česky deutsch

7.A

Úvod » Třídy » 7.A

 

Vítejte na nástěnce třídy 7.A

Školní rok 2017/2018

 

 

Rozvrh třídy 7.A pro školní rok 2017/2018

  1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9.
od:
do:
7:55
8:40
8:50
9:35
10:05
10:50
11:00
11:45
11:55
12:40
12:50
13:35
13:40
14:25
14:35
15:20
15:30
16:15
Pondělí TH ČjL Aj/Aj Ma Tv Tv      
Úterý Aj/Aj Zem Nj/Nj/Fj ČjL Ma        Vv Vv  
Středa Hv Nj/Nj/Fj Fy Ov ČjL Děj      
Čtvrtek Nj/Nj/Fj ČjL Aj/Aj Ma Zem Pč 1.sk Pč 2.sk    
Pátek Nj/Nj/Fj Fy Aj/Aj Ma Děj Přd      

Pč - skupiny se v pololetí vymění

  Vv - začátek 13:15, konec 14:45 hod

 

HURÁ, PŘED NÁMI JE NOVÝ ŠKOLNÍ ROK . POJĎME SPOLEČNĚ VYKROČIT TOU SPRÁVNOU NOHOU......... KLUCI A HOLKY, TĚŠÍM SE NA VÁS.Jarka Pastuchová

 

 

Kontaktní údaje

jarka.pastuchova@seznam.cz

tel: 777180261

KONZULTAČNÍ HODINY - pondělí, 7.00 - 7.45 HODIN

 

 

 

A JE TO TADY! PRÁZDNINY, ČAS ODPOČINKU, NABYTÍ SIL A  ČASU STRÁVENÉHO S BLÍZKÝMI...VÁŽENÍ RODIČE, MILÉ DĚTI, PŘEJI VŠEM KRÁSNÉ A DLOUHÉ A POHODOVÉ A SLUNEČNÉ A PROŽÍTKOVÉ PRÁZDNINOVÉ DNY...ZÁROVEŇ MOOOOOC DĚKUJI ZA NÁDHERNÉ KVĚTINY A DÁRKY NA KONCI ŠKOLNÍHO ROKU, BYLO MI CTÍ BÝT TU CELÝ ŠKOLNÍ ROK PRO VÁS..TĚŠÍM SE NA DALŠÍ. JARKA PASTUCHOVÁ

 

 

Organizace středa - pátek

středa a čtvrtek : konec ve 12:40 hodin, pátek : 1 hodina

 

Reportáž z výletu

Pátek - Cesta v pořádku, ve vlaku topili, stany postavené, třikrát pršelo, ale my nejsme z cukru. Huráá ať žije výlet. Perličky dne: stavba stanu se neobešla bez drobných komplikací, některé stojí jen na čestné slovo.

Sobota - v noci bylo chladno, ale ráno nikdo nebyl rampouchem. Dopoledne výlet na hrad, nyní odpočíváme po obědě a cpeme se buchtami od hodných maminek. Chystáme se na slavnosti Sloupu  v Čechách. Zítra se ozveme.

Neděle - moji nábídku, že opustíme výlet kvůli počasí děti nepřijaly, dopoledne výlet do lesního divadla a Samuelova jeskyně, odpoledne Cikánské jeskyně, vše ok.

Pondělí - máme za sebou lanový park, děti statečné, odpol nás čeká velký okruh Skalním městem.

Úterý - opouštíme stanování, děti obstály se vším všudy....

DĚKUJI VŠEM RODČŮM, KTEŘÍ SE JAKÝMKOLIV ZPŮSOBEM ÚČASTNILI NAŠEHO VÝLETU FORMOU POMOCI NÁM....MOOOC DĚKUJI Jarka Pastuchová

POZOR POZOR !

Děti dostaly příkaz vyklidit do příští středy boxy a šatní skříňky. Během prázdnin dojde k jejich úklidu a kontrole. Ve čtvrtek budou prázdné skříňky mnou kontrolovány a ponechány odemčené přes prázdniny. Ten samý den dojde k rozdání učebnic na nový školní rok. 

 

Organizace středa a čtvrtek, 20.-21. června

Ve středu poslední dvě hodiny - odevzdání učebnic, prosím o dohled

Čtvrtek - konev vyučování ve 12.40 hodin, výuka jinak stále ještě probíhá dle rozvrhu

 

A JE TO TADY....ŠKOLNÍ VÝLET ...

Dnes jsem předala dětem informace týkající se instrukcí kolem výletu, dále poučení o chování během akce ( souhlas s aktivitami) a potvrzení o bezinfekčnosti. 

 

ŠKOLNÍ DISKOTÉKA

dne 20. června, 19.30 - 22.00 hodin, návratky předám dětem zítra. 

 

 

 

 

ŠKOLNÍ VÝLET SE PŘIPRAVUJE....

