česky deutsch

6.A

Úvod » Třídy » 6.A


Vítejte na nástěnce třídy 6.A!

  

Školní rok 2016/2017

Rozvrh třídy 6.A pro školní rok 2016/2017

  1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9.
od:
do:
7:55
8:40
8:50
9:35
10:05
10:50
11:00
11:45
11:55
12:40
12:50
13:35
13:40
14:25
14:35
15:20
15:30
16:15
Pondělí  TH AJ/AJ NJ/FJ/NJ Zem

ČJ

AJ

     
Úterý ČJ NJ/FJ/NJ AJ/AJ Ma Fy   Inf/Pč Inf/Pč  
Středa Přd NJ/FJ/NJ Děj Ma Tv Tv      
Čtvrtek NJ/FJ/NJ Ov ČJ AJ/AJ Ma   Vv Vv  
Pátek ČJ  Přd Ma Děj Hv Aj      
 
 
 

 TH = třídnická hodina

 

Fotografie z výletu naleznete na školním rajčeti http://zskola.rajce.idnes.cz/

      Projektový den v ZOO

Přijďte se podívat v sobotu 10. června do ZOO Liberec

Začínáme v 10:00 a končíme okolo 14:00 – 15:00

Tato akce je charitativní a pomáhá mnoha lidem i zvířatům v nouzi

SEZNAM PROJEKTŮ

Podpora Farmaření a Vzdělávání v Tanzanii – stánek u velbloudů (Maendeleo)

Ochrana vzácných druhů zvířat na Filipínách – stánek nad červenou pandou (Talarak)

Ochrana poloopic Outloňů váhavých v Indonésii – stánek u slonů (Kukang)

Ochrana mořských želv v Indonésii  - stánek u plameňáků (Mořské želvy)

SrdečněVás zvou žáci 7. tříd

 

Odpolední vyučování čtvrtek Vv - od 13:10 do 14:40 hodin 

Vážení rodiče,
od nového školního roku zavádíme novinku v podobě pravidelných třídnických hodin. Důvodem pro jejich zavedení je především péče o klima třídy, udržování vztahu mezi pedagogy a třídou, budeme se na nich věnovat skrytému životu třídy a jeho odkrývání a například i nastavení třídních rituálů. Smyslem těchto hodin je především předejití problémům ve vztazích ve třídě, řešení konfliktů a to jak mezi žáky navzájem, tak i mezi žáky a pedagogy a v neposlední řadě se jedná o účinnou prevenci problematického chování dětí, včetně šikany.

 

 

Vážení rodiče, milé děti, do nového školního roku vykročme pravou nohou..Přeji všem pohodu a štěstí. Jarka Pastuchová

 

PŘEJI VŠEM KRÁSNÉ LÉTO          J.P.

 

Info ze školního výletu:

ÚTERÝ : DOBRÝ DEN  všem od nejšťastnější ženské na tomto světě. V sedm hodin večerního času jsem se stala babičkou - narodil se nám chlapeček Eliášek, 50 cm, 3,25 kg. Děkuji Vašim dětem za nesmírnou empatii. 

Jinak dnes volný den, aktivity dle vlastního výběru, nálada pohodová, kluci kamarádí s holkami, holky kamarádí s kluky - jupíííí, Maty přestal mluvit, Káťa, Evička , Elise a Eliška namrzly v bazénu - lachtani, večer nás čeké procházka po dvou s plněním úkolů, Osky je přímo velesběrač borůvek....Píšu zmateně, ale snad to pochopíte..... Zítra se uvidíme na nádraží.. 

PONDĚLÍ: Den perfektní, dopoledne volejbal, odpoledne 10 Km Prachovské skály - velký okruh. Všichni přežili, vše vypadá nadějně, že z dětí budou outdooráci. Prášky zobou jak mají, Maty-bok se hojí, Šimon je třísknutý dveřmi, Maty přestal mluvit, chrapot a Matěj absolvoval výlet v crocsech, jak je vidět i to jde. Všichni spokojení.

NEDĚLE: Jmenuji se Honza Pastuch a budu prostředníkem zpráv od mamky ze školního výletu.Děti se mají dobře. Počasí horké. 3,5 km z nádraží do kempu přežily. Volejbal na denním pořádku. Nedělní odpoledne hrad Pařez, borůvky, šišková válka a koupání v pidi bazénku. Dnes výlet do Prachovský skal. Děti tvrdí, že chůzi nepřežijí.

 

DVA MEGA ÚKOLY NA PRÁZDNINY

- přečíst knihu tak, abyste byli schopní po prázdninách prezentovat

- napsat mi krátký (nebo dlouhý i předlouhý) mail, ve kterém mi napíšete, jak se vám vede o prázdninách....odpovím ráda

 

 

Organizace a  změny - konec školního roku

Od čtvrtka 22.6. - pouze dopolední vyučování

Pátek 23. 6. - divadelní představení Čechy leží u moře -  v němčině, vstupné děti neplatí , sraz před NAIVNÍM DIVADLEM v 8:40, po představení společný odchod do školy a následná výuka přibližně od třetí - čtvrté vyučovací hodiny.

