česky deutsch

1.A

Úvod » Třídy » 1.A

 

 

Rozvrh třídy 1.a pro školní rok 2016/2017

  1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9.
od:
do:
7:55
8:40
8:50
9:35
10:05
10:50
11:00
11:45
11:55
12:40
12:50
13:35
13:40
14:25
14:35
15:20
15:30
16:15
Pondělí Th ČjL Prv Ma

  Hv

       
Úterý ČjL/Aj Ma ČjL Tv          
Středa ČjL Ma ČjL/Aj Prv        
Čtvrtek ČjL ČjL/Aj Ma ČjL          
Pátek ČjL ČjL/Aj Vv Tv          

 

 

 

 

Třídní schůzky 18.5.:

1/ Informace o nové koncepci školy - "I ve mně je lídr".

2/ V posledním červnovém zápise do deníku nepsat o zážitcích z víkendu, ale o tom, co mě baví - dobře umím - jde mi...

3/ Pochvala za práci doma (písanku, deníky, čtení).

4/ Obsah čtenářských lekcí, princip čtenářské dílny.

5/ Pasování na čtenáře 6.6., od 8:30, knihovna. Rodiče odsouhlasili objednání knihy pro společnou četbu ve 2. ročníku ("Josífkův pekelný týden"). Dětem bude předána jako dárek při Pasování. O ceně vás budu informovat (cca 140,-).

6/ Spolupráci s rodilým mluvčím - hodnotím jako zdařilou, pro příští rok zachováme 4 hodiny týdně.

7/ Chování - velká hlučnost, hrajeme týdenní hru se žetony, děkuji za donesené odměny do hry :).

8/ Podepisujte pravidelně oba dva notýsky!

9/ Informaci o ceně třídních fotografií uvedu včas v notýsku "Sovík".

10/ Akce:

15.5. besídka pro maminky, foto viz. úvodní strana webových stránek školy.

18.5. - prohlídka vozu Cizinecké policie (poděkování p. Futschikovi). Foto viz. úvodní strana webových stránek školy.

1.6. - MDD (připraví 4.A) - sportovní dopoledne, vhodné oblečení, obutí, svačina, pití.

21.6. výlet vlakem do Šťastné země, cena cca 200,-.

11/ Tv venku - některé děti nemají vhodné oblečení (tričko s kr. rukávem, šortky, příp. mikinu) a obutí.

 

 

Informace pro rodiče ze dne 15.5.:

1/ Dnešní besídka je pouze pro maminky :).

2/ Při pěkném počasí začneme opět na Tv chodit ven (kraťasy, tričko, sportovní obuv, příp. mikina).

3/ Zítra se fotíme!

4/ Můžete-li, přineste prosím na čtvrteční schůzky nějaké drobnosti vhodné jako malý dárek při pátečním hodnocení celého týdne. Děkuji

 

 

Informace pro rodiče ze dne 9.5.:

1/ Dnes jsme navštívili hudební oddělení Vědecké knihovny - program s názvem Muzikohrátky. Děti si zazpívaly, vyzkoušely hru na nejrůznější hudební nástroje, zahrály si na dirigenty i kapelu. Prohlédněte si fotografie viz. níže.

2/ Fotografování tříd probíhá již v tomto týdnu. Vzhledem k velkému chladu po ránu zatím není datum fotografování naší třídy jisté. Budu vás informovat! Společná fotka (velká) bude za 35,- Kč. Domluvte se doma s dětmi, kolikrát se může váš školák nechat vyfotit na malé fotce v různých skupinkách kamarádů za 13,- Kč za foto. Doporučeno je oblečení SVĚTLEJŠÍ A PESTŘEJŠÍ. Podrobné informace naleznete v úvodu webu školy.

