.rajce.idnes.cz/