Středa - čtvrtek (21.-22.6.) - výběr učebnic, vyklizení boxů a skřínek

Ztráty a nálezy - poslední možnost nalézt své ztracené věci v boxu ve vestibulu školy

 

 

VÝLET PAŘEZSKÁ LHOTA

v neděli 25.června očekávám všechny děti před vlakovým nádražím v místě příjezdu vlaků v 7:30 hodin, dobrou náladu s sebou ..

 

TŘÍDNÍ FOTOGRAFIE

 Děti dnes obdržely fotky třídy a zbytek, jak se kdo s kým fotil... Dle mého názoru jsou velmi povedené. Prosím o platbu. Děkuji. 

 

SBĚR PAPÍRU

- poslední možnost zbavit se starého papíru - 28. června 2017

 

 

UPOZORNĚNÍ

Vážení rodiče, není mi úplně příjemné opět Vás obtěžovat a prosit o nápravu, ale děti, převážně kluci, nenosí pomůcky na geometrii. V podstatě mi do toho nic není, tento předmět neučím, ale jsem jejich třídní a následně řeším jejich kázeňské postihy, ke kterým zcela zbytečně dospějí díky opakovanému zapomínání, někteří mají šest sedm zápisů za sebou a nic se neděje.... Prosím, zkuste je chytit lehce pod krkem a donutit je doplnit si do tašky pomůcky. Přestože je červen, škola ještě neskončila. Děkuji a ještě jednou děkuji. Jarka Pastuchová

 

 

 

INFORMACE - TŘÍDNÍ SCHŮZKY 

1. - I ve mně je lídr - nová cesta, jak nejefektivněji připravit děti na život

      Vize školy - UČÍM SE PRO ŽIVOT V PŘÁTELSKÉM, HARMONICKÉM PROSTŘEDÍ, KDE ČLOVĚK ZAŽÍVÁ ÚSPĚCH, JE ODPOVĚDNÝ, UMÍ NASLOUCHAT A SPOLUPRACUJE.

      Budu ráda, když se prostřednictvím mailu k vizi školy vyjádříte.

2. - Prevence nežádoucích jevů - prosím o kontakt při sebemenším pocitu ubližování mezi dětmi

3. -  Rodilý mluvčí - 1 hodina týdně konverzace pro další školní rok

4. - Školní výlet - Prachovské skály, podrobnější info bude následovat

5. - Lyžařský kurz , 7. třída

6. - Testování dětí během letošního školního roku

7. - Fotografování třídy

8. - Mikiny - prosím o úhradu ceny 

 

 

TŘÍDNÍ SCHŮZKY

18. května 2017, učebna č. 210, 17:00 - 17:40 třídní učitel, 17:40 - 19:00 konzultace

FOTOGRAFOVÁNÍ TŘÍDY

čtvrtek 18..května, během VV

 

 

 

Vážení rodiče, tentokrát se na Vás obracím s nepříjemnou  stížností, Týka se tří čtvrtin kluků, kteří nerespektují v hodinách hudební výchovy pravidla chování a opakovně otravují a znepříjemňují hodinu nejen paní učitelce, ale i zbytku třídy. Nyní  se na mne obrátily s prosbou o razantní řešení  a nápravu i děvčata. Situaci řeším od začátku školního roku. Většinou mé domluvy zabraly, ale nepříjemné chování kluků se po nějakém čase opakovalo. Velmi Vás prosím o DŮRAZNOU domluvu a poučení o vhodném chování ve škole. Po domluvě s paní zástupkyní a paní učitelkou na hudební výchovu je rozhodnuto, že kluci, kteří v hodině NEVHODNĚ ruší, si hodinu v pátek odpoledne zopakují. Rodiče kluků, kterých se toto nové pravidlo bude týkat, budou okamžitě informováni , aby marně své syny doma nečekali. Velmi Vás PROSÍM o podporu . Pokud kluci takto opakovaně porušují pravidla a mé domluvy jsou zbytečné, je potřeba jim ukázat, že tudy cesta nevede. Pokud  budu mít za zády i Vás rodiče, věřím, že hodiny se zklidní .

                                                                                                                                                         Děkuji Jarka Pastuchová  

 

 

 

PROJEKTOVÝ DEN

5.května, 2. stupeň, IQLANDIA - science centrum s interaktivními expozicemi a lektorskými programy. Sraz před IQLANDIÍ - 7:45 hodin, s sebou zápisník a psací potřeby, mobil pro potřeby dokumentace. Žáci budou poučeni o vhodném a bezpečném chování během projektu. Ukončení 12:30 hodin, rozchod před IQLANDIÍ. Vstupné - 200,-Kč - hradí škola. Obědy ve škole si řeší každý sám. 

