česky deutsch

1.A

Úvod » Třídy » 1.A

 

 

Rozvrh třídy 1.a pro školní rok 2016/2017

  1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9.
od:
do:
7:55
8:40
8:50
9:35
10:05
10:50
11:00
11:45
11:55
12:40
12:50
13:35
13:40
14:25
14:35
15:20
15:30
16:15
Pondělí Th ČjL Prv Ma

  Hv

       
Úterý ČjL/Aj Ma ČjL Tv          
Středa ČjL Ma ČjL/Aj Prv        
Čtvrtek ČjL ČjL/Aj Ma ČjL          
Pátek ČjL ČjL/Aj Vv Tv          

 

 

 

 

Vysvědčení - muzeum, 28.6.

1/ V pátek 30.6. budu cca v 7:10 vyzvedávat v ranní ŠD děti, které na předávání nedoprovodí rodiče. Máte-li zájem, abych vaše dítě odvedla a příp. po skončení akce také přivedla zpět do ŠD, dejte mi vědět na mail. Počítám, že celá akce skončí mezi 8:30 - 9:00.

2/ Předávání proběhne dle scénáře Snídaně s Novou na schodech před budovou muzea (v případě deště uvnitř). Moc prosím rodiče, aby si případné kytičky nechali u sebe a nedávali je dětem - rozloučíme se společně až po natáčení. Děkuji

 

 

 

 

Návštěva hasičů

Dodatečně děkuji tatínkovi Marečka Havrdy za nabídku prohlídky hasičské techniky. Také za čas, který akci věnoval a moc milý přístup k dětem :).

 

 

 

 

Program na poslední červnové dny:

1/ pátek 23. 6. – prohlídka hasičského auta, dvůr školy                                                                                                                                               2/ pondělí 26. 6. – ještě se učíme! Děti odevzdají deníky (téma zadáno), čtecí karty a Sovíky. Prosím, dejte jim do aktovky navíc igelitovou tašku – v průběhu týdne si v ní domů odnesou věci z lavice.
3/ úterý 27.6. – ještě se učíme! Děti si odnesou oblečení na Tv.
4/ středa 28. 6. - poslední sběr papíru. Ve třídě tento den uspořádáme  „Den her“. Děti si mohou z domova přinést svoji oblíbenou deskovou hru (karty), kterou ostatním představí a ve skupinkách si ji zahrají. Domů si odnesou boxíky a košíčky. Přes prázdniny je vymyjte a vybavte pomůckami dle seznamu.  
5/ čtvrtek 29.6. – loučíme se s 1. třídou. Děti si mohou opět připravit krátké vystoupení, ve kterém ostatním představí své volnočasové aktivity. Domů si k obalení odnesou učebnice do 2.třídy. Do čtvrtka je nutno zcela vyklidit šatní skříňky! Skříňky uzamkněte, klíček zůstává dětem do nového školního roku. Projděte také ztráty a nálezy!                                                                                                                       

6/ V pátek budeme slavnostně vydávat vysvědčení. Sejdeme se u budovy Severočeského muzea v 7:20. Rodiče, kteří se chtějí přijít podívat, jsou srdečně zváni.

Konec vyučování bude ve dnech 26. – 29.6. již v 11:30. Děti půjdou na oběd a do ŠD.

 

 

 

Šťastná země

21.6. ráno jsme se sešli na nádraží. Vlakem jsme odjeli do Turnova. Tam jsme přestoupili a jeli dále až do zastávky Hrubá Skála. Vystoupili jsme a pěšky se vydali do Šťastné země. Je to přírodní zábavní park plný prolézaček, domečků ze dřeva a slámy a trampolín. Po příchodu do parku jsme se usadili ve stínu a dali si svačinku. Pak už jsme se ve skupinkách vydali na obhlídku parku. Každý se mohl rozhodnout, kde se mu líbí a kde chce trávit svůj čas. Někteří si vybrali návštěvu hradu, další skákání na trampolínách nebo prolézání provazových cest. Jiní řádili u vody nebo si užívali pohody na louce. Všichni se těšili na výborné svačinky a dobrůtky ze stánku. Kolem půl druhé jsme se vrátili na nádraží a vyrazili na zpáteční cestu. Výlet byl super a celý den jsme si všichni pěkně užili!

 

Vyúčtování výletu:

jízdné 80,-

vstupné 60,-

zústatek 60,-   (použiji s vaším svolením na nákup odměn na konci šk. roku, příp. převedu do TF do 2.tř.). Děkuji

 

 

 

Vodní radovánky

 

 

 

 

Dračí lodě

 

 

 

 

Informace pro rodiče ze dne 19.6.:

 

1/ Sběr starého papíru

 
Dne 28. 6. proběhne poslední sběr papíru. Balíčky odevzdávejte na obvyklé místo, dětem napište papírek se jménem a  počtem kg.
 
