Úvod » Třídy » 9.A

Rozvrh třídy 9.A pro školní rok 2017/2018
  1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. ú9.
od:
do:
Pondělí Th Fy Čj Aj Přd   Pč / Vv Pč /Vv
Úterý Fj / Nj Aj Čj Ma Děj                Hv Zem
Středa Čj Ch Fj / Nj Ma Fy Ov
Čtvrtek Ma Fj / Nj Čj Aj Zem   Vv Přd
Pátek Aj Ch Ov Ma Tv Tv

Pondělí : sudý týden Vv 2 hodiny

lichý týden - Pč- dvě skupiny (vaření, digitální technologie), výměna skupin ve 2. pololetí

Úprava rozvrhu : Vv - začátek výuky ve 13:20 hod., konec výuky ve 14:50 hod.
                            Pč - vaření  - výuka posunuta na 6.+7. vyučovací hodinu

Vážení rodiče, milé děti,
vítám vás na  naší nástěnce, kde se můžete dozvědět důležité informace týkající se výuky a podrobnosti o nejrůznějších školních akcích. Jistě jste si během prázdnin dostatečně odpočinuli, abychom se mohli s vervou pustit do zdolávání posledního stupínku základního vzdělávání a dobře se připravit na přijímací zkoušky. Čeká nás spousta práce, ale společně ji určitě zvládneme.
Přeji nám všem pohodový a úspěšný školní rok.
Těším se na vás.

Petra Novotná

Kontakt na mě: petra.novotna@husovaliberec.cz

Zájezd do Anglie

V týdnu od 25.9.2017 - 29.9.2017 se většina dětí naší třídy účastní zájezdu do Anglie.
Žáci, kteří do Anglie nejedou, jsou spojeni se třídou 8.A a učí se dle jejich rozvrhu.
V pondělí 25.9. odpadá třídnická hodina 9.A, výuka začíná v 8:50 hod.

PŘEDPOKLÁDANÉ VÝDAJE ZA UČEBNICE A POMŮCKY

pracovní sešity Ma - 150,- Kč
pracovní sešity Čj - 90,- Kč
žákovský zápisník - 10,- Kč
Vv - 100,- Kč
časopis Aj - 220,- Kč /školní rok
příprava na přijímací zkoušky (pro zájemce, říjen - duben) - Čj - 600,- Kč
                                                                                               Ma - 600,- Kč

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Žádáte-li o uvolnění z výuky na více než 3 dny, vyplňte prosím oficiální žádost, kterou najdete na webu školy (Naše škola - dokumenty), a podepsanou ji pošlete po žákovi. Žádost musí být zaevidována.

Zdravotní způsobilost je platná jen jeden rok, měla by být aktualizována pro výjezdy do ciziny a školní kurzy!

PRÁZDNINY

Podzimní prázdniny          26. - 27. 10. 2017

Vánoční prázdniny            23. 12. 2017 - 2. 1. 2018

Pololetní prázdniny          2. 2. 2018

Jarní prázdniny                26. 2. - 4. 3. 2018

Velikonoční prázdniny      29. - 30. 3. 2018

Hlavní prázdniny              1. 7. 2018 - 31. 8. 2018

5. 10. 2017
23. 11. 2017 (konzultační)
11. 1. 2018 (konzultační na objednání)
22. 3. 2018 (konzultační)
17. 5. 2018

Třídnické hodiny

Od nového školního roku pokračujeme v pravidelných třídnických hodinách. Důvodem pro jejich zavedení je především péče o klima třídy, udržování vztahu mezi pedagogy a třídou, budeme se na nich věnovat skrytému životu třídy a jeho odkrývání a například i nastavení třídních rituálů. Smyslem těchto hodin je především předejít problémům ve vztazích ve třídě, řešení konfliktů a to jak mezi žáky navzájem, tak i mezi žáky a pedagogy a v neposlední řadě se jedná o účinnou prevenci problematického chování dětí, včetně šikany.

Vstup do školy

Vážení  rodiče,

obracím se na Vás s prosbou o pochopení následujících opatření. Pod vlivem událostí posledních dní a v návaznosti na apel ministra školství a krajského úřadu jsem se rozhodla učinit zásadní rozhodnutí k vytvoření potřebné bezpečnosti vašich dětí. Tragická událost ve Ždáru byla tím poslední  impulzem vedoucím k následnému rozhodnutí.

Počínaje pondělkem 20. října 2014 je přístup do školní budovy výrazně omezen.  Do budovy školy je umožněn  vstup pouze žákům školy a zaměstnancům. Pohyb rodičů po škole se z důvodu bezpečnosti  nedovoluje. Rodiče a zákonní zástupci doprovázející své ratolesti do školy nebo  ze školy se pohybují výhradně ve vestibulu školy. Vstup do šaten je zakázán. Po ohlášení (zazvonění, popř. otevření si kartou) vejdou do vestibulu hlavního vchodu,  použijí místní telefon a požádají o odchod svého  dítěte.  Žák se odebere do šatny, kde se samostatně převlékne a opustí prostor šaten přes vestibul školy.  NENÍ DOVOLENO POUŽÍVAT ZADNÍ VCHOD.

Opatření, jež je důsledkem stále se zvyšujícího   ohrožování bezpečnosti dětí, vede zároveň i k výchově samo obslužnosti,  samostatnosti a odpovědnosti dětí.  Jistě se projeví za nějaký čas i ve schopnostech dětí řešit problémy a situace každodenního života.

Pro komunikaci veřejnosti a rodičů se  zaměstnanci školy je výhradně určen boční vchod, kterým se dostanete k sekretariátu školy, kde vám  bude zprostředkován kontakt s žádaným zaměstnancem. Doporučujeme sjednat schůzku předem v konzultačních hodinách, abyste nemuseli dlouho čekat. Samovolný pohyb cizích osob mimo žáky a zaměstnance bez doprovodu je po škole přísně  zakázán. Je posuzován jako neoprávněné vniknutí do budovy školy.

Doprovázení a vyzvedávání dětí ve třídách, školní družině či jídelně se  nedovoluje.

Příchod dětí do ranní školní družiny je omezen od 6:30 hod. do 7:20 hod. Ruší se výjimka příchodu dětí zadním vchodem po této době.

Vstup dětí do školy je umožněn od 7:35 do 7:55. Ani v tuto dobu rodiče či doprovázející osoby  NEVSTUPUJÍ  do prostoru šaten či tříd. Vstup je umožněn pouze do vestibulu, který je otevřen od 7:20 hod.

Jsem si vědoma velmi radikálního zásahu do dosud realizovaného provozu školy. Po zralé úvaze jsme však přesvědčeni, že toto možná v první fázi nepopulární opatření, bude posléze přijato s pochopením a uznáním činu vedoucímu k vytvoření bezpečnosti a klidného klimatu ve škole.

Děkuji Vám všem za pochopení!

Mgr. Blanka Reindlová, ředitelka školy