 

PŘEJI KRÁSNÉ VELIKONOCE          Jarka Pastuchová

 

 

NEZAPOMEŇTE

6.dubna - konzultační třídní schůzky, 16.00 - 18.00 hodin

 

 

ŠKOLNÍ VÝLET

Vážení rodiče, našle jsem nádherné místo pro náš školní výlet. Nalézá se v Českém ráji v blízkosti Prachovských skal. Areál se nazývá kemp Pařez. V sobotu jsem kemp navštívila a byla jsem nadšená stejně jako před pár lety, kdy jsem tu strávila dny se svou bývalou třídou. Objednala jsem ubytování pro 30 dětí na dobu od 25. - 28. června. Spát budou děti v chatách po čtyřech a je zajištěno i stravování formou plné penze, dokonce i s pitným režimem a svačinkami , vše za 380 korun na dítě a den. Cenu můžeme lehce osekat prv.ním dnem, kdy je možné spořádat vlastní zásoby, ale....Součástí areálu jsou 2 hřiště na fotbal a beachové hřiště na volejbal. (Jinak bychom asi s kluky fotbalisty nevydrželi...) Obracím se proto na Vás, rodiče, a velmi prosím, abyste mi sdělili Váš názor - na vše, cenu, místo atd... můj mail - jarka.pastuchova@seznam.cz                                                                                                                                               Děkuji Vám Jarka Pastuchová

 

 

BRAZÍLIE - vášnivé srdce Jižní Ameriky

- čtvrtek  30.3., Koloseum, vstupné 60,-Kč, dárek - výtisk časopisu Koktejl, odchod ze školy - 11:00, ukončení akce - 13:00 , rozchod u Kolosea.

 

 

PROSBA

 Minulý týden jsem začala s dětmi tvořit leporelo STAROVĚKÉ ŘECKO. Zajišťuji barevné papíry, nakopírované obrázky. Ochotně půjčím lepidlo i nůžky. Vše však má své meze. Velmi prosím rodiče o připomenutí, že do školy chodí děti připravené a jejich pomůcky by měly být v tašce. Děkuji Vám. Jarka Pastuchová

 

 

SBĚR PAPÍRU - 29. března

 

 

UPOZORNĚNÍ

VV - výroba květin 3D, určeno k ozdobení celoškolního jarního stromu . Práce ve dvojicích, nutno mít s sebou návrh (v hlavě nebo na papíru) a pomůcky k tomu potřebné. Děti byly informovány již v pondělí, o celé plánované akci ale již vědí velmi dlouho přes žákovský parlament. Děkuji rodičům za dohled... Jarka Past.

 

Přeji všem pohodové jarní prázdniny... Jarka Pastuchová

 

 

UPOZORNĚNÍ

Prosíme o úhradu 410,-Kč za učebnici a pracovní sešit  angličtiny. Peníze vybírají paní učitelky AJ. Děkujeme.

 

 

INFORMACE

V pondělí a úterý 13.-14. února jedu jako pedagogický dohled na lyžařský kurz se sedmáky. Od středy opět možno se mnou komunikovat. Děkuji

 

 

OBĚDY

Vážení rodiče, spolu s paní vedoucí školní jídelny jsem zjistila, že některé děti z mé třídy nechodí na obědy, přestože je mají zaplacené. Myslím, že nemám právo se Vám míchat do výchovy, ale při sledování jejich stravování jsem dospěla k názoru, že je potřeba kluky napráskat..... Kluci jdou raději  po škole hrát fotbal a před odpoledkou netuším, jak probíhá jejich oběd. Vím však, že se pravidelně  vrací z města, kde nakoupili pytle brambůrek a jiných blbostí. Zkuste se prosím pozeptat, přijde mi škoda platit obědy, které pak nejsou využité. Jarka Pastuchová

 

 

VELKÉ DÍKY

všem, kteří nezapomněli a přispěli ke sbírce pro Azyl pes. Připomínám, že stále je možné přidat se .....

 

 

POCHVALA

Uděluji pochvalu a velké díky za ochotu pomoci v Den otevřených dveří Šimonovi, Aničce, Kačce, Káje, Anetce, Barče a Páje.

 

 

Pravidla pro fotbalisty 6.A

Je příjemné mít plnou třídu sportovních dětí. Jen je velmi vyčerpávající vysvětlovat klukům fotbalistům, že po této aktivitě je potřeba dodržovat zásady, které pak odstraní nepříjemnosti, které přicházejí při jejich nedodržování. Na pedagogické radě bylo rozhodnuto, že fotbalové utkání končí pro mé kluky o velké přestávce v 9:50 hodin. Pak se jdou kluci opláchnout, PŘEVLÉKNOUT, napít, na záchod a v neposlední řadě budou mít připravené učení na další hodinu. Mají zakázáno mne a jiné učitele po zvonění jakkoliv obtěžovat svým : promiňte, nestihl jsem nebo já jsem zapomněl. Vás, rodiče, velmi prosím o důrazné poučení a mou podporu, protože denně řešit jejich zpocené mokré oblečení je opravdu již otravné. Děkuji všem Jarka Pastuchová

 

 

POZOR POZOR

Nájezd drobného, ale obtěžujícího hmyzu - vší potkal i naši třídu....PROSÍM prohlédněte hlavu svým dětem ..Nebojte, silnější vyhrává !!!!

