česky deutsch

3.A

Úvod » Třídy » 3.A

 

Rozvrh třídy 3.a pro školní rok 2018/2019

  1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9.
od:
do:
7:55
8:40
8:50
9:35
10:05
10:50
11:00
11:45
11:55
12:40
12:50
13:35
13:40
14:25
14:35
15:20
15:30
16:15
Pondělí Th ČjL Ma

Aj

Prv Tv      
Úterý Ma ČjL Prv ČjL   Vv      
Středa ČjL Aj Ma          
Čtvrtek ČjL Ma Prv ČjL   Hv      
Pátek Tv ČjL Aj Ma ČjL        

 

 

 

 

   

Vážení rodiče, milé děti - vítejte na nástěnce 3. A

 

 

Poslední týden

1/ V úterý 25.6. rozdáváme učebnice do 4. třídy, děti si na ně přinesou tašku navíc. Některé děti mají na lístečku částku, kterou mají uhradit za ztracené nebo velmi poničené učebnice.

2/ 2 žáci stále nezaplatili za fotografie - prosím, zajistěte. Děkuji

3/ Úterní "Loučení":

Kde: na dětském hřišti Nisapark ve Vratislavicích - www.nisapark.cz

Kdy: v úterý 25.6. od 16,30h /lze přijít i dříve/

Vstupné: 55,- /os.

Program: soutěžení dětí a rodičů, hraní, dovádění na trampolínách, v cca 18h společně opečeme donesené buřtíky.

V areálu je Občerstvení, zde si zakoupíme nápoje.

Konec: v 19hod.   

4/ Ve středu 26.6. sběr starého papíru (lísteček se jménem a počtem kg odevzdat ve třídě) + „Den plný stolních her“. Děti si mohou přinést svou oblíbenou stolní hru, karty...  Zároveň proběhne i „Besídka 3.A“ (zájemci si mohou nachystat své vystoupení – scénku, hru na hudeb. nástroj, zpěv, tanec, sportovní ukázku…). Odnesou si bedničku Pč/Vv - přes prázdniny vyčistí, vyklidí, naplní dle seznamu.

5/ Ve čtvrtek vyhodnotíme celoroční týmovou hru a odměny si odnesou i všichni, kteří celý rok pilně pracovali :). Také si zajdeme do města na zmrzlinu - uhradím z TF.

6/ 28.6. si během první hodiny rozdáme vysvědčení. Poté si můžete děti vyzvednout nebo půjdou do ŠD. Prosím, dohlédněte, aby děti zcela vyprázdnily šatní skříňky!                   

   

Moc děkuji všem rodičům za tříletou spolupráci a přeji pěkné léto

K. Štěpánová 

 

 

Informace ze dne 19.6.:

1/ Od zítřka t.j. 20.6. končí výuka každý den již v 11:45h. Poté odchod na oběd a do ŠD.

2 Dnes jsme s dětmi připravili balíčky fotografií. Souhlasíte - li, použiju přeplatek 70,- z Kleinwelky na jejich uhrazení a vám vypočítám pouze částku, kterou je třeba doplatit.

3/ V pátek 21.6. vybíráme učebnice. Je nutné všechny zkontrolovat, vygumovat, slepit.

4/ 26.6. se koná sběr starého papíru.

5/ Žádáme žáky, aby si do 27.6. 2018 vyklidili své šatní skříňky, boxy a odnesli si své školní potřeby, které během roku ponechávají ve škole. Důvodem je úklid a malování. Neodnešené věci budou shromážděny v prostorách skladu školy a to pouze do 15.9. 2019. Poté budou předány pro potřebu červeného kříže a charity.

 

 

 

Návštěva na Fojtce

Ve čtvrtek 13.6. jsme se vypravili na výlet. Hned ráno děti zastihl při přesunu ze školy na nádraží pořádný liják. Spolu se zpožděním vlaku nevypadal začátek dne zrovna dobře :(. Naštěstí se hned od příjezdu do Mníšku všechno v dobré obrátilo. Děti si užily návštěvu u spolužačky Lucky se vším všudy: některé nejvíc zaujala exkurze na kozí farmu, jiné ta po zahradě a skleníku. Sportovci si vybrali z široké nabídky skotačení na zahradě a všichni si pochutnali na výborné pizze. Děkujeme rodičům Lucky za úžasné dopoledne - určitě by je potěšilo, kdyby slyšeli, jak si děti na zpáteční cestě říkaly, že: "... tohle byl zatím ten nejleší výlet ze všech...!" :))

 

 

 

Nocování

Snad vám děti vyprávěly. Já víc fotek opravdu nestihla...

