česky deutsch

Družina

Úvod » Družina

Školní družina a centrum volného času

2017 - 2018

Dovolujeme si vás upozornit, že škola přes prázdniny změnila své bankovní spojení. Nové číslo účtu u České spořitelny je následující:

5470722/0800

Veškeré platby směrujte prosím na nový bankovní účet.

 

 

Vychovatelky/Vychovatel ŠD:

1.A. Eva Hrůzová

1.B. Kateřina Matrasová

2.A. Lucie jírů

2.B. Kateřina Fanta

3.A., 5.A Bc. Iva Prajzlerová

3.B., 5.B Petra Adamová

4.A., 4.B Jan Pastuch

 

 

Organizace provozu školní družiny a centra volného času

školní rok 2017/2018

Pro zajištění závazného naplnění školního vzdělávacího programu školní družiny bude vyčleněn čas denně mezi 13 – 15 hodinou. V tuto dobu nebude možné zajistit odchod dětí ze školní družiny. Děti přihlášené k pravidelné docházce opouští dle ohlášení ŠD po vyučování do 13. hod. nebo následně po 15. hod. Popřípadě po odpoledním vyučování tedy po 6. či 7. vyučovací hodině.

Zájmové kroužky organizované při škole budou plně dodržovat tento rytmus.

Individuálním případům nebude vzhledem k nutnosti zajištění organizace ŠD a plnění výchovných cílů vyhověno.

Pro děti, které budou potřebovat opustit školu mezi 13 - 14 hod., zřídí škola zvláštní oddělení – mimo ŠD i centrum, kde děti budou moci trávit čas do jejich odchodu za přítomnosti dohledu. Dětem budou k dispozici hry, popřípadě si budou moci dělat domácí přípravu. Činnost nebude nijak řízena, nebudou vázáni programem. Vzhledem k organizaci a prostorám, které škola k tomuto účelu může poskytnout, bude nutné, aby děti měly jasně rodiči určen čas odchodu a to mezi 13. a 14. hodinou, tzn. odchází samostatně (nelze spojit s telefonem).

Tato služba bude sloužit výhradně pro děti ŠD a centra a nebude dále zpoplatněna. Jde především o snahu vyhovět rodičům, kteří mají ve škole více dětí a mladšího sourozence vyzvedává starší, mající delší vyučování a také pro děti využívající programů ZUŠ.

Placení školní družiny

Provozní poplatek je stanoven ve výši 270,-Kč měsíčně. Úhrada je splatná předem, zpravidla ve dvou splátkách, za období září až prosinec částkou 1080,-Kč do 15.10. a za období leden až červen částkou 1620,-Kč do 15.2. Využívání školní družiny mezi odpoledním a dopoledním vyučováním je stanoveno poplatkem 120,-Kč měsíčně nebo v případě ranního provozu 180,-Kč měsíčně.

Škola přijímá platby v hotovosti v sekretariátu školy od 7:30 do 15:00 nebo převodem na účet č: 5470722/0800, do zprávy pro příjemce uveďte jméno dítěte, třídu a ŠD.

Telefonní číslo ŠD: 739 334 394

 


 

Provoz školní družiny v době prázdnin a ředitelského volna

Provoz ŠD v době ředitelského volna není limitován počtem dětí a mohou jí využít i děti, které družinu nenavštěvují.

Provoz o vedlejších  prázdninách je limitován počtem 10 dětí.

Cena obědů je 55,-Kč na den

Podzimní prázdniny: 26.10 a 27.10. 2017

Pololetní prázdniny: 2.2. 2018

Jarní prázdniny: 26 - 28. 2. 2018

Velikonoční prázdniny: 29. 3. 2018

Hlavní prázdniny: 2 - 4. 7. 2018

 

Aktivity ŠD

Solná jeskyně:

1. třídy: čtvrtek -  cena 45,-Kč / 45min

1.B 13:00 - 13:45 hod

1.A 14:00 - 14:45 hod

2.A  2.B úterý 13:45 - 14:45

Permanentka 200,-Kč / 5 vstupů

 

Plavání:

1. třídy: pátek -  12:50 - 15:15 hod

                          

                            

 

 

Vánoční jarmark

 

Ve středu 13. prosince již tradičně školní družina pořádala významnou akci Vánoční jarmark. Zde si každý může zakoupit drobný dárek, přáníčko, dekoraci nebo cukroví, díky šikovným dětem a vychovatelkám. K dispozici jsou i dílničky, kde si přijdou na své zejména všichni s kreativní duší a chutí vytvořit si svůj dárek.

Děti se s nadšením a zodpovědností zapojují do projektu malováním plakátů, vyráběním, vánoční výzdobou, pečením cukroví a v závěru se stanou prodavačem zboží nebo pomocníky na tvořivých dílničkách.