 

 

SBÍRKA  PRO OPUŠTĚNÁ ZVÍŘÁTKA

Pod záštitou žákovského parlamentu se koná sbirka, která  pomůže opuštěným psům a kočičkám v útulku Azyl pes. Sbírka se netýká pouze žrádla, ale je možné přispět hračkami, dekami, obojky, vodítky, miskami na žrádlo - vše může být i použité. Předem děkujeme za vstřícnost a empatii s opuštěnými zvířaty. Jarka Pastuchová

 

 

VYSVĚDČENÍ

31:ledna - vysvědčení za 1.pololetí školního roku 2016/2017

-společný odjezd od školy - 10:30 hod., filmové představení Cine Star Nisa, vstupné 65,-kč

 

CIMBÁLOVÁ MUZIKA

24.ledna - koncert cimbálové muziky Réva, aula školy, vstupné 50,-kč

 

 

OD SRDCE PŘEJI VŠEM SVÝM DĚTEM A JEJICH RODIČŮM KRÁSNÉ VÁNOCE A POHODOVÝ NOVÝ ROK ...Jarka Pastuchová

 

 

VÁNOČNÍ DISKOTÉKA A SPANÍ VE ŠKOLE 

bylo opravdu prima. Vůbec jsem netušila, že mám ve třídě tak zapálené tanečníky.. Během tance zapomněli na všechny nesváry a křivdy a ruku v ruce si užili tanečního parketu. Jupííí. Vánoční dárky udělaly radost a bylo vidět, že byly vybírané s láskou a cílem potěšit. Film na dobrou noc opravdu některé uspal, našli se ale i jedinci, kteří si nastačili vše dopovědět během večera a usnuli za svítání. Vážení rodiče, musím konstatovat, že vaše děti jsou prima děti. 

 

 

PŘEDVÁNOČNÍ SPANÍ VE ŠKOLE

21.prosince, sraz 19:00, program - vánoční diskotéka pořádaná žákovským parlamentem, vstupné - 10,-kč, vánoční besídka v rámci třídy, film na usnutí. S sebou - spacák, karimatku, věci na převlečení, mytí, cukroví, dárky pro kamarády, dostatek pití, svačinu na druhý den, dobrou náladu a prosím poučení od rodičů o vhodném chování během akce. Děti jsou mnou pozvány na čtvrteční snídani - obří vánočka a čaj, Prosím moc paní Urbanovou o kontakt ohledně snídaně pro Matěje. Moc všem děkuji a udělejte si prima večer bez dětí..

 

 

SVÍČKÁRNA

HURÁ, povedlo se mi zajistit návštěvu výrobny svíček a mýdel . Kdy - 21.prosince, od 11:30  - 13:00, Babylon, cena - 60,-KČ, v ceně je zahrnuta výroba dvou svíček a jednoho mýdla. Odchod od školy - společný, po ukončení akce - rozchod u Babylonu, pokud se budou děti vracet do školy na oběd - můžou se mnou, pokud se vracet nebudou - nezapomeňte odhlásit oběd. Děkuji za vstřícnost.

 

 

Organizace posledního týdne ve škole v tomto kalendářním roce

- pondělí a úterý 19.-20.12. - dle rozvrhu

- středa 21.12. - hledám vhodnou aktivitu mimo školu - svíčkárna ??, večer - spaní ve škole, vánoční diskotéka, posezení u stromečku

- čtvrtek 22.12. - konec vyučování 12:45 hodin 

 

 

PO SPANÍ VE ŠKOLE

Je sobota brzy ráno, děti jsou již na odchodu a co dodat ? Vážení rodiče, Vaše děti jsou živé, nápadité na blbiny, ale v pohodě.. Tak tedy ve středu 21. prosince zopakujeme..Program - vánoční diskotéka s profi DJ a vánoční besídka v kruhu třídy. Děkuji za spolupráci a mějte krásnou adventní neděli. Jarka Past.

 

Milí rodiče a přátelé školy,

obracíme se na vás s prosbou. Hledáme pro naši rodilou mluvčí Julii – dobrovolnici z Německa – ubytování do konce školního roku v nějaké rodině – tedy tzv. Gastfamilie. Pokud by někdo z vás měl možnost Julii ubytovat (za rozumnou finanční částku) nebo o někom takovém věděl, ozvěte se prosím na mail: renata.sebestova@husovaliberec.cz nebo renda.o@volny.cz

Předem děkujeme za vaši spolupráci

za kabinet NJ

Mgr. Renata Šebestová

 

INFORMACE SPANÍ VE ŠKOLE

Naše první spaní ve škole se kvapem blíží. Noc z 25. na 26. listopadu bude nejspíš bezesná a dlouhá.. Sraz před školou v 19:00. S sebou - večeře, pití, spacák, karimatka, kartáček na zuby a převlečení na noc. Možnost za sníženou cenu objednat pizzu, platba třídní učitelce, podrobnější informace poskytnou děti. Program - stezka odvahy, společenské hry, vzpomínka na turisťák prostřednictvím fotografií, film na dobrou noc. Ukončení 26.11. v 9:00 hodin. Děti byly poučeny o bezpečném a vhodném chování během akce a po dětech posílám návratku k podpisu. Ať žije mimoškolní akce!!!

