česky deutsch

1.C

Úvod » Třídy » 1.C

udalost ples husova fb

Lístky na jarní ples ZŠ Husova jsou k dostání na portálu Evstupenka.

 

 

Rozvrh třídy 1.C pro školní rok 2018/2019

  1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9.
od:
do:
7:55
8:40
8:50
9:35
10:05
10:50
11:00
11:45
11:55
12:40
12:50
13:35
13:40
14:25
14:35
15:20
15:30
16:15
Pondělí Th ČjL M Vv

  Tv

       
Úterý ČjL M ČjL Prv          
Středa ČjL Nj M Hv          
Čtvrtek M Prv ČjL ČjL        
Pátek ČjL Nj ČjL Tv          

 

Th - třídnická hodina

 
 

Vážení rodiče a milé děti,

přeji Vám do Nového roku jen to nejlepší,

hodně štěstí, zdraví a pohody. 

Lucie Vavřichová

Rozloučení                                                                                                                                    (20.2.2019)

V pátek 22.2. čtvrtou hodinu se budeme loučit s Janem. Děti dnes samy navrhly, že by pro něj chtěly něco vyrobit, připravit nebo dokonce uvařit. Pokud by jim nadšení vydrželo až domů, můžete tedy na pátek něco s dětmi připravit (jednohubky, něco sladkého...), jen prosím o rozumné množství. Pro Jana jsme s dětmi připravili tričko a již zmíněnou fotoknihu, kterou vložím do naší galerie až po pátku. Doma můžete samozřejmě i sami s dětmi něco pro Jana vyrobit (DOBROVOLNÉ!).

Po jarních prázdninách k nám jako rodilá mluvčí přijde nová slečna.

Galerie

V pátek 1.3. s dětmi navšítívíme Galerii Lázně. Program je od 10 hod. Cena 20,- -uhradím z fondu.

Domácí úkoly

Děti již nebudou dostávat domácí úkoly denně (pravidelně) z důvodu, aby se opravdu naučily pracovat s úkolníčkem. Např. dnes úkol nemají.

 

Prvouka                                                                                                                                           (18.2.2019)

Na čtvrtek (28.2.) si děti přinesou krabičku od zubní pasty, využijeme ji v hodině prvouky - téma Zdravé zuby.

Noc s Andersenem

29. 3. 2019 Noc s Andersenem - celostátní akce na podporu čtenářství, plánujeme přespání ve škole, informace pošlu po dětech, více o této akci na http://www.nocsandersenem.cz/.

 

Psaní                                                                                                                                                   (17.2.2019)

Začali jsme psát psací písmena. Ve škole dbáme na správné sezení, správný úchop ořezané tužky, nakloněné sešity, netlačíme na tužku, nepospícháme, uvolňujeme ruku. Je třeba dodržovat stejná pravidla i doma a kontrolovat, aby děti měly do školy opravdu tužky ořezané. Malá tiskací písmena nepíšeme.

Čtení

Pomalu a plynule přecházíme na čtení malých tiskacích písmen, daří se nám to. Krátká slova by děti neměly už hláskovat, čteme pomalu, vázaně, důležité je hlasité čtení s porozuměním, pravidelnost, ve škole se všechny děti nestačí v hodině vystřídat. Děkuji vám za pravidelné domácí čtení.

 

 

Výtvarná výchova                                                                                                                                       (7.2.2019)

V pondělí (11.2.) půjdeme s dětmi ven. Prosím o teplé oblečení a také alespoň jednu 1,5 l plastovou lahev, ve které bude ve víčku udělaná dírka.

 

Prvouka                                                                                                                                                        (4.2.2019)

Prosím, aby děti ve čtvrtek (7.2.) přinesly vystříhané zdravé a nezdravé jídlo z letáku. Budeme je zde třídit, pojmenovávat německy, říkat jejich ceny....... Každý cca 5 zdravých a 5 nezdravých věcí. 

 

28.1.2019

Dnešní den byl opravdu vyjímečný a s dětmi jsme si to velmi užili. Dopoledne jsme pod dekou koukali na film V Hlavě (vřele doporučuji všem marodům doma :) ), je to film o emocích a pocitech, takže se nám hodí do prvouky, kde jsme emoce probírali.

Druhou část dnešního dne jsme strávili venku, kde jsme všichni stavěli sněhuláky a proběhla koulovačka.

Fotky z dneška jsou již v galerii dole a ti, co dnes byli doma tedy nemusí nic dopisovat.

Od zítřka již probíhá normální výuka.

 

Recitační soutěž                                                                                                                                (25.1.2019)

Do školního kola recitační soutěže z naší třídy postupují: Táda, Klárka a jako náhradník Jáchym. Všem dětem moc gratuluji, v pondělí zapíši těmto třem do Sluníčkového sešitu další informace.

 

Pololetní vysvědčení

Ve čtvrtek 31.1. dostanou děti vysvědčení 5. vyučovací hodinu. Poté půjdou na oběd a do družiny. Odpolední výuka není, končíme ve 12:40.

 

Krabice od kapesníků

Velmi prosím, abyste sbírali a posílali do školy krabičky od papírových kapesníků. Až jich budu mít ve škole dostatek, něco z nich s dětmi vyrobíme. Děkuji.

Fotografie

Také prosím, aby děti nejdéle do 8.2. donesly svou průkazkovou fotografii. Během února nám odjíždí rodilý mluvčí Jan a chtěla bych mu s dětmi vyrobit něco na památku-fotografie dětí budou součástí dárku. Děkuji.