 

 

 

Informace ze dne 12.6.:

1/ Zítra ráno bude pršet a také se má ochladit - vybavte děti na výlet dle aktuálního počasí. Připomínám odchod ze ŠD v 7:30h nebo sraz před nádražím ČD v 8:10h. Návrat ve 13:24h. Buďte dochvilní!

2/ V pátek a v pondělí děti čeká opakování z matematiky a čes. jazyka.

3/ Děkuji všem za zaslanou platbu 530,- na učebnice angličtiny :).

4/ Z výletu do Kleinwelky zbylo po vyúčtování nákladů 74,- na žáka. Příští týden vám pošlu po dětech 70,- a 4,- převedu do TF.

 

 

Beseda o lese

V rámci učiva prvouky k nám do třídy včera dorazil p. Mach z Lesní správy. Pro děti si připravil vyprávění z oborů myslivost a lesnictví. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavých informací např. o zvěři, o dřevokazném hmyzu nebo o tom, že les může vlastnit i soukromá osoba. V další části si děti vyzkoušely některé smysly při zkoumání lesních plodů, při skládání dřevěných puzzlů si zas potrénovaly své znalosti o lesních stromech. Beseda děti zaujala a já za všechny moc děkuji mamince Lucinky Čepičkové za zaslaný námět a kontakt :).

 

 

 

 

Co ná čeká:

1/ V úterý 11.6. - beseda o lese (v rámci Prv)

2/ Ve čtvrtek 13.6. - výlet na Fojtku. Rodiče Lucky D. zařadili do programu i přípravu pizzy - děti si ji upečou k obědu :).

3/ V pátek 14.6. půjdeme fandit naší posádce na dračí lodi a od 18h můžete vodit děti na Nocování ve škole. Bližší informace děti obdržely dnes :).

Posílejte 530,- na učebnice Aj - nutné do konce týdne! Děkuji

 

 

Beseda - Já, štěně

 

 

Kleinwelka 2019

Dnes 21.5. 2019 jsme si poprvé vyjeli do ciziny. Ve dvou autobusech s námi cestovalo rovných 100 dětí. Ve vzduchu visela mírná obava z počasí, ale to nás nakonec ještě mile překvapilo - takové teplo opravdu nikdo z nás nečekal. A tak se odkládaly bundy, mikiny, máčely se kšiltovky a kupovaly ledové tříště a zmrzliny... Hlavním důvodem návštěvy Kleinwelky však byli dinosauři a těch si děti užily určitě požehnaně. Některé však možná ještě víc zaujala obří opičí dráha nebo závěrečné bludiště. Zeptejte se jich sami :). Já přikládám několik fotografií s dodatkem: Dnešní výlet byl pro všechny za odměnu a jsem opravdu moc ráda, že se vydařil :).

 

 

 

 

Informace ze dne 20.5.:

1/ Na zítřejší výlet připomínám: sraz v 7:45h na hřišti, s sebou platný cestovní doklad, pláštěnku, vhodné oblečení + obuv, jídlo a pití na celý den, léky, příp. malé kapesné.

2/ Při prvouce 23.5. děti čeká opakovací test - kapitola živočichové.

23.5. rodičovské schůzky

3/ 5.6. fotografování tříd

4/ 6.6. navštívíme Festival čtenářství - besedu ke knize : "Já štěně". 

Podrobnosti k akcím na květen - červen si povíme na schůzkách :).

Pozor! Ve třídě se opět vyskytly vši. Všechny prosím o důslednou kontrolu hlaviček!!! Děkuji

 

Podívejte se na několik fotografií z návštěvy Planetária a z průběhu příprav na prezentaci vylosované planety Sluneční soustavy:

 

 

Kontakt - pí vychovatelka Denisa Könnyuová

e mail: denisa.konnyuova@husovaliberec.cz

tel.: 737 187 861

V případě potřeby, je vám pí vychovatelka k dispozici i osobně - každé pondělí, kdy má konečnou.