 

 

OPAKOVANÁ PROSBA

Prosím rodiče o podpisy v žákovských zápisnících - info o třídních schůzkách. Děkuji

 

 

UPOZORNĚNÍ

Čtvrtek 24.listopadu - třídní schůzky, forma konzultací, 16:00 - 18:00 hodin. Prosím rodiče o podpisy v žákovských zápisnících.

 

 

OSKARE, dík, reprezentoval jsi svým vystoupením naši třídu. Vystoupení bylo výborné a velmi náročné. Přeji jen další úspěchy a potěšení ze sportu, který tě baví. Jarka Pastuchová

 

 

TALENTMÁNIE

Dne 18.11. proběhne školní TALENTMÁNIE, kterou pořádá žákovský parlament. Akce se týká dětí 5.-9.tříd a dík za odvahu Oskarovi, který bude reprezentovat naší třídu svým sportovním vystoupením. První dvě hodiny bude probíhat výuka podle rozvrhu a předpokládaný konec soutěže je 12.30 - 13.00 hodin. 

Obracím se k Vám, milí rodiče, s prosbou o připojení se k činnosti žákovského parlamentu věnovat vítězům ocenění formou dárku nebo dárkového poukazu. Velmi děkuji za podporu a vstřícnost. Jarka Pastuchová

 

SPANÍ VE ŠKOLE

Slíbená akce spaní ve škole se blíží. 25. listopadu bych ráda přespala s Vašimi dětmi ve škole . Bližší informace budou následovat..

 

 

 

Díky nechci

14.listopadu proběhne ve třídě preventivní program Majáku s názvem DÍKY NECHCI. Program je zaměřen na prevenci závislosti na tabáku a alkoholu. Cílem je vést žáky k porozumění a postoji, že normální je nekouřit. Čas - 1.-3.vyučovací hodina, cena na třídu - 1350,- Kč, zaplatím z přeplatků na mluvčího, děkuji. 

 

 

SBĚR PAPÍRU - 9.listopadu

 

DLABÁNÍ DÝNÍ

Pondělní dlabání dýní proběhlo v kreativní atmosféře třídy a přestože jsme nevyhráli, vrhli se kluci ve čtvrtek při výtvarce na další dýni. Díky všem za pomoc a podporu..

 

PŘEJI VŠEM PŘÍJEMNĚ STRÁVENÉ PODZIMNÍ PRÁZDNINY....Jarka Pastuchová

 

Podzimní soutěž o nejkreativněji vydlabanou dýni

Držte nám v pondělí, prosím, palce. Nápadů je mnoho, snad se nám povede jeden z nich úspěšně zdolat.. Středeční rozsvícení dýní pak navíc bude připomenutím našich blízkých, kteří už nejsou mezi námi.. Děkujeme za podporu.

Děti, nezapomeňte na lžíce k dlabání!!!!!!!!!!!

 

SOS     

Ondro, moc dík za dýni a tvou sílu převelikou....

Volám SOS... velmi prosím, pokud někdo z rodičů vlastní pole či zahradu a pěstuje dýně obřích rozměrů - průměr kolem 30 cm a mohl by jednu věnovat třídě, tak předem děkuji. moooc děkuji. Žákovský parlament vyhlásil soutěž o nejkreativnější třídní vydlabanou dýni. Tak jdeme do toho..jen nám chybí dýně, ale nezoufejte, pokud ji neseženeme od rodičů, zakoupím.....Držte nám palce..Děkuji Jarka Pastuchová

 

 

PASCH TAGE - Den s němčinou

19.10., 1.a2.hodina dle rozvrhu ve škole, společný odchod do Kolosea , koncert australského muzikanta Dyka - v němčině od 11.00 - 12.00 hodin, poté rozchod u Kolosea, informace k podpisu donesou děti.

 

 

INFORMACE z třídních schůzek ze dne 29.9.

- zpráva z jednání výboru SRPŠ, výše příspěvku na školní rok 2016/2017  500,-Kč, hospodaření, návrh rozpočtu, předpokládané projekty, dopravní situace v okolí školy

- přeplatek za rodilého mluvčího, zaplacení žákovského zápisníku, pracovních sešitů z M a ČJ, pomůcek na VV, leporelo D

- zavedení třídnických hodin - pravidelně v pondělí 1. vyuč. hodinu, řeší klima, hierarchii a vztahy dětí ve třídě

- působení speciálního pedagoga a školního asistenta na škole

- plánované mimoškolní aktivity : spaní ve škole, vánoční posezení, školní výlet

- zhodnocení turistického kurzu

- záloha na klíček od boxu 100,- Kč

 

TURISTICKÝ KURZ OČIMA DĚTÍ

Pondělí 12.9.