3/ 15.5. od 17h zveme všechny maminky do třídy na oslavu "Dne matek". Počítejte, že program bude krátký, max. 20 - 30 min. Děti dorazí do třídy již v 16:50h, aby se stihly nachystat. Dnes a zítra si přinesou domů text básničky, kterou by se měly tajně naučit. Pomozte jim, prosím.

4/ Připomínám vlastní knihu na čtvrteční čtecí dílnu. Pozor! vzhledem k obsahu lekcí se musí jednat o beletrii, nedávejte tedy dětem encyklopedie. Děkuji

5/ V pátek budeme při Vv zdobit srdíčka pro maminky. Podobnou aktivitu jsme již dělali - děti si opět přinesou drobné zdobení (flitry, lepící třpytivé kamínky apod.)

6/ 18.5. proběhnou třídní schůzky. Od 17 - 17:40 společné ve třídě, poté dle zájmu individuální konzultace.

7/ 6.6. od 8,30h proběhne v knihovně slavnostní Pasování našich prvňáčků na čtenáře. Srdečně zvu všechny rodiče :).

8/ Kdo tak dosud neučinil - prosím, pošlete po dětech zpět do školy zapůjčené Žluté čítanky psané velkými tiskacími písmeny. Děkuji

 

 

 

 

 

 

První pomoc s medvědem

 

 

 

 

Podívejte, jak jsme si užili minulý týden ...

 

 

 

 

Vzkaz ze ŠD

Solnou jeskyni budou děti navštěvovat až do 18.5.

 

 
 
Týden začínáme společně
 
V třídním kolektivu se spolužáky tráví děti významnou část dne. Role každého z nich v takové skupině je nesmírně důležitá a formuje do života jejich další postoje. Záleží na tom, jak se děti cítí během dne, zda mají mezi spolužáky někoho, komu důvěřují a s kým sdílí své zážitky. Proto a nejen proto, jsme se rozhodli začínat týden společně. Třídnická hodina je nejen dějištěm upevňování třídních kolektivů a poznávání se, ale i příležitostí řešit společně řadu problémů, které nás všechny tíží.
 
Od dětí víme, že se jim takto společně strávený čas líbí, po víkendu se na něj řada z nich těší a cítí, že jim pomáhá startovat pracovní den. Vzhledem k tomu, že to není zcela standardní způsob, dovolili jsme si pro vás, vážení rodiče, připravit pár otázek na toto téma a prosíme vás o chvilku času nad jejich zodpovězením. Pro nás je důležitý pohled každého z vás.
 
Předem velmi děkuji,
Mgr. Blanka Lukeš Reindlová,
 
 

 

 

 

 

Návštěva Galerie Lázně

 

 

 

 

Projekt Lidské tělo

 

 

 

 

DŮLEŽITÉ

Vážení rodiče,
dovoluji si Vám oznámit, že s koncem února ukončuji svou pracovní čínnost na ZŠ Husova z důvodu nástupu na mateřskou dovolenou. Na mé místo nastoupí zkušená paní Lucie Jírů, která zastane jak post paní vychovatelky, tak i výuku anglického jazyka.

Věřím, že Vy i děti budete i nadále spokojeni.

Děkuji Vám za dosavadní spolupráci.

M. Pastuchová

 

 

Poděkování

Ráda bych poděkovala všem rodičům, kteří pravidelně sledují naši třídní nástěnku. Děkuji vám, že reagujete na mé prosby a pokud je to ve vašich silách, vybavujete děti (někdy i dost narychlo) potřebnými pomůckami, fotografiemi apod. I díky vám je pak naše výuka mnohem zajímavější a zábavnější. Ráda bych vás na tomto místě upozornila, že si od 2. třídy povedeme deník Můj svět, ve kterém děti využijí i materiály, které jim obstaráváte už nyní. Proto shromažďujte obrázky i fotky, které děti nosí zpět domů (např. nyní obrázky vašich domovů), a tak budete mít příští rok o starost méně :). 