 

Poděkování                                                                                                                                         (23.1.2019)

Dnes proběhlo třídní kolo recitační soutěže. Moc Vám děkuji, že jste si s dětmi dali práci a děti naučili krásné, vitpné a často velmi dlouhé básničky! Děti to dnes velmi bavilo.

Dodatečně také děkuji za vyplněné hodncení Vašich dětí. Milá slova potěšila nejen děti, ale i mě!

 

Fotografie rodiny                                                                                                                                (21.1.2019)

Prosím, aby si děti ve čtvrtek (24.1.) přinesly fotografie, kde jsou členové jejich rodiny. Budou je popisovat s rodilým mluvčím.

 

Bobování                                                                                                                                               (11.1.2019)

Příští pátek (18.1.)  a další pondělí (21.1.) půjdeme o TV s dětmi ven. Prosím tedy teplé a vhodné oblečení.

 

Recitační soutěž                                                                                                                                  (9.1.2019)

23.-25.1. Proběhne třídní kolo recitační soutěže - děti si vyberou a naučí se doma zpaměti básničku (alespoň 2 sloky), text nebo knihu si přinesou s sebou do školy. 

 

Konzulační třídní schůzky

17.1. proběhnou konzultační třídní schůzky (16:00-18:00 h). Objednat na daný čas se můžete na úvodní stránce naší školy.

 

1.2. Pololetní prázdniny

 

Bobování 

Dnes jsem se dozvěděla, že v pondělí 14.1., kdy jsme chtěli jít bobovat, proběhne fotbalový nábor. O tělocviku tedy budeme ve velké tělocvičně a o termínu, kdy půjdeme ven si děti zapíší do úkolníčku, až to bude aktuální. 

 

Úkolníčky                                                                                                                                                 (7.1.2019)

Dnes si děti zapsaly svůj první domácí úkol do úkolníčku. Zatím si u nich v učebnici budeme dělat i hvězdičky, ale jakmile to dětem půjde, přejdeme pouze na úkolníčky. Prosím, aby si děti obrázek v něm vybarvily opravdu až tehdy, když domácí úkol udělají, ne předem. Děkuji.

 

Informace po prázdninách                                                                                                                      (4.1.2019)

Vážení rodiče, doufám, že jste si s dětmi užili krásné prázdniny a pomalu se již připravujete znovu do školy v novém roce.

Prosím, aby děti již v pondělí přinesly úkolníčky, do kterých si budeme již zapisovat úkol.

Dále také kulturní deník, o kterém byla řeč již mnohokrát-budeme s ním hned v pondělí pracovat a povídat si o tom, co si přes Vánoce přečetli. Vždy, když si dítě přečte celou knihu, zapíše si ji do deníku. Této knize bude věnována vždy celá dvoustrana. Na těchto stranách budu chtít, aby děti vždy zapsaly: velký, barevný nadpis knihy, dále autora, ilustrátora, hlavní postavy a obrázek/samolepky/vytisknuté obrázky.., které se knihy týkají-to si budou zapisovat s Vámi doma a poté mohou kdykoliv deník přinést i s přečtenou knihou a představí ji krátce třídě. Poté dostanou rybičku za odměnu a jako motivaci číst co nejvíce. Dále sem mohou různě kreslit, vlepovat (vstupenky, letáky), psát.... další kulturní akce, které osobně zažily, tzn. divadlo, kino, ZOO,..... Čím pestřejší provedení, tím lepší. Prosím, se zápisy začněte až po pondělí, chci, aby si je do školy přinesly prázdné a budeme si o mé představě také povídat.

Hned v úterý 8.1.2019 jdeme s dětmi od 10:00 do knihovny na program Muzikohrátky (program je přesunut z 22.1.). Poté se vrátíme zpět do školy a končit výuka bude klasicky po 4. vyuč. hodině.

Příští pondělí (14.1.) bych s dětmi chtěla jít o tělocviku bobovat. Pokud budou vhodné podmínky a počasí, dejte prosím dětem vhodné oblečení (oteplováky, rukavice,...). Děti, které budou v riflích, nebudou moci s námi na svah.

V pondělí už se na děti moc těším!

 

 

Vánoce ve škole                                                                                                                                   (21.12.2018)

Dnešní den jsme si velice užili. Děti dostaly krásné knihy, které si, prosím, přes Vánoce čtěte, dále úkolníčky, do kterých se budeme od ledna učit psát úkoly a sněhuláčka pro štěstí.

Dále si, doufám, přinesly vyrobenou knihu MOJE ABECEDA, kde mají všechna písmena, která jsme se učili. Děti si je dnes dokončovaly a řadily samy, pokud zjistíte, že vám nějaké písmenko chybí, můžete mi napsat email, nějaká nepodepsaná zbyla ve třídě a nebo se mohly ztratit, po novém roce vám je dodám - myslím, že by byla škoda, aby ji děti neměly kompletní, dalo jim to opravdu velkou práci.

Také bych Vám chtěla velice poděkovat za dárky i pozitivní zpětnou vazbu!! Velice si vážím naší spolupráce a doufám, že jste spokojeni vy se mnou minimálně tolik, jako já s vámi.

Přes prázdniny prosím dětem doplňte penály, úkol nemají žádný, pouze prosím o čtení jejich knihy (bylo by skvělé, kdyby četly denně, stačí 5-10 min) - budeme si od ledna o nich hodně povídat. Také prosím, abyste po Novém roce po dětech poslali "Kulturní deníky", o kterých jsme se bavili na třídních schůzkách (sešit formát A5, v tvrdých deskách a pokud možno nelinkovaný).