Z hlavního nádraží jsme v pondělí odjeli vlakem do Děčína a z Děčína autobusem do Vysoké Lípy. Pan učitel a paní učitelka rozdělili klíče od chatek. Potom jsme autobusem odjeli pod Růžovský vrch a čekal nás výstup. Zdolali jsme převýšení 216 metrů. Byla to makačka. Z Růžovského vrchu jsme to vzali jinou cestou přes Dolský mlýn. Na Dolském mlýnu jsme si vyčvachtali nožky a mohli jsme se kouknout do mlýna. Poté jsme si zapsali zápisky o Dolském mlýnu a vydali jsme se do obřího kopce. Přišli jsme do chatek a po večeři jsme šli na mapy a informační letáky. Ve 22:00 byla večerka. Matilda, Elise, Emily, Denča

 

Úterý 13.9.

Hned na začátku jsme pluli parníkem z Děčína do Hřenska. Pak jsme absolvovali výstup na Pravčickou bránu, kde je restaurace Sokolí hnízdo. Taky jsme zdolali cestu mezi skalami na Mezní louku. Na lodičkách jsme projeli soutěsky a dopluli až do Hřenska, kde na nás čekal autobus. Dojeli jsme do kempu, kde jsme měli možnost se vykoupat nebo jsme zvolili osobní volno. Po večeři nás čekaly letáky a mapy. Pak už jenom do chatek a spát. Hanka, Kája, Viky , Ella

 

Středa 14.9.

Náš den začal tím, že jsme jeli autobusem do Ludvíkovic a odtud jsme pokračovali na vyhlídku Labskou stráž. Odtud byl krásný výhled na Děčín. Pokochali jsme se a sešli dolů na náměstí města Děčín, kde jsme měli hodinu rozchod. Sešli jsme se u kašny a vyšli směrem k Pastýřské stěně. Nahoru vedl prudký kopec a postupně jsme se všichni přidávali do velikého hada. Když jsme konečně vyšli na vrchol, posadili jsme se a začali si zapisovat zajímavosti o ZOO Děčín. Užili jsme si výhled a šli do ZOO. V ZOO byli úžasní medvědi grizzly, mravenečníci, psouni a mnoho dalších zvířat. Ze ZOO jsme sešli na expozici Rajské ostrovy. Tady se nacházeli exotické rybky, plazi a jiná exotická zvířata. Když jsme se pokochali výstavou, odjeli jsme autobusem zpět do kempu. Tady jsme se koupali v bazénu a po koupání jsme hráli desatero. Po kempu jsme hledali verše, jak se chovat v lese a následně je přepisovali na papír. Šlo o přesnost a rychlost.. Po večeři jsme pracovali na mapách a letácích. O osobním volnu se sice pár dětí nepohodlo s dětmi ze školy z Kamenice, ale jinak středa byl super den. Julča, Péťa, Pája, Julča, Anička

 

Čtvrtek 15.9.

Dnes jsme byli na Jetřichovických vyhlídkách. Vyšli jsme na Vilémininu stěnu a pak vylezli na Mariinu vyhlídku.Když jsme se vrátili, mohli jsme se koupat v bazénu. Po večeři jsme dělali mapy a pak bylo volno. Kačka, Zojka, Káťa, Evička, Eliška

 

Pátek 16.9.

V pátek po snídani jsme šli do chatek a balili si věci. Pak jsme uklidili v chatkách a šli do společenské místnosti, kde bylo vyhlašování a odměňování nejlepších map a letáků, nejuklizenějších pokojů během pobytu a odměna za ochotu. Po vyhlášení jsme se šli společně fotit. Pak jsme dostali malý dárek v podobě turistického průkazu. Přijelo auto pro věci a autobus pro nás a vlakem jsme dojeli domů. Tím končí náš výlet. Matěj, Oskar, Lukáš C., Oli, Šimon

 

 

 

TŘÍDNÍ SCHŮZKY - 29.9.2016, učebna č. 210, 17:30 - 18:00 hodin

 

 

