česky deutsch

1.C

Úvod » Třídy » 1.C

 

 

Rozvrh třídy 1.C pro školní rok 2018/2019

  1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9.
od:
do:
7:55
8:40
8:50
9:35
10:05
10:50
11:00
11:45
11:55
12:40
12:50
13:35
13:40
14:25
14:35
15:20
15:30
16:15
Pondělí Th ČjL M Vv

  Tv

       
Úterý ČjL M ČjL Prv          
Středa ČjL Nj M Hv          
Čtvrtek M Prv ČjL ČjL        
Pátek ČjL Nj ČjL Tv          

 

Th - třídnická hodina

Vážení rodiče a milé děti,

přeji Vám krásné prázdniny!

Lucie Vavřichová

 

Velikonoce                                                                                                                                                (18.4.2019)

Moc děkuji za spolupráci v podobě snídaně! Všichni jsme si to velmi užili! Fotky v galerii "Velikonoční tvoření".

Přeji krásné prázdniny!

 

Konec výuky

Ve čtvrtek 25.4. bude výuka končit v 11:45. Děti si to po prázdninách zapíší do sluníčkového sešitu, prosím o jejich podepsání.

 

Školní email

Vážení rodiče,
pokud mě budete potřebovat kontaktovat prostřednictvím emailu, použijte, prosím, pouze tuto adresu:

lucie.vavrichova@husovaliberec.cz

 

Metoda dobrého startu                                                                                                                           (15.4.2019)

Středeční MDS bude v i květnu probíhat ve středu! Někteří z Vás mi psali email, že v úterý mají jiné kroužky, z tohoto důvodu se tedy čas ani den měnit nebude. Pouze tyto děti budou celý kroužek končit cca o 14 dní déle než ostatní, protože v květnu dvě středy odpadají kvůli svátkům.

Děkuji za pochopení.

 

Velikonoční snídaně

Dnes by Vám měly děti ukázat sluníčkový sešit, kde mají zapsané, co si mají přinést na středeční snídani (talíř, nůž, hrnek a něco ke snídani)-např. pečivo, skleničku marmelády, kostičku másla, nutellu....... Prosím, v žádném případě brambůrky, coca colu apod. (jak dnes někteří chtěli). Uděláme si takový švédský stůl, kde si každý bude moci ochutnat od všecho kousek. Samozřejmě bude mít každý přednostní právo na to, co si sám přinese!

 

„Jarování“                                                                                                                                                (14.4.2019)

10.5. v Motyčkovic klice (http://www.motyckovicklika.cz/), program ve smyslové místnosti s jarní tematikou a tvoření, cena 50 Kč hrazena z fondu, s sebou batoh na záda, přezůvky, svačina, pití, 2x jízdenka MHD nebo nabitá Opuscard, odchod společně ze školy v 9:10 h na bus č. 18 (u bazénu), návrat do školy na oběd v 11:45 h.

 

„Pasování na čtenáře“

30.5. Krajská vědecká knihovna v Liberci, 8:30 h, srdečně zveme všechny rodiče

 

Tělesná výchova

Pokud počasí dovolí, budeme opět chodit na školní hřiště, děti budou mít boty na ven, dlouhé kalhoty, mikinu.

 

Metoda dobrého startu                                                                                                                             (12.4.2019)

Středeční Metoda dobrého startu příští týden odpadá, 24.4. bude jako obvykle a v květnu se MDS bude konat vždy v úterý. Děti si budete moci vyzvednout ve 13 hod.

 

Sběr papíru

25.4. proběhne opět sběr papíru. Pokud někdo přinese svázané balíky papíru, je třeba, aby děti donesly mně lísteček s počtem kil, kolik donesl.

 

Velikonoční den                                                                                                                                       (7.4.2019)

Ve středu 17.4. si s dětmi ve třídě uděláme německé Velikonoce. Budeme hledat barevná vajíčka a DROBNÉ sladkosti po škole, budeme plnit Velikonoční úkoly atd. To vše za přítmnosti naší rodilé mluvčí, která pro nás zařídila malé stipendium, takže tyto drobnosti budou koupeny z Goethe Institutu.

Na pondělí 15.4. si děti přinesou každý 2 VAŘENÁ vajíčka, budeme je barvit a zdobit na středu.

 

Velikonoční práznidny

18. - 22.4. 2019

 

Naivní divadlo - Pohádka do dlaně

25.4.2019 od 10:30, vrátíme se do školy zpět na oběd. Cena 60,-, uhradím z fondu.

