česky deutsch

1.C

Úvod » Třídy » 1.C

 

 

Rozvrh třídy 1.C pro školní rok 2018/2019

  1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9.
od:
do:
7:55
8:40
8:50
9:35
10:05
10:50
11:00
11:45
11:55
12:40
12:50
13:35
13:40
14:25
14:35
15:20
15:30
16:15
Pondělí Th ČjL M Vv

  Tv

       
Úterý ČjL M ČjL Prv          
Středa ČjL Nj M Hv          
Čtvrtek M Prv ČjL ČjL        
Pátek ČjL Nj ČjL Tv          

 

Th - třídnická hodina

 
 

Vážení rodiče a milé děti,

vítám Vás na nástěnce třídy 1.C, v průběhu celého školního roku zde naleznete důležité informace týkající se dění ve třídě a ve školní družině. 

 

Knihovna                                                                                                                                                  (13.10.2018)

V pátek 12.10. jsme s dětmi navštívili knihovnu. Děti byly velice šikovné a hodné, což potvrdila i paní knihovnice. Za odměnu jsem dětem koupila z třídního fondu placičku, kterou si každý sám vybral.

Důležité upozornění                                                                                                                            (10.10.2018)

Vážení rodiče, prosíme o včasné sdělení, zda oba pracujete v některých složkách integrovaného záchranného systému. Pokud ano, v případě krizové situace bude o vaše dítě postaráno. Co nejdříve nám prosím napište email. Děkujeme za spolupráci.

 

Knihovna                                                                                                                                                 

V pátek 12.10. jdeme v dětmi do Krajské vědecké knihovny. Odcházíme společně v 8:00 a vracíme se zpět na třetí vyučovací hodinu.

 

Mikulášská nadílka

Na rodičovských schůzkách jsme společně řešili, že každý donese nějakou drobnost v počtu 26 ks. Jedna maminka se mi ozvala s návrhem, že bychom mohli spíše vybrat částku (např. 50,-) a za to by paní Široká byla ochotna nakoupit pro všechny ovoce, sladkost a ostatní maličkosti. Jde o to, že by jinak každé dítě mělo 26 "věcí" a to je celkem mnoho. Pokud byste byl někdo proti vybírání peněz (místo nošení drobností), napište mi email. Společně to tedy budeme ještě řešit na třídních schůzkách v listopadu. V každém případě si prosím na třídní schůzky vezměte menší hotovost, kdybychom všichni souhlasili, ať se peníze mohou zrovna vybrat. Děkuji.

 

Objednávky knih

Dnes děti dostaly opět letáky s nabídkou knih. Objednávky mohou děti nosit na příštího pátku.

Ti, co si něco objednali z minulé nabídky mají ve sluníčkovém sešitě napsáno, kolik peněz si mají přinést. Peníze mi mohou děti donést kdykoliv, poté dostanou knihu.

 

Domácí úkol na víkend

Děti dostanou v pátek domů učebnici z českého jazyka. Na straně 31 si budou moci nakreslit sebe, maminku, tatínka a poté sourozence/kamaráda/příbuzného..... Kdo bude chtít, může si místo kreslení do rámečků nalepit fotky těchto členů (lze nalepit pouze některé fotky a zbytek dokreslit). To bude jejich jediný úkol přes víkend.

 

Sklenice                                                                                                                                                     (5.10.2018)

Prosím, aby děti v pondělí (8.10.) donesly zavařovací sklenici. Nejlepší by byla od okurek (0,5 l), ale každá lepší než žádná. Prosím, aby byla průhledná a bez etikety. Moc děkuji!

 

Dřevěná písmenka                                                                                                                                     (2.10.2018)

Chtěla bych jménem celé třídy poděkovat mamince Anežky Škorpilové, která pro celou třídu zakoupila dřevěná písmenka. Nepochybuji, že budou děti nadšené a já také jsem! Pokud byste někdo měl nějaký další nápad, jak zlepšit a zefektivnit výuku, klidně se ozvěte, ráda se nechám inspirovat. Foto písmen můžete vidět v naší galerii. Ještě jednou děkujeme!