 
 
2/ Fotografie
 
Zítra si děti do Sovíků nalepí lísteček s částkou, kterou je třeba uhradit za fotografie. 
 
 
 
3/ Předávávní vysvědčení - pozor změna !!!
 
Předávání vysvědčení neproběhne na náměstí před radnicí, ale u budovy Severočeského muzea. Sejdeme se tedy se všemi 30.6. v  7:20h u muzea.
 
 
4/ Připomínám, že poslední zápis do deníku (víkend 24. - 25.6.) má zadané téma - "Co mě baví, co dělám rád, v čem si myslím, že vynikám".
 
 

 

 

Upozornění

Vážení rodiče,

poslední dobou se množí případy obtěžování našich žáků 1.stupně skupinami cizích dětí. Děje se tak např. cestou ze školy, či odpoledne cestou na trénink a do ZUŠ a to hlavně v centru města (okolí Šaldova náměstí, v Jablonecké, Klášterní a Frýdlantské ulici). Prosíme vás o spolupráci – promluvte doma s dětmi a vysvětlete jim, aby se těmto skupinám vyhýbaly, nekomunikovaly s nimi, nedávaly jim peníze ani nepůjčovaly mobilní telefony. My s nimi ve škole také hovoříme a budeme pokračovat i při TH. Děkujeme

 

 

 

 

 

 

Pasování na čtenáře

 

 

 

 

MDD

Za dnešní vydařené dopoledne patří náš dík žákům 4.A a paní učitelce J. Janečkové. Připravili totiž společně celý program pro naše prvňáčky a nutno říci, že se svého úkolu zhostili naprosto profesionálně. Cestu ke kasárnám nám zpestřili připravenou Stopovanou, v parku pak na děti čekaly vědomostní úkoly od Ondry Menzela, pexeso, angličtina i sportovní soutěže a hry. Úplně na závěr našli prvňáčcci i ve křoví ukrytý poklad a s veselou náladou se vraceli do školy. Děkujeme, 4.A! 

 

 

 

 

Předávání vysvědčení

Naše škola byla oslovena redakcí vysílání Snídaně s Novou, zda by bylo možné natočit naše prvňáčky při předávání vysvědčení na netradičním místě - na náměstí dr. E. Beneše, před budovou radnice. Nemáte - li námitky, prosím, podepište 30.5. v notýscích souhlas s účastí vašeho dítěte na této akci. Účast rodičů i dalších příbuzných by byla velmi vítána.     Děkuji

 

 

Třídní schůzky 18.5.:

1/ Informace o nové koncepci školy - "I ve mně je lídr".

2/ V posledním červnovém zápise do deníku nepsat o zážitcích z víkendu, ale o tom, co mě baví - dobře umím - jde mi...

3/ Pochvala za práci doma (písanku, deníky, čtení).

4/ Obsah čtenářských lekcí, princip čtenářské dílny.

5/ Pasování na čtenáře 6.6., od 8:30, knihovna. Rodiče odsouhlasili objednání knihy pro společnou četbu ve 2. ročníku ("Josífkův pekelný týden"). Dětem bude předána jako dárek při Pasování. O ceně vás budu informovat (cca 140,-).

6/ Spolupráci s rodilým mluvčím - hodnotím jako zdařilou, pro příští rok zachováme 4 hodiny týdně.

7/ Chování - velká hlučnost, hrajeme týdenní hru se žetony, děkuji za donesené odměny do hry :).

8/ Podepisujte pravidelně oba dva notýsky!

9/ Informaci o ceně třídních fotografií uvedu včas v notýsku "Sovík".

10/ Akce:

15.5. besídka pro maminky, foto viz. úvodní strana webových stránek školy.

18.5. - prohlídka vozu Cizinecké policie (poděkování p. Futschikovi). Foto viz. úvodní strana webových stránek školy.

1.6. - MDD (připraví 4.A) - sportovní dopoledne, vhodné oblečení, obutí, svačina, pití.

21.6. výlet vlakem do Šťastné země, cena cca 200,-.

11/ Tv venku - některé děti nemají vhodné oblečení (tričko s kr. rukávem, šortky, příp. mikinu) a obutí.

 

 

První pomoc s medvědem

 

 

 

 

Podívejte, jak jsme si užili minulý týden ...

 

 

 

 

Návštěva Galerie Lázně

 

 

 

 

Projekt Lidské tělo

 

 

 

 

DŮLEŽITÉ

Vážení rodiče,
dovoluji si Vám oznámit, že s koncem února ukončuji svou pracovní čínnost na ZŠ Husova z důvodu nástupu na mateřskou dovolenou. Na mé místo nastoupí zkušená paní Lucie Jírů, která zastane jak post paní vychovatelky, tak i výuku anglického jazyka.