Dále prosím dopište omluvenky do notýsku, spousta z Vás má absence více než měsíc staré - je nutné vše dopsat, v lednu budu kontrolovat.

Fotky z dneška, Oldřichova a Fyzikálního jarmarku můžete najít v naší galerii.

 

Focení                                                                                                                                                 (13.12.2018)

Včerejší focení se povedlo. Myslím, že s fotkami budete spokojeni.Hotové by snad měly být již v pondělí. Děti si od tohoto dne fotky budou moct kupovat u mě - bude to balíček 5 fotek za 120,-.

 

Flétny

V pátek (14.12.) a v pondělí (17.12.) budeme s dětmi zkoušet vánoční zpívání na schodech. Prosím tedy děti, které budou s paní učitelkou Veselkovou, aby si v tyto dny přinesly flétny. A poté samozřejmě také v úterý na vystoupení.

 

Příští týden

Celý příští týden končí výuka v 11:45 (po 4. vyuč. hodině).

Celý příští týden nebude Metoda dobrého startu.

V úterý s dětmi jdeme na Fyzikální jarmark - byl mi poslám email, že by bylo dobré, aby si děti přinesly pytlíčky na hotové výrobky.

Ve čtvrtek poslední hodinu půjdeme s dětmi na náměstí hledat naši vánoční kouli a podívat se na trhy - je tedy možné, že se vrátíme o chvilku déle. Pro děti by to mělo být překvapení, proto prosím nic neříkejte.

V pátek uvítáme ochutnávku cukroví a budeme rádi, když ti, kteří umí hrát na flétnu, piano... nám ve třídě zahrají - pokud bude vaše dítě chtít hrát, napište mi email, abych se dle toho zařídila, děkuji.

 

Vánoční stromeček                                                                                                                            (12.12.2018)

V pondělí jsme si ozdobili nádherný stromeček od maminky Jendy (opravdu moc děkujeme!). Fotky můžete vidět níže.

 

Ostré nože

Abychom nemuseli porušovat školní řád a především, aby děti nemusely mít celý den u sebe ostré nože, rozhodla jsem se, že je děti nosit NEMUSÍ. Půjčím malé nožíky z jídelny a z kuchyňky.

 

Dnešní den                                                                                                                                            (6.12.2018)

Dnes si skoro všichni vyrobili kasičku a všichni vyzdobili perníčky. Moc děkuji paní Paškové a paní Čálkové za jejich upečení! Vypadají úžasně. Perníčky i pokladničky můžete vidět v naší galerii. 

 

Příští týden

Příští týden, prosím, nezapomeňte, že

ve středu (12.12.) se děti budou první hodinu fotit,

ve čtvrtek (13.12.) jedeme do Oldřichova -prosím, kdo ještě neodevzdal vyplněnou návratku, aby tak učinil co nejdříve - děkuji,

a na pátek (14.12.) prosím, aby si každý přinesl 1-3 ks ovoce (jablko, hrušku, mandarinku, pomeranč, banán...) a dále prkénko a ostrý nůž - budeme podle návodu vytvářet ovocný salát. 

Také předesílám, že děti za DÚ v pátek (14.12.) budou mít v českém jazyce nakreslit, co je jim v Oldřichově líbilo nejvíce. 

Předvánoční týden bude náročný, ale věřím, že si ho děti užijí. 

 

Čertí škola                                                                                                                                              (5.12.2018)

Dnes se čertí škola velice povedla! Děti naší i čtvrté třídy byly nadšené! Znovu se potvrdilo, jak jsou děti hodné a šikovné, práce s nimi bavila i starší děti (nejen mě).

O první hodině chodil Mikuláš, andělé a čerti. Prvňáčci byli velice velice stateční a nikdo ani neplakal. Do pekla jsme také nikoho nepustili, takže se snad všichni vrátili zpět domů. :)

Od Mikuláše dostaly děti nadílku, za kterou ještě jednou děkuji paní Široké - pro každé dítě zbylo ještě necelých 13,-, které vkládám do  fondu a pokud nebudete proti, koupím dětem ještě něco pod stromeček (pokud ano, pište email).

Fotky z povedeného dneška můžete najít dole v naší galerii.

 

Pokladničky

Zítra si budeme s dětmi vyrábět pokladničky z krabiček od sirek, které si děti měly přinést. Někdo jich přinesl více, někdo žádnou, tak uvidíme, jak to zítra výjde. Ten, kdo nebude mít krabičky, dostane mince domů a prosím, abyste to s ním dodělali doma-už nebudeme čekat déle. Bohužel je děti nosily v mé nepřítomnosti, takže nemám zaznamenáno, kdo přinesl a kdo ne, ale ptala jsem se dětí, tak doufám, že by netvrdily, že krabičky nepřinesly, kdyby ano.

 

Podepisování úkolů

Stále se stává, že někteří celkem pravidelně nepodepisují úkoly, proto jsem se bohužel rozhodla, že pokud úkol nebude podepsaný, děti za něj nedostanou razítko/samolepku. Mrzí mě to, ale na podepisování úkolů opravdu trvám. Děkuji za pochopení.

 

Vrácení peněz                                                                                                                                       (30.11.2018)

Děti, které s námi nebyly v divadle (teď nebo i minule), dostaly dnes zpět peníze. Takto to bude fungovat i u ostatních akcí, které budou dražší více než 50,-. Prosím ty, kterých se to teď týká, aby podepsali sluníčkový sešit, čímž potvrdí, že si peníze převzali.

 

Po nemoci                                                                                                                                               (28.11. 2018)

Konečně jsem se po nemoci vrátila do školy a viděla jsem, že to děti zvládly úžasně! Velice děkuji všem, kteří přinesli vánoční ozdoby, stojánek, věnec, krabice od mléka, sirky apod.