 

PROSBA K RODIČŮM

Vážení rodiče, vedu na škole žákovský parlament a parlamenťáci pořádají sbírku pro Azyl pes v Krásné Lípě. Prosím Vás, pomozte dětem zakoupit cokoliv, co pomůže opuštěným zvířatům. Je možno i darovat již nepotřebné misky, vodítka, staré deky atd,,, Práce parlamenťáků je nevděčná, protože neustále ostatní děti o něčem přesvědčují a žádají a prosí...Prosím , pomozte. Sbírka končí v polovině příštího týdne. Děkuji za souznění. Jarak Pastuchová

 

POZOR ! TŘÍDNÍ SCHŮZKY

17. května, 17:00 - 17:30 hod. s třídním učitelem, 17:30 - 18:30 hod. konzultace

 

Informace z 2. 5. :

Blíží se nám společný týden v Anglii. Děti jsou postupně informovány o detailech pobytu. Připomínám datum doplatku platby do 19. 4.. Děkuji za spolupráci.

Dnes byly děti informovány o společné schůzce, která proběhne příští středu. Obdrží pokyny před odjezdem a další důležité dokumenty. Níže Vám předávám informace od CK. Týkají se výměny peněz, věnujte jim pozornost!!!!

Děkuji za spolupráci.

PLATNÉ BRITSKÉ BANKOVKY
vydáno 5.3.2018
Hlavní změna spočívá v materiálu, z nějž jsou nové bankovky vyrobeny. Současný bavlněný papír nahrazuje plast, konkrétně polymer.
Plastová pětilibrovka je v oběhu od 13.9.2016. Na zadní straně Winston Churchill. Stará papírová byla vyřazena z oběhu 5.5.2017.
Plastová desetilibrovka je v oběhu od 14.9.2017. Na zadní straně Jane Austenová. Stará papírová byla vyřazena z oběhu 1.3.2018.

Ukázky platných a neplatných bankovek najdete na webu třídy 7.B

IQLANDIA LIBEREC

V pátek 4. května se vybraní žáci 7.A zúčastní projektu zaměřeného na fyziku v IQLANDII. Sraz je v 7:50 hodin před vchodem do IQ.,od 4. vyučovací hodiny probíhá výuka ve škole dle rozvrhu.

 

POZOR ZMĚMA!

V úterý 17.4. konec vyučování po 5. hodině - 12:40.

 

PROJEKTOVÝ TÝDEN MLADÝ VĚDEC

V týdnu od 9. dubna do 13. dubna proběhne na škole projekt, který je zaměřený na vybrané děti sedmých tříd. Výuka v tomto týdnu bude probíhat : první dvě hodiny vždy dle rozvrhu tříd a následně se vybrané děti zúčastní projektu, zbytek tříd se spojí a výuka bude probíhat podle rozvrhu 7.A. Cestopisná projekce Barma se koná a účastní se jí všechny děti dle instrukcí. V úterý 10.4. VV 6. hodinu a poté konec vyučování, ve čtvrtek 12.4. Pč opět 6. hodinu všichni. 

 

POHODOVÉ VELIKONOCE VŠEM.....Jarka Pastuchová

 

 

CESTOPISNÁ PROJEKCE BARMA

12. dubna, 8:00 hodin sraz před KOLOSEEM, po ukončení projekce společný odchod ke škole, kde probíhá zbytek výuky dne, cena - 70,- Kč

 

 

PROJEKTOVÝ DEN

Úterý 27.března, téma PRVNÍ POMOC, konec výuky po 5. vyučovací hodině,následně zpětná vazba a postupný odchod na obědy.

 

 

JAZYKOVÝ POBYT V ANGLII

V pondělí 12. března proběhla informační schůzka.Děti dostaly základní informace o cestě tam a zpět, stravování, ubytování a programu. UPOZORNĚNÍ - poslední platba by měla proběhnout do 19. dubna.

 

ŘEDITELSKÉ VOLNO

ve dnech 30. dubna, 7. května

 

KONZULTAČNÍ TŘÍDNÍ SCHŮZKY

22. března, 16.00 - 18.00 hodin, na objednání, možnost objednat od pondělí 12.3.

 

 

SPANÍ VE ŠKOLE - RUŠÍ SE PRO ABSENCI NĚKOLIKA DĚTÍ ZE TŘÍDY, HLEDÁME NOVÝ TERMÍN

Jarní předvelikonoční přespání ve škole s ohlédnutím se za lyžákem se blíží.... Pátek 23. března, sraz před školou v 19.00 hodin, s sebou věci na přespání a jídlo k večeři a snídani. Rozchod v sobotu 24.března kolem deváté hodiny. Návratky pošlu po dětech. Program - rozhodujeme se , zda budeme zdobit velikonoční vajíčka nebo zdobit velikonoční perníčky nebo obojí. Večer ukončíme filmem...Díky za Vaši vstřícnost.