TURISŤÁK ČESKÉ ŠVÝCARSKO

Myslím, že vůbec nepřeháním, když řeknu, že mám skvělou třídu..Děti obstály všechny překážky, které jim kurz připravil - horko, pálivé slunce, chladno v noci, kilometry, kopce i nekopce, prudké sestupy i cesty skoro do nebe, závrať na vyhlídkách,náročnou práci na mapách, tvoření informačních letáků, žaludky zvládly klikaté cesty autobusem...mohla bych ještě dlouho pokračovat, já ale věřím, že máte, vážení rodiče, sdílné děti a ony Vám vše povyprávěly a také doufám, že jejich stesky či stížnosti byly jen malinkaté.Děti byly prostě prima, mimo školu se chovají zcela jinak, jsou uvolněné a hodně přátelské a pět dní bylo intenzivních v našem seznamování..Jsou živé a veselé a navíc se z nich na pět dní staly správní outdooráci se vším všudy. ..... Veliký dík patří panu učiteli Junkovi, který našel nádherné trasy a vše pečlivě připravil a zajistil. Dále moc děkujeme všem, kteří se podíleli na odvozu našich zavazadel, jmenovitě firmě Mocca, která zapůjčila auto a rodičům, kteří se v odvozu angažovali.Paní Sokolové děkuji za zajištění a zaplacení ovoce, které se každý den objevilo na stolech všech dětí..Velké vyprávění z úst dětí teprve vznikne v hodinách češtiny, máte se na co těšit, fotografie a videa ale můžete vidět již nyní na webu školy (galerie, turistický kurz 6.třídy ). Budu se těšit na další prima akci..

 

 

Turistický kurz

Velké díky patří ochotným rodičům - paní Šubertové a paní Procházkové, které zajistily velkou pomoc pro děti 6.A. Díky jim bude v pondělí ráno přistaveno před nádraží v blízkosti pošty auto, které dětem odveze zavazadla až na místo pobytu turisťáku.To samé zajistily i pro návrat z kurzu. Za všechny rodiče moc děkuji...

 

VÁŽENÍ RODIČE,

obracím se na Vás s žádostí o spolupráci. Na jaře se na základě Vaší žádosti vytvořily dvě skupiny - německý a francouzský jazyk- s naším požadavkem o naplnění skupiny minimálním počtem 10 žáků. Počínaje školním rokem tato podmínka splněna nebyla a skupinu francouzského jazyka navštěvuje pouze 7 žáků. K organizačním možnostem školy není možné tento stav zachovat, proto se obracím k zájemcům, kteří na jaře projevili svůj zájem o francouzštinu, aby do této skupiny přestoupili. V případě, že k této změně nedojde, budeme nuceni skupinu francouzského jazyka zrušit a žáci přejdou na německý jazyk .

                                                                                           Děkuji za vstřícnost a pochopení  

 

 

Vážení rodiče,

po turistickém kurzu zaplatím Vašim dětem z přeplatku za rodilého mluvčího 10,- žákovský zápisník, 98,- pracovní sešity ČJ, 145,-pracovní sešit Ma, 50,- leporelo Dě, 100,- čtvrtky a ostatní potřebný materiál na Vv. Zbytek peněz řádně povedu v patrnosti a uhradím případné budoucí výdaje. Určitě Vás budu včas informovat. Děkuji Jarka Past.

 

 

ČASOPIS - AJ

Hurá, konečně byl vydán časopis, který budou žáci aktivně používat v hodinách angličtiny vedených rodilým mluvčím. Cena 250,-K

 

 

Přeplatek za rodilého mluvčího ve školním roce 2015/2016

Pro žáky 6.A byl za loňský školní rok  vyúčtován přeplatek  ve výši 14200,-Kč. Na jednotlivého žáka připadá částka 458,-Kč. Ráda bych z těchto peněz zaplatila : žákovský zápisník, pracovní sešity z ČJ, výtvarné potřeby, barevné papíry na leporelo z dějepisu...... Vše budu vést v účetním sešitu třídy 6.A a vždy předpokládaný výdaj budu hlásit na webu třídy. Prosím Vás, pokud někdo s tímto systémem nesouhlasí, obraťte se na mne prostřednictvím mailu. Děkuji.

 

 

 

INFORMACE K TURISTICKÉMU KURZU

TERMÍN - 12. - 16. 9. 2016 , letní kemp Mosquito Jetřichovice u NP České Švýcarsko

CENA - 1700,-Kč, platbu nutno uhradit třídní učitelce do středy 7.9. 2016

Informace ke kurzu dostanou děti na info schůzce v pátek 2.9.

Kompletní informace ke kurzu naleznete na stránkách školy ZDE

POZOR POZOR - děti potřebují mít potvrzen posudek o zdravotní způsobilosti do dne odjezdu, formulář můžete stáhnout na webu školy v záložce dokumenty, sportovní kurzy

úterý  8.3. končí vyučování z organizačních důvodů již ve 12:40. Prosím podepsat tuto informaci v žákovských zápisnících.