Krabic od mléka i ruliček máme již dostatek, zítra začneme zpracovávat. Z ruliček máme krásný vánoční kalendář,který si děti samy vyrobily, s německými úkoly.

Stále připomínám, kdo ještě nepřinesl, knihu pod stromeček, sirky a kdo má možnost a chuť přinést sušené ovoce, slaměné ozdoby...

Také bych Vás ráda znovu pozvala na sobotní vyrábění adventních věnců a dále 18.12. od 16:30 hod na vánoční zpívání.

Pomůcky na pátek

Vím, že je to narychlo, ale v pátek budou děti potřebovat 1x PET víčko a hrací kostku. Kdo nebude mít, nějak si poradíme. Děkuji

 

Co nás čeká                                                                                                                                              (19.11.2018)

Většinu jsme si říkali na třídních schůzkách (děkuji všem za účast!), ale prosím tedy o donešení:

  • SUCHÝCH PASTELŮ (co nejdříve)
  • 4x KRABIČKY OD ZÁPALEK stejné velikosti (co nejdříve, jakmile je budou mít všichni, začneme nakupovat a prodávat)
  • KRABICI OD MLÉKA (můžete nosit kdykoliv, nejdéle do 28.11.)
  • KNIHU pod stromeček se jmenovkou, psanou velkými písmeny (kdykoliv)
  • SUŠENÉ OVOCE NA STROMEČEK (kdo chce, kdykoliv, nejdéle 10.12. ráno)

A poté s těmi, co se dobrovolně přihlásili prosím, aby přinesli:

  • PERNÍČKY (3.-5.11.)-také mě napadlo, pokud by to pro Vás nebyla velká přítěž, udělat jich pár navíc, že bychom při zdobení zrovna nějaké ochutnali, ale pokud budou akorát, bohatě to bude stačit
  • SLAMĚNÉ OZDOBY (kdykoliv, nejdéle 10.12. ráno)
  • STOJÁNEK (kdykoliv, nejpozději 10.12. ráno)
  • STROMEČEK (prosím přesně 10.12. ráno)
  • SVÍCEN/VĚNEC (nejlépe 28.-30.11., nejdéle 3.12. ráno)

Moc děkuji za spolupráci! Věřím, že společně uděláme dětem úžasný vánoční čas i ve škole.

 

Důležité informace                                                                                                                                   (12.11.2018)

1. Fotky ze 100 let republiky i fotky z imatrikulace si můžete vybrat na www.fotokubat.cz. V "objednávky digi foto" si najdete akci, kterou potřebujete a sami si fotografie objednáte, vyzvednete i zaplatíte.

 

2. S paralelními třídami jsme se shodly, že nám bohužel nebude stačit rozpočet ve třídním fondu. Tímto Vás tedy žádám, abyste na třídní schůzky ve čtvrtek přinesli ještě 300,- do fondu, nebo se s nimi poté stavili co nejdříve. Jaké akce s nimi budou financovány Vám povím ve čtvrtek.

 

3. Ve čtvrtek 15.11. dejte prosím dětem do školy nějaké druhy ovoce (hrušku, třešně, jahody, maliny, broskve, banány, maliny, mandarinky, rybíz, švestky....), budeme s nimi pracovat v hodině prvouky. Stačí 1, 2 druhy.

 

Písmenka                                                                                                                                                (9. 11. 2018)

Prosím, aby si děti v pondělí přinesly opět nastříhaná velká tiskací písmenka z časopisů. Jedná se o P, H a D v počtu 15 - 20 ks. Kdo nebude mít, bohužel nebude mít s čím pracovat.

 

TŘÍDNÍ SCHŮZKY

Po delším uvažování jsem se rozhodla, že pro naši třídu tentokrát nebudou platit konzultační hodiny, ale klasické TŘÍDNÍ SCHŮZKY! Prosím, abyste se všichni dostavili v 17 hod ve třídě. Doufám, že Vás nezdržím déle než 30 min, ale nevím, jakou diskusi vyvolají témata, která s Vámi chci projednat. Byla bych ráda, kdybychom se sešli v co největším počtu a omlouvám se, že to dávám vědět až teď. Pokud se mnou bude chtít někdo mluvit individuálně, může zůstat po třídních schůzkách a nebo dorazit dříve (já budu ve třídě již od 16 hod).

S sebou nezapomeňte 200,- na NJ, min. 50,- na Mikuláše, kdo chce, může už zabalenou knihu s velkými písmeny pod stromeček a dobrou náladu. Vše, co chci probírat jsou snad příjemné věci, jen mi připadá lepší to projednat společně, než se Vás ptát půlku odpoledne po jednom. Děkuji a těším se!

 

Ruličky                                                                                                                                                      (3. 11. 2018)

Jménem paní vychovatelky se na Vás obracím s prosbou o sběr ruliček od toaletního papíru. Ruličky můžete nosit do družiny kdykoli a jakémkoli množství. Moc děkujeme.

 

Karty na NJ

Na konzultační hodiny přineste prosím 200,- za karty na NJ. Děkuji

 

Absence v ŽK

Pokud je Vaše dítě nemocné, prosím, omluvte ho co nejdříve i v notýsku. Některým z Vás jsem to tam již minulý týden i dopisovala, ale stále to nemáte omluvené.