S pozdravem K. Štěpánová

 

 

Poslední lednový den v 1.A

Dnešek byl opravdu výjimečný! Hned ráno jsme vyrazili do kina. Dávali pohádku "Zpívej", která se líbila všem - od prvňáčků až po žáky 5. tříd. Po návratu do školy nás čekala ještě jedna důležitá věc - rozdávalo se totiž pololetní vysvědčení. Nejprve jsme si pověděli, co to vůbec vysvědčení je a z jakých předmětů na něm děti mohou hledat svá hodnocení. A i když né všichni jsou ve všem pořád na jedničku, tak si je za svoji píli všichni zasloužili :). Děkuji mamince Ondry, která se pokusila zachytit atmosféru této jedinečné chvíle a aspoň některé děti stačila vyfotit.

 

 

 

 

Na tělocvik venku - ježdíkování:

 

 

 

 

 

A - Styl:

Dnešní výprava do A - Stylu se opět vydařila! Děti byly nadšené hlavně ze svých pokroků v bruslení, ale báječně si užívaly i cvičení s hudbou a hrátky v solné jeskyni. Moc děkuji maminkám Mayi a Vašíka za pomoc a ochotu. Další bruslení se uskuteční již 17.1. - budeme doplňovat do počtu žáky 1.B.

 

 

 

 

Vánoční besídka

Poslední školní den tohoto roku začal skvěle - zpíváním koled za doprovodu kytar. Poté už nastoupil "vánoční maraton". Ve třídě se četlo, skládalo, počítalo, malovalo..... Po velké přestávce, kdy si děti pochutnaly na báječném cukroví, přišla na řadu připravená vystoupení. Prvňáčci zpívali, recitovali, cvičili, trénovali, předváděli pantomimu, říkali vtipy. Diváci se dobře bavili :). Všem statečným patří velká pochvala! Nakonec už nedočkavost zcela ovládla mysli všech a vydali jsme se ke stromečku. Školní Ježíšek sice všem nadělil "jen" knížky, ale věřím, že se svým výběrem trefil.

Děti si domů odnášejí úkol v matematice (str. 62) a list s obrázkovým čtením. Také si mají zařídit vyprání úboru na Tv.

Přeji všem dětem i rodičům příjemné prožití vánočních svátků a do nového roku hlavně zdraví a pohodu.

K. Štěpánová

 

 

Adventní trhy

21.12. navštívili žáci 1.A a 4.A liberecké adventní trhy. Ve stáncích na náměstí dr. E. Beneše si prohlédli a zakoupili drobné dárky pro sebe i své blízké. Mnohé nalákala i vůně uzenin, či trdelníku. Prvňáčkům dělali starší spolužáci po celou dobu vzorný doprovod, patří jim naše chvála i poděkování. Škoda jen, že nás zima tak rychle vyhnala...

 

 

Návštěva hudebního oddělení v knihovně

Dnes 20.12. jsme navštívili SVK v Liberci - hudební oddělení. Paní knihovnice měla pro děti připravený moc pěkný program. Děti dostávaly hudební hádanky, které uhodly se 100% jistotou - šlo totiž o znělky ke známým večerníčkům. O doprovod k našemu zpěvu se postaral klavír, houle i dřívka a bubínky, na které hráli naši žáčci sami a vytvořili tak úžasnou kapelu :).

 
 
 
 
 
Konec školního roku 30. 6. (pátek)
 
 
 
Třídní schůzky
 
18. 5. 2017
 
 
 
Důležitá telefonní čísla a adresy:
 
-        Sekretariát školy:  731632396
 
-        Telefon sborovna 1. stupeň: 725 088 832
 
-        E-mail:  info@zskola.cz
 
-        Web: www.zskola.cz
 
-        Ředitelka: Mgr. Blanka Reindlová
 
-        Třídní učitelka: Mgr. Kateřina Štěpánová
 
-        email: kacka.stepanova@seznam.cz
 
-        Školní jídelna: 485 102 945