 

ŠKOLNÍ VÝLET

Nastal problém ohledně zvolené lokality školního výletu letošního roku. Čekala jsem příliš dlouho na upřesnění data školního výletu a velké překvapení, protože Sedmihorky jsou plně obsazené. Je to jen a jen moje chyba, ale napravit ji lze výměnou lokality z osmičky do sedmičky. Návrh zní - kemp ve Sloupu v Čechách v nádherném borovicovém háji , ubytování ve vlastních stanech, plná penze nebo polopenze s tím, že pořešíme snídaně z vlastních zdrojů a kdy? 22.června - 26. června. Děti jsou nadšené, já nad jejich reakcí také a teď , jak Vy, rodiče? Budu očekávat Vaše námitky i odmítnutí. Pak budu řešit dál... Prosím Vás o brzké vyjádření na můj mail na seznamu.cz. Moc děkuji Jarka Pastuchová

 

 

PŘEJI VŠEM NÁDHERNÉ JARNÍ PRÁZDNINY. UŽITE SI JE , VÁŽENÍ RODIČE, S DĚTMI TAK, JAKO JSME SI UŽILI MY S NIMI LYŽÁK.

 

 

NÁŠ LYŽÁK

Vážení rodiče, pár slov k Vašim dětem, k lyžáku a myslím, že píšu za všechny instruktory....Výborná parta dětí, stmelené kolektivy obou tříd v jednu, prima nálada po celou dobu lyžáku, téměř žádní ufňukánci, hodně legrace, bezva program, noční žvanění, suché nepoužité ručníky v některých kufrech kluků???, co víc dodat. Sama za sebe  - s těmito dětmi pojedu kdykoliv a kamkoliv..Jarka Pastuchová

SOBOTA

Dne 10.února jsme vyjeli autobusem z nástupiště od kolejí. Po cca hodinové jízdě jsme dojeli pod sjezdovku v Harrachově - Rýžovišti. Naložili jsme všechny věci na rolbu a ta nám vybavení odvezla na chatu na Studenově. My jsme vyšli na kopec a ubytovali se. Poté jsme dostali výbornou polévku a šli jsme se projít po areálu Studenov. Seznámili jsme se se sjezdovkami a šli na večerní program. Dívali jsme se na Synové hor. A ponaučení :v nouzi se kamarád vždycky najde. Večerka byla ve 22.00 hodin.

                                                                                                                                                     Lukáš F., Oliver 

NEDĚLE

V neděli jsme vstali v 7:30 a klasicky jsme se nasnídali. Byla to naše první snídaně. Poté jsme se převlékli na snowboard a na lyže. Snowboardisti se rozřadili rovnou před chatou. Většina lyžařů sjela po sjezdovce na nejmenší svah, kde se rozřadili do skupin od 1 do 5. Celé dopoledne jsme se všichni učili na lyžích nebo na snowboardu. Po výuce byl oběd a následně začal polední klid. Ten trval asi hodinu. Potom jsme šli na běžky, na kterých většina stála poprvé. Všichni jsme jezdili na plácku před chatou a byla to veliká zábava, protože zde byly různé zatáčky, skokánky a překážky. Pak následovaly závody kolem kůlu. Závod spočíval v tom, že jste oběhli kůl a potom udělali nějaký cvik, třeba i kotoul. První dostal 3 body a druhý 2 a třetí 1 bod. Vyhrál ten, kdo měl nejvíce bodů. Večer jsme se dívali na filmy o lyžování a běžkování. Také jsme vyslechli přednášku pana Junka. Byla o tom, jak správně namazat běžky, lyže a snowboard. A nakonec večerního programu jsme se koukli na vlog z Asie od pana instruktora Míry. Večerka byla v 10:00, kdy jsme si měli jít lehnout a spát. 

                                                                                                                                                    Lukáš C., Tomáš, Oskar

PONDĚLÍ

Vzbudili nás ranní ptáci z Neratovic.Po snídani jsme jeli na sjezdovky. Lyžaři se učili smýkaný oblouk a snowboarďáci měli volné jízdy. Začátečníci snowboardisti se učili jezdit na pomě. Potom jsme došli na chatu, kde jsme si dali oběd, Po obědě jsme se snažili naparafínovat běžky a lyže. Pak jsme se rozdělili do skupin a trénovali správnou techniky jízdy. Skupiny 1,2 a 3 jely celý okruh a skupina 4 se vrátila do chaty. Po návratu ostatních skupin jsme měli volno. Po večeři byl večerní program. Koukali jsme se na film Pád do ticha. Po první polovině filmu jsme šli ven, kde jsme se chytli lana a šli delší trasu po lese. Když jsme se vrátili zpátky dovnitř, dokoukali jsme zbytek filmu. Potom jsme šli spát.