 

Metoda dobrého startu                                                                                                                              (1.10.2018)

Všechny děti jsou zapsání na den, na který jste je přihlásili.

 

Den jazyků                                                                                                                                                (28.9.2018)

Ve čtvrtek jsme naše dveře vyzdobili novou třídní vlajkou, kterou si děti samy vyrobily. Její fotku můžete nalézt na této stránce dole - v naší galerii.

 

Kinder vajíčka

Ve středu bohužel nedonesla ani polovina dětí obaly od kinder vajíček a přesto, že některé děti přinesly i dva obaly, nevydalo by to pro každé dítě. Prosím tedy, kdo ještě nedonesl, aby tak učinil do příští středy. V opačném případě nebude mít dítě bohužel s čím pracovat.

 

Podzimní přírodniny

Velice děkuji všem rodičům, kteří přinesli, nebo poslali po dětech kaštany, žaludy, šípky... Máme toho již hodně a proto můžeme od pondělí začít vyrábět a využívat všeho, co máme. Další plody tedy již NEPOTŘEBUJEME.

 

Vybírání obědů

Ve čtvrtek si děti zkusily samy vybrat s paní vychovatelkou obědy o volné hodině. Prý s tím nebyl žádný problém, proto tedy vyhlašuji změnu - od příštího týdne si děti budou vybírat obědy vždy s paní vychovatelkou samy (v ostatních třídách to funguje také tak). Sluníčkové sešity budou mít děti již stále u sebe, prosím, aby ho nosily do školy i domů, abychom vy i já do nich měli kdykoliv možnost něco napsat. Proto je prosím občas zkontrolujte, zda něco nepřibylo, a pokud ano, prosím podepsat.

 

Začátek října

Je nový měsíc a s ním začíná spousta nových věcí. Prosíme, abyste již děti nedoprovázeli do šaten. Děti jsou opravdu šikovné a nepochybně to zvládnou samy.

Od příštího týdne také začínají kroužky. Já povedu Metodu dobrého startu v pátek, začneme po obědě (cca 12:15) a hodina bude trvat 45 min, poté půjdou děti do družiny.

 

Čmelák - Harcov                                                                                                                                        (24.9.2018)

Na zítřejší výlet prosím děti odvezte normálně do školy na 7:55.

S sebou teplé oblečení, 2 LÍSTKY NA AUTOBUS/LÍTAČKU, svačinku, pití, pláštěnku. Učení děti žádné nepotřebují. Vyzvednout si je můžete cca ve 12:30.

 

Fotografie

Na konci této stránky se budou během roku průběžně objevovat fotky naší třídy ze zajímavých činností, projektů, výletů....

Velice děkuji všem, kteří přinesli písmenka, děti byly nadšené a výsledek, myslím, stojí za to!

 

Solná jeskyně                                                                                                                                             (22.9.2018)

Ve sluníčkových sešitech jste našli informace i o solné jeskyni. Prakticky to bude fungovat tak, že kdo si v pátek přinese peníze, půjde do solné jeskyně. Kdo si přinese peníze na celou permici, koupí mu paní vychovatelka permici (ta lze dokoupit i kdykoliv během roku). Kdo nechce/nemůže chodit, zapomene peníze apod., zůstává v družině, kde bude fungovat stejný program, na který jsme všichni zvyklí. Pouze budou v péči jiné paní vychovatelky.
Děkuji všem, kteří podepsali!

 

Matematické kartičky

V pondělí dostanou ode mne děti matematické kartičky s čísly a puntíky. K tomu jsou určené desky - prosím, kdo je ještě nemá ve škole, aby si je v pondělí přinesl. Kartičky do nich děti vloží a přinesou je domů. Velice žádám, abyste s dětmi karty rozdělili a zařadili je do desek dle logické posloupnosti - to znamená, vlevo v rohu bude číslo nula, vedle číslo jedna, dva.... Dále jsou na kartičkách puntíky, ty prosím dejte do stejného okénka k číslům (tzn. za kartičkou s 1 bude kartička s jedním puntíkem atp.). Stane se tak, že v jednom okénku budou dvě, tři kartičky. Myslím si ale, že takto to bude pro děti nejpřehlednější a budeme se společně učit, aby na konci hodiny byly desky vždy v této podobě (Doufám, že se to do nich takto vejde, jinak pak vyřešíme jinak).