Dále prosím, pokud si chcete své děti vyzvedávat během dne, pište časy na konci nebo na začátku některé hodiny. Pouštění uprostřed hodiny se u některých rozmohlo a musím říci, že hlídat stále čas je pro mě opravdu velkou přítěží. Pokud nelze jinak a dítě musí odejít během hodiny, přijďte si pro něj do třídy osobně. Děkuji za pochopení!

 

Halloween                                                                                                                                               (31. 10. 2018)

Dnešní halloweenský den proběhl opět skvěle! Doufám, že si ho děti užily. Mám opravdu velkou radost, že každou akci berete tak zodpovědně, přesto, že je jich poslední dobou hodně! Dokonce nám ani nechybělo něco dobrého na zub a skvělá výzdoba. Děkuji!

Fotky můžete vidět dole.

 

Žákovský parlament                                                                                                                              (26.10.2018)

Žaci parlamentu rozhodli, že každá třída vybere balík sladkostí, které se na Mikuláše předají dětem v dětském domově. Děti mi mohou v příštích 14 dnech nosit něco dobrého na zub.

Dále se domluvilo, že přispějeme troškou i do psích útulků. Na chodbě v přízemí bude krabice, do které mohou děti nosit hračky, granule a pochoutky pro pejsky. Také během 14 dnů.

V příštích 14 dnech u nás ve škole mezi žáky proběhne také knižní veletrh. Pokud máte doma knížky, které již Vaše děti nevyužijí, mohou je na tomto veletrhu za symbolickou cenu prodat a zároveň si mohou obratem nakoupit knížky nové. Stačí jen knihy poslat po dětech s vloženým lístečekem, kde bude jméno žáka, třída a cena, za kterou se kniha může koupit. O přesném dnu ještě napíši.

ŽÁDNÁ Z TĚCHTO AKCÍ NENÍ POVINNÁ.

 

Projektový den                                                                                                                                         (25.10.2018)

Dnes v naší třídě proběhl projektový den 100 let republiky. Určitě jste si všimli, že si děti domů přinely spoustu pracovních listů. Musím děti velmi pochválit, jsou velice šikovní a na jejich věk mají opravdu velký přehled! Naše lípa dokonce visí na chodbě. Pár fotek z dneška můžete vidět níže.

Doufám, že se stejně dobře povede i zítřejší vypouštění balónků a divadlo.

 

Pouštění balónků                                                                                                                                   (23. 10. 2018)

Pouštění balónků ke 100 letům republiky nakonec proběhne až v pátek 26.10. Prosím, aby tedy děti měly něco ČERVENÉHO, co si mohou vzít na bundu, aby jim nebyla venku zima.

Po vypuštění balónků půjdeme do divadla.

 

Čtení

Prosím, abyste s Vašimi dětmi doma trénovali čtení. Písmenka by se dětem neměla plést a měly by je bez problémů poznávat. Pokud tomu tak není, prosím, cvičte s nimi čtení vět, které jsou v učebnici českého jazyka. Věty můžete číst vy, dítě poté opakuje a nebo je čte hned samo. Připomínám, že čteme po hláskách, tedy B-O-T-A = BOTA. Děti by měly rozumět tomu, co čtou.

 

Pera

Někteří mají v penálech různé propisovací tužky a pera. Pár dětí s nimi již napsalo i úkoly. Prosím, vyndejte je dětem z penálu a nepište s nimi DÚ. Pera dostanou děti až cca v lednu, kdy se naučí pořádně psát tužkou. Zatím ještě nemají ruce dostatečně uvolněné a u některých je tlak na tužku příliš velký. Děkuji za pochopení.

 

Knihovna

22.11. je návštěva knihovny zrušena z důvody nemoci paní lektorky. Náhradní termín ještě nevíme.

 

100 let republiky                                                                                                                                     (20.10.2018)

Příští týden ve středu nebo ve čtvrtek ve škole uskuteční u příležitosti 100. výročí vzniku republiky slavnostní akce. Žáci složí živý obraz v podobĕ státní vlajky a zároveň budou moci k oblakům poslat svá přání. Pro větší efekt barev prosíme, aby děti měly červená trika/mikiny..., které budou mít na sobě (větší trička, která jsou natáhnout přes bundu, aby jim venku nebyla zima). Na který den si mají trička připravit, Vám napíšu hned, jak se to dozvíme.

Ve čtvrtek si s dětmi v naší třídě uděláme projektový den k tomuto výročí. Společně si ukážeme naše symboly, poslechneme hymnu atd.

 

Naivní divadlo

V pátek 26.10.2018 navštívime Naivní divadlo. Půjdeme na představení Tři siláci na silnici (http://www.divadloalfa.cz/index.php/cz/repertoar/item/634-tri-silaci-na-silnici), vstupné je 70,- -zaplatím z třídního fondu. Odcházet ze školy budeme kolem 10 hod a vrátíme se kolem 12 hod.

 

Vánoční koule

Letos se naše škola opět zařazuje do projektu, v němž pomáhá ozdobit vánoční stromeček na náměstí. Naše třída dostala jednu polystyrenovou kouli, kterou si s paní vychovatelkou ozdobí v družině. Pro toto zdobení potřebujeme, aby děti během příštího týdne donesly pár hezkých knoflíků (cca 10).

 

Podzimní prázdniny

29.10. a 30.10. jsou podzimní prázdniny. Na děti se budu těšit ve středu.

 

Halloween

31.10. Proběhne v naší škole Halloween. Děti mohou (nemusí!) přijít v maskách. Žákovský parlament uspořádá soutěž o nejhezčí masku 1. stupně.