                                                                                                                                                     Matyáš, Viktorka, Hanča, Kája

ÚTERÝ

Ráno jsme se probudili a měli volno do osmi hodin. Po snídani jsme si přichystali běžky, abychom mohli jet na celodenní výlet. Byli jsme rozřazeni do 4 skupin podle výkonu. Čtvrtá skupina jela do Harrachova, kde si v restauraci dali dezert a potom vyjeli lanovkou na Čertovu horu zpět k chatě. Na začátku výletu Aničce podklouzly běžky a skončila s výronem v loktu. Třetí skupina běžela kolem Mumlavských vodopádů  a také jako čtvrtá skupina se zastavili v restauraci nad Harrachovem. Druhá a první skupina jely stejnou trasu, která vedla přes Voseckou boudu až k mohyle Hanče a Vrbaty z filmu Synové hor. Když jsme se postupně vraceli z výletu, na chatě nás přivítala paní učitelka a teplá polévka. Na večerní program přijel pan Roman z Horské služby Rokytnice. Ten nám ukazoval, jak vysvobodit lidi z laviny. Poté jsme měli osobní volno a v půl desáté na nás čekaly postýlky.

                                                                                                                                                     Denča, Anička, Ella, Emily

STŘEDA

Vstávali jsme v 7:45 a po snídani jsme se odebrali na sjezdovku a učili se na snowboardu a na lyžích. Byli jsme tam do 12 hodin a potom jsme šli na oběd. Po obědě jsme šli zase na sjezdovky a měli jsme volné jízdy ve skupinách minimálně po třech. Ve skupině jsme se mohli rozhodnout buď pro volné jízdy nebo pro výuku na snowboardu na malé sjezdovce. Kdo už byl unavený, mohl se odebrat do místního bufetu. V bufetu jsme byli pod dozorem instruktorů a pana učitele. Po 4 hodině jsme se vydali na chatu, kde jsme nacvičovali na večerní divadlo s tématikou pohádka z hor. Po večeři jsme vytvořili jeviště a začali hrát. Bylo 5 skupin, které hrály jak vymyšlené pohádky tak jejich napodobeniny. Divadlo se všem povedlo a po náročném výkonu jsme se odebrali do postelí. 

                                                                                                                                                    Péťa, Pája, Julča a Julča

ČTVRTEK

Čtvrtek byl závodní den. Když jsme vstali, měli jsme stres. Po snídani jsme se připravili na slalom. Na sjezdovce jsme viděli, kde budeme závodit a stres zmizel. Po obědě jsme si odpočinuli. Potom jsme se připravili na běžkařský závod. Nejdříve startovaly holky, po pěti minutách kluci. Nakonec jsme si všichni odpočinuli na pokojích. Večerní program byl noční cesta k Janově skále a tady se konal pád důvěry. Bylo to o tom, že jsme si stoupli na skálu s spadli pozadu do chytajícího davu. Na chatě bylo vyhlášení vítězů a poslední noc na lyžáku. 

                                                                                                                                                    Adam, Matěj, Šimon

PÁTEK

Ráno jsme vstali o trochu dřív, abychom si sbalili věci. Potom jsme šli na snídani, po snídani jsme vyklidili pokoje. Nechali jsme je zkontrolovat od učitelů.Poté jsme vynosili všechny věci ven před chalupu. Šli jsme do jídelny a čekali na rolbu, až přijede pro první várku věcí. Když přijela, někteří šli nakládat. Když rolba odjela, šli jsme se rozloučit. Poté jsme šli dolů k autobusu a kdo chtěl, jel na ježdíku. Když přijela i rolba, omylem přejela trubku Filipa. Autobus už byl na místě a tak jsme začali nakládat věci do autobusu. Po příjezdu do Liberce se zjistilo, že troje lyže zůstaly na chalupě ve Studenově. Potom si nás vyzvedli rodiče a šťastně jsme odjeli domů. Většina z nás byla smutná, že lyžák skončil.

                                                                                                                                                  Káťa, Elis, Zoe, Evča

 

INFO PŘED LYŽÁKEM

Hurááá, blíží se doba odjezdu.. Věřím, že marodi budou v sobotu zdraví jako ryby a můžeme vyjet a prožít bezva dny v Krkonoších téměř v plném počtu. Poslední mé rady, připomínky, zákazy.....NIKDO nepojede v den odjezdu v džínách. Z Harrachova Rýžoviště nás čeká cesta pěšky přes dvě sjezdovky nahoru do Studenova. Děti se cestou válí ve sněhu a nebudu řešit hned na počátku lyžáku kňourání, že mají vše mokré a je jim zima a následně mají rýmu.....radím outdoorové kalhoty nebo oteplováky. Na lyžáku je zákaz konzumace všech energetických nápojů !!!! Nehodláme s dětmi probdít noci, jen kvůli tomu, že se nadopovaly nevhodným pitím.  A to nejdůležitější - před autobusem budu vybírat podpisy potvrzená všechna poučení a prohlášení, dovyberu potvrzení o zdravotní způsobilosti. Děkuji všem za vstřícnost a přeji Vám rodičům klidný pohodový týden....... Jarka Past.