Organizace školního roku 2016/2017 a kontakty

 

Organizace prvního školního týdne

1. 9. - 7:55 zahájení nového školního roku - učebna 210, konec 9:35

2. 9. - 1. + 2. hodina - třídnická. učebna 210

           3. + 4. hodina - dle rozvrhu,  konec výuky 11:45

od   5. 9. výuka dle rozvrhu

 

Předpokládané výdaje

Žákovský zápisník - 10,-Kč

Výtvarná výchova - pomůcky - 100,-Kč

Pracovní sešity ČJ - 100,-Kč (upřesním )

Balík papírů na kopírování

Pracovní sešity Ma - 145,-Kč

Učebnice a pracovní sešit AJ - cca 400,-Kč

Učebnice a pracovní sešit NJ - cca 400,-Kč

Záloha na klíč od školního boxu - 100,-Kč

Barevné papíry Dě, tvorba leporela - 50,-Kč

Role papírových utěrek do Vv

Časopis AJ - 250,-Kč

 

Prázdniny

Ředitelské volno               24. a 25. 10. 2016 - z důvodu dalšího vzdělávání ped. pracovníků

Podzimní prázdniny          26. a 27. 10. 2016

Vánoční prázdniny            23. 12. 2016 – 2. 1. 2017

Pololetní prázdniny           3. 2. 2017

Jarní prázdniny                 20. 2.  – 26. 2. 2017

Ředitelské volno               10. - 12. 4. 2017 - z důvodu dalšího vzdělávání ped. pracovníků

Velikonoční prázdniny       13. 4. 2017

Hlavní prázdniny             1. 7.  – 3. 9. 2017

 

Schůzky

29. 9. 2016   - společné od 17:30, učebna č. 210

24. 11. 2016 - konzultační 16:00 - 18:00

6. 4. 2017     - konzultační 16:00 - 18:00

18. 5. 2017   - společné od 17:30


 

                                      

Kontakty

 

Škola:                                     Základní škola s rozšířenou výukou jazyků, Liberec

Adresa:                                  Základní škola s rozšířenou výukou jazyků, Liberec, Husova 142/44, 460 01

E-mail:                                    info@zskola.cz

Telefon ředitelna:                731 632 396

Telefon kancelář:                 731 632 396

Jídelna:                                  485 102 945

Družina:                                 739 334 394

Telefon sborovna 1. st.:      725 088 832

Ředitelka:                              Mgr. Blanka Reindlová    

Třídní učitel:                          Mgr.Jarka Pastuchová  , 777180261,  jarka.pastuchova@seznam.cz  hanaMgr.5.

 
 

Vážení  rodiče,

obracím se na Vás s prosbou o pochopení následujících opatření. Pod vlivem událostí posledních dní a v návaznosti na apel ministra školství a krajského úřadu jsem se rozhodla učinit zásadní rozhodnutí k vytvoření potřebné bezpečnosti vašich dětí. Tragická událost ve Ždáru byla tím poslední  impulzem vedoucím k následnému rozhodnutí.

Počínaje pondělkem 20. října 2014 je přístup do školní budovy výrazně omezen.  Do budovy školy je umožněn  vstup pouze žákům školy a zaměstnancům. Pohyb rodičů po škole se z důvodu bezpečnosti  nedovoluje. Rodiče a zákonní zástupci doprovázející své ratolesti do školy nebo  ze školy se pohybují výhradně ve vestibulu školy. Vstup do šaten je zakázán. Po ohlášení (zazvonění, popř. otevření si kartou) vejdou do vestibulu hlavního vchodu,  použijí místní telefon a požádají o odchod svého  dítěte.  Žák se odebere do šatny, kde se samostatně převlékne a opustí prostor šaten přes vestibul školy.  NENÍ DOVOLENO POUŽÍVAT ZADNÍ VCHOD.

Opatření, jež je důsledkem stále se zvyšujícího   ohrožování bezpečnosti dětí, vede zároveň i k výchově samo obslužnosti,  samostatnosti a odpovědnosti dětí.  Jistě se projeví za nějaký čas i ve schopnostech dětí řešit problémy a situace každodenního života.

Pro komunikaci veřejnosti a rodičů se  zaměstnanci školy je výhradně určen boční vchod, kterým se dostanete k sekretariátu školy, kde vám  bude zprostředkován kontakt s žádaným zaměstnancem. Doporučujeme sjednat schůzku předem v konzultačních hodinách, abyste nemuseli dlouho čekat. Samovolný pohyb cizích osob mimo žáky a zaměstnance bez doprovodu je po škole přísně  zakázán. Je posuzován jako neoprávněné vniknutí do budovy školy.

Doprovázení a vyzvedávání dětí ve třídách, školní družině či jídelně se  nedovoluje.

Příchod dětí do ranní školní družiny je omezen od 6:30 hod. do 7:20 hod. Ruší se výjimka příchodu dětí zadním vchodem po této době.

Vstup dětí do školy je umožněn od 7:35 do 7:55. Ani v tuto dobu rodiče či doprovázející osoby  NEVSTUPUJÍ  do prostoru šaten či tříd. Vstup je umožněn pouze do vestibulu, který je otevřen od 7:20 hod.

Jsem si vědoma velmi radikálního zásahu do dosud realizovaného provozu školy. Po zralé úvaze jsme však přesvědčeni, že toto možná v první fázi nepopulární opatření, bude posléze přijato s pochopením a uznáním činu vedoucímu k vytvoření bezpečnosti a klidného klimatu ve škole.

Děkuji Vám všem za pochopení!

Mgr. Blanka Reindlová, ředitelka školy