 

Sběr papíru

7.11.2018 se bude odvážet nasbíraný papír. Kdo budete chtít, můžete kdykoliv donést balíky papíru za naší školu na dvůr, kde se to dává pod přístřešek. Papír musí být zvážený a děti mi pak nahlásí, kolik papíru jste přinesly (mohou donést na lístečku napsané).

 

Imatrikulace

8.11.2018 od 17 hod proběhne v aule slavnostní imatrikulace naší třídy. Dorazit mohou nejen rodiče, ale i ostatní členové rodiny. Na tuto slavnost prosíme, aby děti měly zelená trička a kdo má, tak může i zelené sukně/kalhoty/šortky. Dále budou děti potřebovat pruhované podkolenky nebo ponožky.

 

Mikulášká nadílka

Jak jsem sem již psala, byl zde návrh, že vybereme 50,- a za tyto peníze se každému koupí mikulášská nadílka. Měli jsme to probrat na třídních schůzkách, ale v listopadu je pouze konzultační den (tzn. nesejdeme se všichni společně), proto v úterý dětem nalepím do Sluníčkových sešitů tuto informaci. Prosím, podepište, že souhlasíte s touto částkou a pokud ne, napište mi do sešitu proč.

 

Knihovna                                                                                                                                                  (13.10.2018)

V pátek 12.10. jsme s dětmi navštívili knihovnu. Děti byly velice šikovné a hodné, což potvrdila i paní knihovnice. Za odměnu jsem dětem koupila z třídního fondu placičku, kterou si každý sám vybral.

Důležité upozornění                                                                                                                            (10.10.2018)

Vážení rodiče, prosíme o včasné sdělení, zda oba pracujete v některých složkách integrovaného záchranného systému. Pokud ano, v případě krizové situace bude o vaše dítě postaráno. Co nejdříve nám prosím napište email. Děkujeme za spolupráci.

 

Knihovna                                                                                                                                                 

V pátek 12.10. jdeme v dětmi do Krajské vědecké knihovny. Odcházíme společně v 8:00 a vracíme se zpět na třetí vyučovací hodinu.

 

Mikulášská nadílka

Na rodičovských schůzkách jsme společně řešili, že každý donese nějakou drobnost v počtu 26 ks. Jedna maminka se mi ozvala s návrhem, že bychom mohli spíše vybrat částku (např. 50,-) a za to by paní Široká byla ochotna nakoupit pro všechny ovoce, sladkost a ostatní maličkosti. Jde o to, že by jinak každé dítě mělo 26 "věcí" a to je celkem mnoho. Pokud byste byl někdo proti vybírání peněz (místo nošení drobností), napište mi email. Společně to tedy budeme ještě řešit na třídních schůzkách v listopadu. V každém případě si prosím na třídní schůzky vezměte menší hotovost, kdybychom všichni souhlasili, ať se peníze mohou zrovna vybrat. Děkuji.

 

Objednávky knih

Dnes děti dostaly opět letáky s nabídkou knih. Objednávky mohou děti nosit na příštího pátku.

Ti, co si něco objednali z minulé nabídky mají ve sluníčkovém sešitě napsáno, kolik peněz si mají přinést. Peníze mi mohou děti donést kdykoliv, poté dostanou knihu.

 

Domácí úkol na víkend

Děti dostanou v pátek domů učebnici z českého jazyka. Na straně 31 si budou moci nakreslit sebe, maminku, tatínka a poté sourozence/kamaráda/příbuzného..... Kdo bude chtít, může si místo kreslení do rámečků nalepit fotky těchto členů (lze nalepit pouze některé fotky a zbytek dokreslit). To bude jejich jediný úkol přes víkend.

 

Sklenice                                                                                                                                                     (5.10.2018)

Prosím, aby děti v pondělí (8.10.) donesly zavařovací sklenici. Nejlepší by byla od okurek (0,5 l), ale každá lepší než žádná. Prosím, aby byla průhledná a bez etikety. Moc děkuji!

 

Dřevěná písmenka                                                                                                                                     (2.10.2018)

Chtěla bych jménem celé třídy poděkovat mamince Anežky Škorpilové, která pro celou třídu zakoupila dřevěná písmenka. Nepochybuji, že budou děti nadšené a já také jsem! Pokud byste někdo měl nějaký další nápad, jak zlepšit a zefektivnit výuku, klidně se ozvěte, ráda se nechám inspirovat. Foto písmen můžete vidět v naší galerii. Ještě jednou děkujeme!

 

Metoda dobrého startu                                                                                                                              (1.10.2018)

Všechny děti jsou zapsání na den, na který jste je přihlásili.

 

Den jazyků                                                                                                                                                (28.9.2018)

Ve čtvrtek jsme naše dveře vyzdobili novou třídní vlajkou, kterou si děti samy vyrobily. Její fotku můžete nalézt na této stránce dole - v naší galerii.

 

Kinder vajíčka

Ve středu bohužel nedonesla ani polovina dětí obaly od kinder vajíček a přesto, že některé děti přinesly i dva obaly, nevydalo by to pro každé dítě. Prosím tedy, kdo ještě nedonesl, aby tak učinil do příští středy. V opačném případě nebude mít dítě bohužel s čím pracovat.

 

Podzimní přírodniny

Velice děkuji všem rodičům, kteří přinesli, nebo poslali po dětech kaštany, žaludy, šípky... Máme toho již hodně a proto můžeme od pondělí začít vyrábět a využívat všeho, co máme. Další plody tedy již NEPOTŘEBUJEME.