 

Sběr starého pečiva pro koně z farmy v Černousích a sbírka pro opuštěné psy a kočky v Krásné Lípě

probíhá pod záštitou žákovského parlamentu. Přidejte se prosím......

 

 

POLOLETNÍ ŠKOLNÍ DISKOTÉKA

Žákovský parlament pořádá dne 31. ledna diskotéku pro celý druhý stupeň. Doba konání 19.00 - 22.00 hodin. Vstupné 20,-Kč, děti obdržely návratku. V den diskotéky budou poučeny o bezpečném a vhodném chování ve školní budově, mimo ní při cestě domů, o zákazu přinášení nebezpečných předmětů a návykových látek. Ped. dozor - Pastuchová a Novotná, hraje DJ Repro. Prosím i Vás o poučení, zvlášť v případě, že Vaše dítě nebude mít při zpáteční cestě doprovod. Děkuji Jarka Pastuchová

 

 

SRANDA NEBO UBLIŽOVÁNÍ ?

Ve čtvrtek 25. ledna se děti zúčastní programu SRANDA NEBO UBLIŽOVÁNÍ? pod záštitou OPS Maják. Doba trvání 2. - 4. vyuč. hodina v přítomnosti třídního. Cena - 60,- Kč

 

 

ŠKOLNÍ DEN V TEPLÁKÁCH

.- úterý 16.ledna vyměníme sukně a džíny za tepláky a přidáme se k výzvě ostatních škol strávit školní den v teplákách   ..

 

 

ZDRAVOTNÍ ZPŮSOBILOST

Na začátku školního roku jsem zde na webu třídy upozorňovala na platnost zdravotní způsobilosti. Protože potvrzení o ZZ musely mít děti platné na loňský turisták a školní výlet ( platnost 1 rok ), je potřeba do lyžařského kurzu nechat vystavit nový. PROSÍM NEZAPOMEŇTE !! BEZ PLATNÉ ZDRAVOTNÍ ZPŮSOBILOSTI  DĚTI ZŮSTÁVAJÍ DOMA. Děkuji

 

 

FILMOVÉ PŘEDSTAVENÍ

- čtvrtek 1.února

- první dvě vyučovací hodiny - výuka dle rozvrhu, poté odjezd k OD NISA Liberec (bus), návrat dle návratky, kterou děti obdrží

- vstupné 75,- Kč

 

 

 

 

Anglický jazyk

Učebnice a pracovní sešit - 430,-Kč

 

 

ANGLIE

Žádáme rodiče žáků, kteří jsou přihlášeni na zájezd do Anglie, aby zkontrolovali, zda zaslali zálohy plateb dle pokynů na přihláškách.                                                                                                                                                                                                    Děkujeme

 

KONZULTAČNÍ TŘÍDNÍ SCHŮZKY

Ve čtvrtek se konají konzultační třídní schůzky na objednání. Čas - 16.00 - 17.30 hodin. Tyto schůzky jsou určeny především pro rodiče, jejichž děti mají v některém předmětu problémy a rodiče je chtějí s učiteli konzultovat. Na hlavní stránce školy je uveden odkaz, na jehož základě mají rodiče možnost se k jednotlivým učitelům objednat. Objednaní rodiče pak mají dle rozpisu přednost, doba konzultace je 5 minut. Neobjednaní rodiče - pouze ve zbývajícím čase. 

 

 

Milí rodiče, přeji Vám všem krásné a pohodové Vánoce v kruhu rodinném a mnoho štěstí a zdraví do nového roku. Jarka Pastuchová

 

Spaní ve škole mne ujistilo, že mám krásnou práci, děti byly prima, pohodové a veselé...Byla jsem s nimi moc ráda ...Někdy znovu...Děkuji všem za vstřícnost a pomoc..Jarka Past.

 

 

SVÍČKÁRNA

V úterý 19. prosince navštívíme výrobnu svíček a mýdel na sídlišti Kunratická. Cena na dítě je 65,-Kč, v ceně jsou dvě vlastoručně vyrobené plovoucí skořápkové svíčky a dvě svícnové. Další svíčky, koupelovou sůl a mýdla je možno zakoupit na místě. Pojedeme autobusem a zpět každý dle svého uvážení. Čas - 13:15 - 15.00 hodin. S sebou dvě jízdenky. 