Kartičky Vám zatím nedávám všechny, zbytek mám ještě u sebe, aby to děti zbytečně nerozptylovalo a neztrácely se. Puntíky by měly být do čísla 5, čísla do 10 a znaménka rovnosti.

Prosím, aby děti přinesly kartičky NEJDÉLE po prázdninách (tzn. 1.10.).

 

"Čmelák" - Jizerskohorští velvyslanci, lesní naučná stezka Harcov                                                    (19.9.2018)

V úterý 25.9.2018 se naše třída vydá na svůj první výlet. Zítra dostanou děti domů své sluníčkové sešity, kde budou mít vlepeny bližší informace. Prosím, aby všichni sešit PODEPSALI, zapsali obědy na příští týden a dali dítěti sešit zpět do tašky. V pátek budu sešity vybírat a kontrolovat.

Podpisy

Stále se nám nedaří podepisovat některé záležitosti. Prosím, aby děti nosily podepsané domácí úkoly. Dále prosím, abyste podepisovali vše, co si přečtete ve sluníčkovém sešitě (děti ho dostávají do tašek pouze, když je v něm něco napsaného, nebo ve čtvrtek na zapsání obědů) a někteří nemají podepsanou žákovskou knížku v zadní části "Jiná sdělení", kam jsem dětem vlepovala poučení o bezpečnosti.

Prosím, učiňte tak co nejdříve. Zpětná vazba je pro mě velice důležitá a Váš podpis je pro mě jediným potvrzením toho, že jste si přečetli, co Vám píši. Velice děkuji.

 

Další pomůcky                                                                                                              (18.9.2018)

Prosím, aby si děti v pondělí (24.9.) donesly pár vystříhaných písmen E, I, Y z letáků/novin (různá velikost, barva...). Budeme si je s dětmi lepit na papír A4 a dělat z nich koláž. Od každého 10-20 ks. Budu vše vybírat v pondělí 1. hodinu, prosím, aby každý druh písmena byl v jiném pytlíčku.

Dále chci s dětmi vyrábět hudební nástroje - prosím, aby si každý donesl ve středu (26.9.) umělohmotný obal od Kinder vajíčka (obal z překvapení uvnitř).

Stále prosím také o podzimní přírodniny, někdo již přinesl, ale zatím je toho pro celou třídu málo.

Obalené očebnice                                                                                                                                   (5. 9. 2018)

Kdo nemá obalené učebnice a sešity, dostane je na víkend domů. Prosím přes víkend obalit a v pondělí vše přinést.

Nabídka knih                                                                                                                                             

Dnes děti dostaly dva letáky s nabídkou knih. Pokud budete chtít něco objednat, mohou mi to děti donést do příštího pátku.

 

Důležité upozornění                                                                                                                                  (4. 9. 2018)

Platba poplatku za družinu a zájmové kroužky je možná převodem na účet číslo: 5470722/0800 (v poznámce uveďte prosím účel platby a jméno dítěte). V informacích o školní družině je uvedeno chybné číslo účtu. Omlouváme se, děkujeme za pochopení.

Odpovědi na časté dotazy:

Děti budou dostávat denně domácí úkol. Sešity budou domů nosit pouze ty, v kterých úkol bude. Cvičení bude označeno hvězdičkou.

Prosím také, abyste dětem doma přečetli dopis, který jsem jim rozdala první den a aby si rybičky z něho donesly zpět do školy do svého "akvária".

Zítra dostanou děti domů také notýsky, ve kterých bude vzadu vlepen list o poučení o bezpečnosti, které jsme si dnes společně řekli. Prosím, abyste ho co nejdříve podepsali.

Pokud je Vaše dítě nemocné, prosím, abyste ho omluvili do 3 dnů (email). Po ukončení nemoci dítěti zapište omluvenku do notýsku - na jeho konci. Potvrzení od doktora nepožaduji.