 

Vybírání obědů

Ve čtvrtek si děti zkusily samy vybrat s paní vychovatelkou obědy o volné hodině. Prý s tím nebyl žádný problém, proto tedy vyhlašuji změnu - od příštího týdne si děti budou vybírat obědy vždy s paní vychovatelkou samy (v ostatních třídách to funguje také tak). Sluníčkové sešity budou mít děti již stále u sebe, prosím, aby ho nosily do školy i domů, abychom vy i já do nich měli kdykoliv možnost něco napsat. Proto je prosím občas zkontrolujte, zda něco nepřibylo, a pokud ano, prosím podepsat.

 

Začátek října

Je nový měsíc a s ním začíná spousta nových věcí. Prosíme, abyste již děti nedoprovázeli do šaten. Děti jsou opravdu šikovné a nepochybně to zvládnou samy.

Od příštího týdne také začínají kroužky. Já povedu Metodu dobrého startu v pátek, začneme po obědě (cca 12:15) a hodina bude trvat 45 min, poté půjdou děti do družiny.

 

Čmelák - Harcov                                                                                                                                        (24.9.2018)

Na zítřejší výlet prosím děti odvezte normálně do školy na 7:55.

S sebou teplé oblečení, 2 LÍSTKY NA AUTOBUS/LÍTAČKU, svačinku, pití, pláštěnku. Učení děti žádné nepotřebují. Vyzvednout si je můžete cca ve 12:30.

 

Fotografie

Na konci této stránky se budou během roku průběžně objevovat fotky naší třídy ze zajímavých činností, projektů, výletů....

Velice děkuji všem, kteří přinesli písmenka, děti byly nadšené a výsledek, myslím, stojí za to!

 

Solná jeskyně                                                                                                                                             (22.9.2018)

Ve sluníčkových sešitech jste našli informace i o solné jeskyni. Prakticky to bude fungovat tak, že kdo si v pátek přinese peníze, půjde do solné jeskyně. Kdo si přinese peníze na celou permici, koupí mu paní vychovatelka permici (ta lze dokoupit i kdykoliv během roku). Kdo nechce/nemůže chodit, zapomene peníze apod., zůstává v družině, kde bude fungovat stejný program, na který jsme všichni zvyklí. Pouze budou v péči jiné paní vychovatelky.
Děkuji všem, kteří podepsali!

 

Matematické kartičky

V pondělí dostanou ode mne děti matematické kartičky s čísly a puntíky. K tomu jsou určené desky - prosím, kdo je ještě nemá ve škole, aby si je v pondělí přinesl. Kartičky do nich děti vloží a přinesou je domů. Velice žádám, abyste s dětmi karty rozdělili a zařadili je do desek dle logické posloupnosti - to znamená, vlevo v rohu bude číslo nula, vedle číslo jedna, dva.... Dále jsou na kartičkách puntíky, ty prosím dejte do stejného okénka k číslům (tzn. za kartičkou s 1 bude kartička s jedním puntíkem atp.). Stane se tak, že v jednom okénku budou dvě, tři kartičky. Myslím si ale, že takto to bude pro děti nejpřehlednější a budeme se společně učit, aby na konci hodiny byly desky vždy v této podobě (Doufám, že se to do nich takto vejde, jinak pak vyřešíme jinak).

Kartičky Vám zatím nedávám všechny, zbytek mám ještě u sebe, aby to děti zbytečně nerozptylovalo a neztrácely se. Puntíky by měly být do čísla 5, čísla do 10 a znaménka rovnosti.

Prosím, aby děti přinesly kartičky NEJDÉLE po prázdninách (tzn. 1.10.).

 

"Čmelák" - Jizerskohorští velvyslanci, lesní naučná stezka Harcov                                                    (19.9.2018)

V úterý 25.9.2018 se naše třída vydá na svůj první výlet. Zítra dostanou děti domů své sluníčkové sešity, kde budou mít vlepeny bližší informace. Prosím, aby všichni sešit PODEPSALI, zapsali obědy na příští týden a dali dítěti sešit zpět do tašky. V pátek budu sešity vybírat a kontrolovat.

Podpisy

Stále se nám nedaří podepisovat některé záležitosti. Prosím, aby děti nosily podepsané domácí úkoly. Dále prosím, abyste podepisovali vše, co si přečtete ve sluníčkovém sešitě (děti ho dostávají do tašek pouze, když je v něm něco napsaného, nebo ve čtvrtek na zapsání obědů) a někteří nemají podepsanou žákovskou knížku v zadní části "Jiná sdělení", kam jsem dětem vlepovala poučení o bezpečnosti.

Prosím, učiňte tak co nejdříve. Zpětná vazba je pro mě velice důležitá a Váš podpis je pro mě jediným potvrzením toho, že jste si přečetli, co Vám píši. Velice děkuji.

 

Další pomůcky                                                                                                              (18.9.2018)

Prosím, aby si děti v pondělí (24.9.) donesly pár vystříhaných písmen E, I, Y z letáků/novin (různá velikost, barva...). Budeme si je s dětmi lepit na papír A4 a dělat z nich koláž. Od každého 10-20 ks. Budu vše vybírat v pondělí 1. hodinu, prosím, aby každý druh písmena byl v jiném pytlíčku.

Dále chci s dětmi vyrábět hudební nástroje - prosím, aby si každý donesl ve středu (26.9.) umělohmotný obal od Kinder vajíčka (obal z překvapení uvnitř).

Stále prosím také o podzimní přírodniny, někdo již přinesl, ale zatím je toho pro celou třídu málo.

Obalené očebnice                                                                                                                                   (5. 9. 2018)

Kdo nemá obalené učebnice a sešity, dostane je na víkend domů. Prosím přes víkend obalit a v pondělí vše přinést.