 

 

 

 

SPANÍ VE ŠKOLE

Noc ze čtvrtka na pátek - 21.- 22. prosince strávíme pohromadě v naší třídě. Sraz - 19:00 hodin hlavní vchod, program : procházka k rozsvícenému stromečku u radnice, zdobení perníčků, vánoční besídka s rozdáváním dárků, film na dobrou noc ( nejlépe horor, kde vlk žere děti - nebojte, to byl jen pokus o žert ). Jídlo k večeři si děti donesou samy, dostatek pití a svačinu na pátek dopoledne. O snídani se postarám, prosím Urbanovy o radu, jak pořešit snídani pro Matěje. ..S sebou - spacák, karimatku, mytí, oblečení na převlečení, dobrou náladu a rozum v hlavě. Prosím o poučení ohledně chování. Moc děkuji....Jarka Past.

 

 

KAPR PF 2018

Velmi prosím rodiče, připomeňte dětem, že v pondělí v třídnické hodině vyrábíme vánočního kapra PF 2018 pro HOSPIC. Úkolem dětí je přinést si materiál pro výzdobu jedné šupiny. Děkuji za pomoc.

 

 

HURÁÁÁÁÁÁ

Vánoční ozdoby  od dětí naší školy jsou na libereckém vánočním stromě....Přeji všem, kteří se zítra zúčastníte slavnostního rozsvícení, hezké chvíle a zahlédnutí našich perníku.....

 

 

VELKÁ PROSBA K DĚTEM I RODIČŮM

Vánoce se blíží a s nimi volné dny...Štědrý den je spojený s dárky pod stromečkem. K nim se váže moje prosba. Moc prosím o opatrné rozbalování dárků a uschování větších archů vánočního papíru. Děti budou vytvářet při výtvarce velká srdce a k výplni použijí právě tento použitý vánoční papír.  Moc všem děkuji. Jarka Pastuchová

 

 

PROJEKTOVÝ DEN

Velká pochvala patří všem dětem  naší třídy, nezapomněly materiál k informačnímu letáku k významným dnům a navíc výsledkem jejich práce jsou povedené plakáty. Došlo k příjemné proměně i u kluků, byl viditelný zájem a snad je i práce bavila... Prima den!!

 

 

VOLBY DO ŠKOLSKÉ RADY

Vážení rodiče, ve čtvrtek 23. listopadu se konají konzultační třídní schůzky. Zároveň se konají volby do ŠKOLSKÉ RADY na období 2018 - 2020. Prosíme zákonné zástupce dětí, aby přišli zvolit zástupce z řad zákonných zástupců ke třídním učitelům v době od 16:00 - 18:00 hodin do učebny č. 210. 

 

 

Přírodovědná soutěž MOTÝLI

Julie Sokolová a Zojka Čálková obstály se svými znalostmi o motýlím světě na výbornou. Svými vědomostmi budou reprezentovat školu 22. listopadu v Českém Dubu. Držíme palce.....

JE TU VÝSLEDEK SOUTĚŽE. Julča získala v soutěži 4. místo a Zojka místo sedmé. MOOOOOC blahopřejeme!!!!!!!!!

 

AFRIKA

14.prosince, dokument Afrika, 25,- Kč

 

 

 

PROJEKTOVÝ DEN -  STÁTNÍ SVÁTKY A VÝZNAMNÉ DNY

- čtvrtek 16.11., konec projektu - 12:40 hod., práce ve skupinách, cíl - plakát jednotlivých skupin s informacemi o významných dnech, kreativní zpracování, součást projektového dne je shlédnutí dokumentu 17. listopad, prosím o dohlédnutí zaslání podkladů na projektový den v případě nemoci, děkuji 

 

 

 

PŘEJI VŠEM POHODOVÉ PODZIMNÍ PRÁZDNINY..A DÁVEJTE NA SEBE POZOR !

 

 

Soutěž o nejlépe vyzdobenou třídu

V rámci akcí žákovského parlamentu se v úterý 31.10. koná soutěž o nejlépe a nejkreativněji vyzdobenou třídu v duchu halloweenu. Děti tentokrát reagovaly bleskurychle a nosily materiál k výzdobě. Přesto by bylo fajn, kdyby se přidal i zbytek.. Děkuji

 

 

UPOZORNĚNÍ

Na začátku sedmé třídy dostaly děti pokyny k samostatné práci v kulturním deníku. Termín odevzdání je 31. října - úterý po podzimních prázdninách. Zápis v deníku - 1 přečtená kniha a 1 kulturní zážitek (kino, divadlo, koncert......). Samozřejmě 2 přečtené knihy jsou nejlepší volbou. Děkuji za kontrolu.