VELIKONOČNÍ TVOŘENÍ

VELIKONOČNÍ ORNAMENTUM 5.4.2019

NOC S ANDERSENEM 29.3.2019

Psaní perem                                                                                                                                       (3.4.2019)

Posílejte po dětech do středy 10.4.podepsaná či označená psací pera. Vyberu si je a postupně, podle toho, jak jim půjde psát tužkou a budou mít uvolněnou ruku, začnou perem psát. Některé děti již krásně píší a na psaní perem se moc těší. Nekupujte dětem gumovací pera!!! Většina per má trojboký úchop, vyrábí se i pro leváky. Vhodná pera jsou s kovovým hrotem, bombičková, píše se s nimi lehce, nemusí se na ně tlačit. Nebudeme používat zmizík, dětem ho proto zatím nedávejte do penálu. Uvidíte, jak psaní dětem perem půjde, je možné, že vyzkoušíte více druhů per, někdy se děti znovu vrátí k tužce. Například značka Schneider vyrábí bombičková pera, nejsou tak drahá, pěkně píší. Tornádo nebo Stabilo jsou také dobrá. Kdybyste potřebovali pomoci s výběrem, ozvěte se. Naše školní speciální pedagožka má na ukázku různé druhy psacích per.                                                                                                                                        

Myšíčkový sešit

Dnes děti dostaly nový sešit s pomocnými linkami. Každá třetí linka je o něco tlustší - na tu se začíná psát. Některé děti ji ale špatně vidí. Prosím tedy, abyste jim pár dalších stránek obtáhly centropenem, tenkou fixou, tužkou...., aby se lépe orientovaly. Na víkend sešity děti přinesou domů, takže pokud jste to dnes odpoledne nestihli, nic se neděje.

Tento sešit střídá zelený sešit s princeznou-můžete si ho tedy schovat doma. Některé děti ho mají již popsaný.

 

Žitava

Letos si děti udělají také jednodenní výlet do Žitavy. Více informací včetně termínu ještě upřesním. Píšu zatím s velkým předstihem, protože děti budou potřebovat pas nebo první občanský průkaz. Prosím tedy o jejich zajištění.

 

Noc s Andersenem                                                                                                                                   (31.3.2019)

Noc s Andersenem se velmi povedla! Děti byly šikovné a statečné. Doufám, že si všichni odnesli pozitivní zážitek a já už se těším na letní školu v přírodě, kde to, doufám, zvládneme stejně tak dobře. Fotky brzy přidám. 

Kulturní deník

V pátek 5.4. budu vybírat od všech Kulturní deníky.

 

Škola v přírodě                                                                                                                                             (22. 3. 2019)

S radostí Vám chci sdělit, že se mi povedl zamluvit termín na naši první školu v přírodě - 24.-26.6.

https://rekreacni-dum-u-pestu.hotel.cz/?gclid=EAIaIQobChMI6pKlm76W4QIV1aiaCh0nWwPUEAAYASAAEgJgwPD_BwE

Další informace pošlu, až bude toto téma více aktuální.

 

Družina

Děti, které chodí do družiny, budou potřebovat věci na ven - takové, které se mohou umazat. Venku je již hezky, ale často ještě bláto, paní vychovatelka by s dětmi ráda chodila co nejvíce ven.

 

Kids in the moon                                                                                                                                          

Vřele doporučuji, pokud budete mít čas, s Vašimi dětmi navštívit vesmírnou expedici v OC Nisa.

S celou třídou se tam bohužel nedostaneme, ale vím, že děti téma vesmír velice zajímá a slyšela jsem na tuto výstavu velmi dobré recenze. (Děti si to mohou zapsat do Kulturního deníčku a poté se s námi podělit o zážitek.)

https://www.nisaliberec.cz/vesmirna-expedice-kids-on-the-moon

INDIÁNSKÝ (20.3.) A PONOŽKOVÝ (21.3.) DEN

Co nás čeká                                                                                                                                               (13.3.2019)

 

20. 3. "Indiánský den" - děti mohou přijít v indiánském převleku, celý den budeme plnit indiánské úkoly

21. 3. "Ponožkový den" - připomeneme si s dětmi Světový den Downova syndromu. Ponožky byly jako symbol zvoleny proto, že pokud se dají patami k sobě, vytvoří dohromady písmeno X připomínající příčinu tohoto onemocnění – poruchu chromozomu X. Odlišnost ponožek pak symbolizuje odlišnost lidí s DS od těch zdravých. Uvítáme, když si děti v tento den vezmou na sebe veselé barevné ponožky, každou jinou.

21. 3. konzultační třídní schůzky - 16 - 18 hodin

29. 3. Noc s Andersenem - děti dostaly informace s návratkou, prosím o brzké vyplnění, http://www.nocsandersenem.cz/

5. 4. Galerie - Lázně,  "Velikonoční ornamentum", vstupné 20 Kč uhradím z třídního fondu, odchod ze školy v 9:40 h

6.4. Ples Husova

25. 4. Naivní divadlo, "Pohádka do dlaně" - vstupné 60 Kč uhradím z fondu, odchod ze školy v 10:00 h, návrat na oběd

OBLASTNÍ GALERIE LÁZNĚ 1. 3. 2019

 

 

Psaní                                                                                                                                           (27.2.2019)

Chtěla bych apelovat na dodržování správných návyků při psaní!