Nabídka knih                                                                                                                                             

Dnes děti dostaly dva letáky s nabídkou knih. Pokud budete chtít něco objednat, mohou mi to děti donést do příštího pátku.

 

Důležité upozornění                                                                                                                                  (4. 9. 2018)

Platba poplatku za družinu a zájmové kroužky je možná převodem na účet číslo: 5470722/0800 (v poznámce uveďte prosím účel platby a jméno dítěte). V informacích o školní družině je uvedeno chybné číslo účtu. Omlouváme se, děkujeme za pochopení.

Odpovědi na časté dotazy:

Děti budou dostávat denně domácí úkol. Sešity budou domů nosit pouze ty, v kterých úkol bude. Cvičení bude označeno hvězdičkou.

Prosím také, abyste dětem doma přečetli dopis, který jsem jim rozdala první den a aby si rybičky z něho donesly zpět do školy do svého "akvária".

Zítra dostanou děti domů také notýsky, ve kterých bude vzadu vlepen list o poučení o bezpečnosti, které jsme si dnes společně řekli. Prosím, abyste ho co nejdříve podepsali.

Pokud je Vaše dítě nemocné, prosím, abyste ho omluvili do 3 dnů (email). Po ukončení nemoci dítěti zapište omluvenku do notýsku - na jeho konci. Potvrzení od doktora nepožaduji.

- V případě dalších dotazů bez váhání pište! Na spoustu věcí, které Vám chci říct, zapomenu. Omlouvám se za to, ale informací je zpočátku opravdu hodně.  :)

 

Družina                                                                                                                                                       (3. 9. 2018)

V průběhu dne proběhla ogranizační změna v umístění naší družiny, která nakonec nebude v druhém patře, ale bude tam, kde je tzv. ranní družina (hned vedle šaten). To znamená, že to Vaše děti budou mít blíže do šaten i do jídelny.

 

První školní týden - další informace                                                                                                      (31. 8. 2018)

3. 9. Přijďte hlavním vchodem přímo do třídy 1.C (přízemí, tam, kde se konaly naše první třídní schůzky), s dětmi budete po celou dobu slavnostního zahájení, poté Vás paní vychovatelka provede školou a řekne potřebné informace k družině, šatně.... Odcházet budete opět společně s dětmi.

Potřebné pomůcky (kapesníčky, papíry,...) můžete nosit v průběhu prvního týdne.

Družina a obědy fungují již od pondělí 3.9. Bližší informace o chodu Vám sdělí paní vychovatelka v pondělí.

Na kroužky se budete moci přihlašovat elektronicky začátkem příštího týdne, sledujte web. Začínat s nimi budeme od října.

 

Pomůcky a potřeby na úterý 4. 9. 2018

1)      penál

2)      obalené učebnice a sluníčkový sešit průhledným obalem

3)      vyplněný a průhledným obalem obalený notýsek

5)      klíčenku na krk (pro klíč od šatny)

6)      OPUSCARD (kdo má), dětem rozdáme vámi objednané školní karty

7)      svačinu a pití

8)      přezůvky

 

Prosím rodiče, kteří ještě neučinili, aby donesli podepsané "listy" s fotografiemi dětí na třídní strom a vyplněné katalogové listy. Následující týden bude výuka probíhat podle platného rozvrhu hodin.

Vstup s dětmi Vám bude umožněn první dva týdny až k nám do třídy, poté je budete moci až do října doprovázet do šaten.

 

První školní týden                                                                                                             (29. 8. 2018)

3. 9. 2018 – začínáme v 7:55, slavnostní přivítání, 2 vyučovací hodiny

4. - 7. 9. 2018 – 3 vyučovací hodiny

 

Školní prázdniny a ředitelské volno

Podzimní                 29. a 30. 10. 2018

Vánoční                   22. 12. 2018 – 2. 1. 2019

Ředitelské volno      3. - 4. 1. 2019

Pololetní                  1. 2. 2019

Jarní                         4. – 10. 3. 2019

Velikonoční              18. 4. 2019

Hlavní                       1. 7. – 30. 8. 2019

 

Třídní schůzky a konzultační dny

13. 9. 2018      od 17:00 h shromáždění rodičů ve školní tělocvičně, ÚČAST NUTNÁ

15. 11. 2018    konzultační den, 16 – 18 h

17. 1. 2019      konzultační den, 16 – 18 h

21. 3. 2019      konzultační den, 16 – 18 h

23. 5. 2019      od 17:00 h společné

- na konzultační dny se budete přihlašovat elektronicky dle Vašich časových možností, intervaly budou po 5 min

 

Důležitá telefonní čísla a adresy:                                                                                                           (28. 8. 2018)

-        Sekretariát školy:  731632396
 
-        Telefon sborovna 1. stupeň: 725 088 832
 
-        E-mail:  info@zskola.cz
 
-        Web: www.zskola.cz
 
-        Ředitelka: Mgr. Blanka Lukeš Reindlová
 
-        Třídní učitelka: Mgr. Lucie Vavřichová
 
-        email: lucie.vavrichova@husovaliberec.cz
 

-        Školní jídelna: 485 102 945

VE ŠKOLE SE 13 STATEČNÝMI

VÁNOCE VE ŠKOLE

FYZIKÁLNÍ JARMARK

EKOCENTRUM OLDŘICHOV

ČERTÍ ŠKOLA

HALLOWEEN

PROJEKTOVÝ DEN 100 LET REPUBLIKY

PODZIM V DRUŽINĚ

ČINNOSTNÍ UČENÍ

VV + PČ

NAUČNÁ STEZKA HARCOV 25. 9. 2018