 

 

Informace ze dne 14.3.:

1/ Práce s kružítkem - viz. informace z 20.2.:

V geometrii začneme pracovat s kružítkem - zkontrolujte funkčnost, náhradní tuhy a pomozte dětem s nácvikem držení. Děkuji

Dnes jsme trénovali poprvé. Mnohé děti kružítko neměly či ho měly nefunkční, nemají náhradní tuhy. Mnohé děti tvrdily, že kružítko dnes drží poprvé. Prosím, dožeňte příp. resty a pomozte dětem - není možné, abych jim při hodině kružítka zprovozňovala já... :(.

2/ Šití - viz. informace z 20.2.:

Po jarních prázdninách (13.3.) jsme si slíbili návrat k šití - potrénujte navlékání nitě + uzlík a vybavte děti sadou na šití (viz. 2. třída).

Některé děti byly včera připraveny, jiné ne. Prosím, dolaďte do příštího týdne (20.3.).

3/ Přes víkend se mají děti zpaměti naučit pádové otázky.

4/ Ve čtvrtek 21.3. se konají konzultační tř. schůzky (16 - 18h). Zájemci, zapište se do tabulky.

 

 

 

 

 

Maják - závěry programu: "Internet a já"

 
7. 2. 2019 realizovala v naší třídě společnost Maják preventivní program "Internet a já". Cílem programu bylo vést žáky k bezpečnému pohybu na internetu, objasnit rozdíl mezi reálným a virtuálním světem a pojmenovat rizika komunikace s cizími lidmi.
 
Níže cituji ze závěrů lektorky o průběhu programu ve 3.a:
 

Třída fungovala během programu aktivně a se zaujetím, žáci byli ochotní a spolupracující. Při tvorbě jmenovek si žáci snažili navzájem pomoci, zároveň dokázali svou spolupráci vhodně reflektovat. Během úvodních evokačních otázek bylo zřejmé, že většina třídy příliš na sociálních sítích nežije, spíše využívají jiné oblasti internetu. Při aktivitě Teploměr mělo 6 žáků zakresleno plný počet 5 hodin denně. V dalších částech se žáci zapojovali bez potíží a dokázali také oblasti, kterým se program věnoval, reflektovat. Třída tedy spolupracovala a fungovala dobře, pouze bylo třeba častěji káznit a připomínat pravidla některým žákům, kteří měli sklon vykřikovat nebo mluvit bez vyzvání. 

... i já třídu chválím, program je opravdu silně zaujal a pracovali moc pěkně :). K. Štěpánová

 

 

 

 

Informace ze dne 9.2.:

1/ Při Prv si povídáme o minulosti - současnosti - budoucnosti. Máte - li možnost, půjčte nám na pondělí nějaký předmět z minulosti, u kterého budou děti moci hádat k čemu dříve sloužil. Děkuji

2/ Rovněž prosím - pokud máte, zašlete nám nějaké drobné odměny do "Tajné krabice". Děkuji

3/ Rodilý mluvčí - 2. pololetí pouze do 3 hodin týdně (2x matematika, 1x tělená výchova), platbu 400,- posílejte, prosím, po dětech. 

 

Galerie Lázně - Malířovy Vánoce

 

 

 

Vánoce na statku

 

 

Školní prázdniny:

 
Hlavní:                 29. 6. – 1. 9. 2019
 
 
Důležitá telefonní čísla a adresy:
 
 
Škola: Základní škola s rozšířenou výukou jazyků, Liberec
 
Adresa: Základní škola s rozšířenou výukou jazyků, Liberec, Husova 142/44, 460 01
 
 
 
-        Sekretariát školy:  731632396
 
-        Telefon sborovna 1. stupeň: 725 088 832
 
-        E-mail:  info@zskola.cz
 
-        Web: www.zskola.cz
 
-        Ředitelka: Mgr. Blanka Lukeš Reindlová
 
-        Třídní učitelka: Mgr. Kateřina Štěpánová
 
          email: katerina.stepanova@husovaliberec.cz
 
          tel.:  601 339 774
 
-        Školní jídelna: 485 102 945
 
 
 
 
Všem přeji úspěšný nový školní rok a těším se na shledanou ve škole