Věřím, že Vy i děti budete i nadále spokojeni.

Děkuji Vám za dosavadní spolupráci.

M. Pastuchová

 

 

Poděkování

Ráda bych poděkovala všem rodičům, kteří pravidelně sledují naši třídní nástěnku. Děkuji vám, že reagujete na mé prosby a pokud je to ve vašich silách, vybavujete děti (někdy i dost narychlo) potřebnými pomůckami, fotografiemi apod. I díky vám je pak naše výuka mnohem zajímavější a zábavnější. Ráda bych vás na tomto místě upozornila, že si od 2. třídy povedeme deník Můj svět, ve kterém děti využijí i materiály, které jim obstaráváte už nyní. Proto shromažďujte obrázky i fotky, které děti nosí zpět domů (např. nyní obrázky vašich domovů), a tak budete mít příští rok o starost méně :). 

S pozdravem K. Štěpánová

 

 

Poslední lednový den v 1.A

Dnešek byl opravdu výjimečný! Hned ráno jsme vyrazili do kina. Dávali pohádku "Zpívej", která se líbila všem - od prvňáčků až po žáky 5. tříd. Po návratu do školy nás čekala ještě jedna důležitá věc - rozdávalo se totiž pololetní vysvědčení. Nejprve jsme si pověděli, co to vůbec vysvědčení je a z jakých předmětů na něm děti mohou hledat svá hodnocení. A i když né všichni jsou ve všem pořád na jedničku, tak si je za svoji píli všichni zasloužili :). Děkuji mamince Ondry, která se pokusila zachytit atmosféru této jedinečné chvíle a aspoň některé děti stačila vyfotit.

 

 

 

 

Na tělocvik venku - ježdíkování:

 

 

 

 

 

A - Styl:

Dnešní výprava do A - Stylu se opět vydařila! Děti byly nadšené hlavně ze svých pokroků v bruslení, ale báječně si užívaly i cvičení s hudbou a hrátky v solné jeskyni. Moc děkuji maminkám Mayi a Vašíka za pomoc a ochotu. Další bruslení se uskuteční již 17.1. - budeme doplňovat do počtu žáky 1.B.

 

 

 

 

Vánoční besídka

Poslední školní den tohoto roku začal skvěle - zpíváním koled za doprovodu kytar. Poté už nastoupil "vánoční maraton". Ve třídě se četlo, skládalo, počítalo, malovalo..... Po velké přestávce, kdy si děti pochutnaly na báječném cukroví, přišla na řadu připravená vystoupení. Prvňáčci zpívali, recitovali, cvičili, trénovali, předváděli pantomimu, říkali vtipy. Diváci se dobře bavili :). Všem statečným patří velká pochvala! Nakonec už nedočkavost zcela ovládla mysli všech a vydali jsme se ke stromečku. Školní Ježíšek sice všem nadělil "jen" knížky, ale věřím, že se svým výběrem trefil.

Děti si domů odnášejí úkol v matematice (str. 62) a list s obrázkovým čtením. Také si mají zařídit vyprání úboru na Tv.

Přeji všem dětem i rodičům příjemné prožití vánočních svátků a do nového roku hlavně zdraví a pohodu.

K. Štěpánová

 

 

Adventní trhy

21.12. navštívili žáci 1.A a 4.A liberecké adventní trhy. Ve stáncích na náměstí dr. E. Beneše si prohlédli a zakoupili drobné dárky pro sebe i své blízké. Mnohé nalákala i vůně uzenin, či trdelníku. Prvňáčkům dělali starší spolužáci po celou dobu vzorný doprovod, patří jim naše chvála i poděkování. Škoda jen, že nás zima tak rychle vyhnala...

 

 

Návštěva hudebního oddělení v knihovně

Dnes 20.12. jsme navštívili SVK v Liberci - hudební oddělení. Paní knihovnice měla pro děti připravený moc pěkný program. Děti dostávaly hudební hádanky, které uhodly se 100% jistotou - šlo totiž o znělky ke známým večerníčkům. O doprovod k našemu zpěvu se postaral klavír, houle i dřívka a bubínky, na které hráli naši žáčci sami a vytvořili tak úžasnou kapelu :).

 
 
 
 
 
Konec školního roku 30. 6. (pátek)
 
 
 
Třídní schůzky
 
18. 5. 2017
 
 
 
Důležitá telefonní čísla a adresy:
 
-        Sekretariát školy:  731632396
 
-        Telefon sborovna 1. stupeň: 725 088 832
 
-        E-mail:  info@zskola.cz
 
-        Web: www.zskola.cz
 
-        Ředitelka: Mgr. Blanka Reindlová
 
-        Třídní učitelka: Mgr. Kateřina Štěpánová
 
-        email: kacka.stepanova@seznam.cz
 
-        Školní jídelna: 485 102 945