U některých dětí je opravdu znát, když píší ve škole a když přinesou napsaný domácí úkol z domu. NEJEN v písance je třeba psát úhledně (písmena i čísla).

Především při psaní psacího písma je opravdu nutné dodržet správné sezení, držení tužky a nakloněný sešit. Tužka musí být ořezaná a dostatečně dlouhá. Při psaní na tužku netlačíme, dodržujeme sklon písma. Písmena mají "rovná záda" (tahy jsou rovné), jsou přesně mezi linkami a při napojování písmen neděláme "lavory" (tzn. příliš široké obloučky).

Možná se to zdá jako velice složité, ale většina dětí ve třídě to zvládne. Jsem přesvědčena, že i zbytek se to naučí, pokud budou mít stejná pravidla doma jako ve škole.

Při hodinách psaní bohužel někdy nestihnu opravovat celou třídu, pokud nejsme půlení, proto se může stát, že děti někdy přinesou stránku písanky na přepsání. Je to z důvodu, aby se již teď, na počátku psaní, naučily tvary písmen opravdu správně. Na nové stránce vždy bude datum, do kterého to chci přinést-nebude to ze dne na den.

Pevně věřím, že toto opatření je dočasné!

Omluvenky

Někteří nemají dopsané omluvenky. Zkontrolujte notýsky a doplňte co nejdříve.

 

Noc s Andersenem

29. 3. 2019 Noc s Andersenem - celostátní akce na podporu čtenářství, plánujeme přespání ve škole, informace pošlu po dětech, více o této akci na http://www.nocsandersenem.cz/.

 

Psaní                                                                                                                                                   (17.2.2019)

Začali jsme psát psací písmena. Ve škole dbáme na správné sezení, správný úchop ořezané tužky, nakloněné sešity, netlačíme na tužku, nepospícháme, uvolňujeme ruku. Je třeba dodržovat stejná pravidla i doma a kontrolovat, aby děti měly do školy opravdu tužky ořezané. Malá tiskací písmena nepíšeme.

Čtení

Pomalu a plynule přecházíme na čtení malých tiskacích písmen, daří se nám to. Krátká slova by děti neměly už hláskovat, čteme pomalu, vázaně, důležité je hlasité čtení s porozuměním, pravidelnost, ve škole se všechny děti nestačí v hodině vystřídat. Děkuji vám za pravidelné domácí čtení.

 

 

Školní prázdniny a ředitelské volno

Podzimní                 29. a 30. 10. 2018

Vánoční                   22. 12. 2018 – 2. 1. 2019

Ředitelské volno      3. - 4. 1. 2019

Pololetní                  1. 2. 2019

Jarní                         4. – 10. 3. 2019

Velikonoční              18. 4. 2019

Hlavní                       1. 7. – 30. 8. 2019

 

Třídní schůzky a konzultační dny

13. 9. 2018      od 17:00 h shromáždění rodičů ve školní tělocvičně, ÚČAST NUTNÁ

15. 11. 2018    konzultační den, 16 – 18 h

17. 1. 2019      konzultační den, 16 – 18 h

21. 3. 2019      konzultační den, 16 – 18 h

23. 5. 2019      od 17:00 h společné

- na konzultační dny se budete přihlašovat elektronicky dle Vašich časových možností, intervaly budou po 5 min

 

Důležitá telefonní čísla a adresy:                                                                                                           (28. 8. 2018)

-        Sekretariát školy:  731632396
 
-        Telefon sborovna 1. stupeň: 725 088 832
 
-        E-mail:  info@zskola.cz
 
-        Web: www.zskola.cz
 
-        Ředitelka: Mgr. Blanka Lukeš Reindlová
 
-        Třídní učitelka: Mgr. Lucie Vavřichová
 
-        email: lucie.vavrichova@husovaliberec.cz
 

-        Školní jídelna: 485 102 945

ROZLOUČENÍ S JANEM

 

VE ŠKOLE SE 13 STATEČNÝMI

VÁNOCE VE ŠKOLE

FYZIKÁLNÍ JARMARK

EKOCENTRUM OLDŘICHOV

ČERTÍ ŠKOLA

HALLOWEEN

PROJEKTOVÝ DEN 100 LET REPUBLIKY

PODZIM V DRUŽINĚ

ČINNOSTNÍ UČENÍ

VV + PČ

NAUČNÁ STEZKA HARCOV 25. 9. 2018