 

 

Výjezd Anglie

- děti obdržely v pondělí přihlášky do Anglie, je potřeba vyplnit a odevzdat do tohoto pátku.Prosím o kontrolu platnosti pasu - minimálně do listopadu 2018. Děkuji

 

SBĚR PAPÍRU

- poslední sběr papíru v tomto kalendářním roce - 1. listopadu

 

 

Informace z třídních schůzek 5. října

1. seznamení rodičů s poučením jejich dětí se školním řádem, omlouváním dětí v době nemoci, s uvolňováním z rodinných důvodů - pouze jednou za rok, neplatí pro sportovní a umělecké akce, se zákazem používání mobilních telefonů, s používáním boxů, šatních skříněk a vstupními kartami

2. POZOR na používání sociálních sítí dětmi - jejich zneužívání vede k šikaně....

3. Povinnost rodičů - minimálně jednou za měsíc navštívit elektronickou žákovskou knížku a seznámit se s hodnocením

4. Pamlsková vyhláška - v rámci odměn dětí ve škole - sladké ano - ne ?

5. Volné hodina mezi dopo a odpo vyučováním - třída určená k jejich pobytu, hřiště s dozorem, opouštění školy

6. Vstup do školy pro veřejnost - pouze přes sekretariát školy - bezpečnost !!

7. Rodilí mluvčí v jazycích

8. Stravování - problematika jídelny, plánována přestavba, možnost pro rodiče kdykoliv přijít ochutnat oběd, POZOR - opět někteří KLUCI platí stravenky, ale na obědy nechodí !!!

9. Obměna PC učebny - důvod zastaralá technika

10. Třídnické hodiny - program, který má za cíl vytvořit příjemné motivační prostředí pro všechny s efektivním výsledkem vzdělávání a návyky, které si dítě odnese do života.Řeší vrstevnické vztahy a třídní kolektiv. 

11. Výjezd do Anglie - 19. - 26.5.2018, program lehce pozměněn - pobyt v Londýně z bezpečnostních důvodů jeden den,závazné přihlášky dostanou děti do konce října,splátky - 3 krát - listopad, leden, březen, převodem CK, kapesné cca 35 - 40 liber, 

12. Volby do školské rady 23. listopadu, je možné navrhnout kandidáty, instrukce na webových stránkách.

13. Lyžařský výcvik - 10. - 16.února, Studenov,podrobné informace děti dostanou..

14. Chování kluků ve třídě - opakované vyrušování při hodinách je nutno řešit. Rodiče navrhli řešení, které spočívá v okamžitém nahlášení přestupků rodičům - prostřednictvím žákovských záznamníků. Za jejich vstřícnost moc děkuji. 

 

 

KULTURNÍ DENÍK

Na začátku sedmé třídy jsme zavedli kulturní deník, který budou děti odevzdávat vždy ke konci měsíce ke kontrole ( začínáme říjnem). Podrobnější informace deti sdělí samy ( literární sešit ). Děkuji za Vaši podporu.

 

 

TŘÍDNÍ SCHŮZKY

5. října, 17.00 - 17.30 hodin, učebna 210

 

 

ELEKTRONICKÁ ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA

Prosím rodiče o kontrolu známek minimálně jednou za měsíc. Děkuji

 

 

MLÉKO A OVOCE DO ŠKOL

Od pátku 15.9. budou děti každý týden v pátek dostávat mléko a ovoce.....

 

 

POZOR, POZOR

Vážení rodiče, děti byly poučeny o školním řádu, prosím o Vaše podpisy v žákovském záznamníku. Zítra přibude žádost o umožnění opuštění areálu školy mezi dopo a odpo vyučováním.

Velmi prosím o kontrolu údajů na kartě žáka, pokud došlo ke změnám, prosím nahlaste mi je. To samé platí i pro hesla rodičů ke vstupu na elektronickou ŽK. Děkuji Jarka Pastuchová

 

ORGANIZACE ZAČÁTKU ŠKOLNÍHO ROKU

4. září - 1. - 2. vyuč. hod. ( Th )

5. září - 1. - 2. vyuč. hod. Th

              3. - 5. vyuč. hod. dle rozvrhu

6. - 8. září - výuka dle rozvrhu bez odpoledního vyučování

 

ZÁJMOVÉ KROUŽKY

-do zájmových kroužků je nutno přihlásit se co nejdříve (elektronicky ), do 20.září by mělo přijít potvrzení o zařazení, pak prosíme provést platbu. Provoz bude zahájen 25.září. Volejbalový kroužek bude zahájen po 9. září. Bude-li vyčerpána kapacita, rozhoduje datum zaslání přihlášky.

Dovolujeme si vás upozornit, že škola přes prázdniny změnila své bankovní spojení. Nové číslo účtu u České spořitelny je - 5470722/0800.