- V případě dalších dotazů bez váhání pište! Na spoustu věcí, které Vám chci říct, zapomenu. Omlouvám se za to, ale informací je zpočátku opravdu hodně.  :)

 

Družina                                                                                                                                                       (3. 9. 2018)

V průběhu dne proběhla ogranizační změna v umístění naší družiny, která nakonec nebude v druhém patře, ale bude tam, kde je tzv. ranní družina (hned vedle šaten). To znamená, že to Vaše děti budou mít blíže do šaten i do jídelny.

 

První školní týden - další informace                                                                                                      (31. 8. 2018)

3. 9. Přijďte hlavním vchodem přímo do třídy 1.C (přízemí, tam, kde se konaly naše první třídní schůzky), s dětmi budete po celou dobu slavnostního zahájení, poté Vás paní vychovatelka provede školou a řekne potřebné informace k družině, šatně.... Odcházet budete opět společně s dětmi.

Potřebné pomůcky (kapesníčky, papíry,...) můžete nosit v průběhu prvního týdne.

Družina a obědy fungují již od pondělí 3.9. Bližší informace o chodu Vám sdělí paní vychovatelka v pondělí.

Na kroužky se budete moci přihlašovat elektronicky začátkem příštího týdne, sledujte web. Začínat s nimi budeme od října.

 

Pomůcky a potřeby na úterý 4. 9. 2018

1)      penál

2)      obalené učebnice a sluníčkový sešit průhledným obalem

3)      vyplněný a průhledným obalem obalený notýsek

5)      klíčenku na krk (pro klíč od šatny)

6)      OPUSCARD (kdo má), dětem rozdáme vámi objednané školní karty

7)      svačinu a pití

8)      přezůvky

 

Prosím rodiče, kteří ještě neučinili, aby donesli podepsané "listy" s fotografiemi dětí na třídní strom a vyplněné katalogové listy. Následující týden bude výuka probíhat podle platného rozvrhu hodin.

Vstup s dětmi Vám bude umožněn první dva týdny až k nám do třídy, poté je budete moci až do října doprovázet do šaten.

 

První školní týden                                                                                                             (29. 8. 2018)

3. 9. 2018 – začínáme v 7:55, slavnostní přivítání, 2 vyučovací hodiny

4. - 7. 9. 2018 – 3 vyučovací hodiny

 

Školní prázdniny a ředitelské volno

Podzimní                 29. a 30. 10. 2018

Vánoční                   22. 12. 2018 – 2. 1. 2019

Ředitelské volno      3. - 4. 1. 2019

Pololetní                  1. 2. 2019

Jarní                         4. – 10. 3. 2019

Velikonoční              18. 4. 2019

Hlavní                       1. 7. – 30. 8. 2019

 

Třídní schůzky a konzultační dny

13. 9. 2018      od 17:00 h shromáždění rodičů ve školní tělocvičně, ÚČAST NUTNÁ

15. 11. 2018    konzultační den, 16 – 18 h

17. 1. 2019      konzultační den, 16 – 18 h

21. 3. 2019      konzultační den, 16 – 18 h

23. 5. 2019      od 17:00 h společné

- na konzultační dny se budete přihlašovat elektronicky dle Vašich časových možností, intervaly budou po 5 min

 

Důležitá telefonní čísla a adresy:                                                                                                           (28. 8. 2018)

-        Sekretariát školy:  731632396
 
-        Telefon sborovna 1. stupeň: 725 088 832
 
-        E-mail:  info@zskola.cz
 
-        Web: www.zskola.cz
 
-        Ředitelka: Mgr. Blanka Lukeš Reindlová
 
-        Třídní učitelka: Mgr. Lucie Vavřichová
 
-        email: lucie.vavrichova@husovaliberec.cz
 

-        Školní jídelna: 485 102 945

PODZIM V DRUŽINĚ

ČINNOSTNÍ UČENÍ

VV + PČ

NAUČNÁ STEZKA HARCOV 25. 9. 2018