 

PŘEDPOKLÁDANÉ VÝDAJE

Pracovní sešit Ma - 144.-Kč

Pracovní sešity Čj - 85,- Kč

Pomůcky Vv - 100,-Kč

Lyžařský kurz - 3500,- Kč

Časopis Aj ( 1krát měsíčně ) - 220,- Kč

Prosím přinést balík papírů A4 a papírových ubrousků

Žákovský záznamník - 10,-Kč

TŘÍDNÍ SCHŮZKY

5. října - 17.00 - 17.30

23. listopadu - konzultační, 16:00 - 18:00

11. ledna - konzultační na objednání, 16.00 - 17.30

22. března - konzultační

17. května

 

PRÁZDNINY

PODZIMNÍ - 26. - 27. října

VÁNOČNÍ - 23.prosince - 2.ledna

POLOLETNÍ - 2. února

JARNÍ - 26. února - 4. března

VELIKONOČNÍ - 29. - 30. března

HLAVNÍ - 1. července - 31. srpna

TRIPARTITA

je individuální schůzka ve složení ŽÁK - RODIČ - TŘÍDNÍ UČITEL.

Nabízím rodičům v případě potřeby setkání ve třech.

 

Opus karta

Pokud někdo doposud neměl kartu na vstup do školy, je bezpodmínečně nutné si ji obstarat (opuscard nebo v sekretariátu zakoupit za 50,- Kč kartu jen na vstup). Žáci mají vstup umožněn v průběhu celého školního dne, tedy i např. při příchodu od lékaře.

 

Uvolňování z výuky a zdravotní způsobilost

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Žádáte-li o uvolnění z výuky na více než 2 dny, vyplňte prosím oficiální žádost, kterou najdete na webu školy (Naše škola - dokumenty), a podepsanou ji pošlete po žákovi. Žádost musí být zaevidována.


Zdravotní způsobilost je platná jen jeden rok, měla by být aktualizována pro výjezdy do ciziny a školní kurzy! Pokud vám brzy způsobilost vyprší, myslete na to, že bude třeba ji aktualizovat.

 

 

 

 

 

Vážení rodiče,

obracím se na Vás s prosbou o pochopení následujících opatření. Pod vlivem událostí posledních dní a v návaznosti na apel ministra školství a krajského úřadu jsem se rozhodla učinit zásadní rozhodnutí k vytvoření potřebné bezpečnosti vašich dětí. Tragická událost ve Ždáru byla tím poslední  impulzem vedoucím k následnému rozhodnutí.

Počínaje pondělkem 20. října 2014 je přístup do školní budovy výrazně omezen.  Do budovy školy je umožněn  vstup pouze žákům školy a zaměstnancům. Pohyb rodičů po škole se z důvodu bezpečnosti  nedovoluje. Rodiče a zákonní zástupci doprovázející své ratolesti do školy nebo  ze školy se pohybují výhradně ve vestibulu školy. Vstup do šaten je zakázán. Po ohlášení (zazvonění, popř. otevření si kartou) vejdou do vestibulu hlavního vchodu,  použijí místní telefon a požádají o odchod svého  dítěte.  Žák se odebere do šatny, kde se samostatně převlékne a opustí prostor šaten přes vestibul školy.  NENÍ DOVOLENO POUŽÍVAT ZADNÍ VCHOD.

Opatření, jež je důsledkem stále se zvyšujícího   ohrožování bezpečnosti dětí, vede zároveň i k výchově samo obslužnosti,  samostatnosti a odpovědnosti dětí.  Jistě se projeví za nějaký čas i ve schopnostech dětí řešit problémy a situace každodenního života.

Pro komunikaci veřejnosti a rodičů se  zaměstnanci školy je výhradně určen boční vchod, kterým se dostanete k sekretariátu školy, kde vám  bude zprostředkován kontakt s žádaným zaměstnancem. Doporučujeme sjednat schůzku předem v konzultačních hodinách, abyste nemuseli dlouho čekat. Samovolný pohyb cizích osob mimo žáky a zaměstnance bez doprovodu je po škole přísně  zakázán. Je posuzován jako neoprávněné vniknutí do budovy školy.

Doprovázení a vyzvedávání dětí ve třídách, školní družině či jídelně se  nedovoluje.

Příchod dětí do ranní školní družiny je omezen od 6:30 hod. do 7:20 hod. Ruší se výjimka příchodu dětí zadním vchodem po této době.

Vstup dětí do školy je umožněn od 7:35 do 7:55. Ani v tuto dobu rodiče či doprovázející osoby  NEVSTUPUJÍ  do prostoru šaten či tříd. Vstup je umožněn pouze do vestibulu, který je otevřen od 7:20 hod.

Jsem si vědoma velmi radikálního zásahu do dosud realizovaného provozu školy. Po zralé úvaze jsme však přesvědčeni, že toto možná v první fázi nepopulární opatření, bude posléze přijato s pochopením a uznáním činu vedoucímu k vytvoření bezpečnosti a klidného klimatu ve škole.

Děkuji Vám všem za pochopení!

                                                                      Mgr. Blanka Reindlová, ředitelka školy