Část výtěžku putuje každoročně za naším na dálku adoptovaným studentem Ravichandrou do Indie. Ten nám na oplátku několikrát ročně píše, jak se mu daří ve škole, popisuje svůj běžný život v rodině, své sportovní úspěchy i jejich vzdálené zvyky. Další vybraná částka bude věnována liberecké ZOO v podobě sponzorského daru.

Klidné a pohodové svátky.

Kolektiv ŠD

 

JARMARK  (9)JARMARK  (8)JARMARK  (7)JARMARK  (6)JARMARK  (5)JARMARK  (4)JARMARK  (3)JARMARK  (2)JARMARK  (1)

 

 

 

 

 

 

 

Adventní setkání

Školní družina již tradičně uspořádala na naší škole v sobotu 2. prosince adventní setkání.

Rodiče s dětmi měli možnost využít nejrůznější dekorace, aby si vytvořili své originální adventní věnce a vyzdobit si tak své domovy.

Dušičkové setkání ŠD Husova a ŠD U Soudu 3. 11. – 4. 11. 2017

V pátek jsme se setkali ve škole U Soudu, tentokrát jsme si zvolili téma Dušičky. Hned po krátkém seznamovacím úvodu si děti ze svítící fimo hmoty vyrobily dušičku na krk. Následovala tematická večeře, chutná dýňová polévka. Poté se děti rozdělily do dvojic s úkolem zjistit o novém kamarádovi z druhé školy co nejvíc informací a vedly si opravdu dobře. Ve dvojicích se pak vydaly po svíčkách až do jídelny, kde se jako statečné dušičky podepsaly na listinu odvahy. Večer po pohádce všichni hezky usnuli. V sobotu jsme ještě vyráběli panáčky z okrasné dýně. Po společné fotce a příslibu dalšího setkání jsme se rozešli domů.

 

Turnaj v KOSTIČKOVANÉ  

Koncem října proběhl v družině čtvrtých tříd turnaj v kostičkované. Touto hrou prošly již tři předchozí ročníky a stává se tradicí naší družiny. Jelikož je to jedna z mála her, kdy se do ní zapojí obě dvě třídy, není divu, že se děti pravidla naučí tak rychle. Turnaj byl dlouhý a plný taktizování. Vítěz byl odměněn pohárem a zbylí účastníci sladkou odměnou.  

kostičkovaná (5)kostičkovaná (4)kostičkovaná (3)kostičkovaná (2)kostičkovaná (1)kostičkovaná

 

Výtvarná soutěž

Školní družina se v měsíci říjnu zúčastnila v rámci celostátního projektu: “Kde končí svět 2017-2018” výtvarné soutěže. Do soutěže se zapojily s velkou chutí a nasazením děti ze všech oddělení ŠD. Malovaly různou technikou obrázky na téma: “Zvířátka jsou naši přátelé“. Věříme, že jejich originální nápady a pěkné kresby oblíbených zvířátek zaujmou porotu stejně tak silně, jako zaujaly nás.

Podzimní tvoření

Teplé slunné dny skončily, nevlídných dnů přibylo a tudíž řádění na procházkách a hřišti vystřídalo kreativní tvoření. Děti se s chutí pustily do vyrábění ježků, dýní, zvířátek z kaštanů, podzimních koláží, houbiček a draků, s nimiž si vyzdobily svá oddělení.

Školní družina a centrum volného času

2016 - 2017

Den dětí 1.6.2017

Den dětí probíhal na školním hřišti, kde se zapojily všechny ročníky školní družiny. Tancovalo se s DJem, soutěžilo se o ceny, kreslilo se na obličeje (facepainting) a děti se náramě bavily! Na místě nechyběla ani tombola pro dobrou věc.

Těšíme se již na další rok! 

111 (6)111 (5)111 (4)111 (3)111111 (1)

 

Svátek maminek

V květnu děti pilně vyráběly dárečky pro maminky k jejich svátku. Ať to byly kytičky, přáníčka, malované tašky, keramická srdíčka nebo přívěsky, určitě maminky potěší.

ŠD má talent

V úterý 25. 4. 2017 jsme ve školní družině třetích, čtvrtých a pátých tříd hledali talent. Úlohy porotců se zhostily samotné děti, po jednom zástupci z každé třídy. Role moderátorů se velmi dobře ujali Filip a Klaudie ze 3. A.

Děti se na akci moc těšily. Většina vystoupení byla tanečních, ale nechyběl ani zpěv, hra na flétnu, capoeira, sportovní gymnastika a DJ vystoupení. Všichni účinkující i porotci dostali malou cenu za odvahu, ty nejvíce ohodnocené porotou potěšil menší dáreček. Musíme ocenit i publikum, které nešetřilo potleskem. Akci určitě zase zopakujeme.

talent3talent2talent1

 

Den Země

V pátek 21. 4. 2017 jsme s dětmi navštívili park Gutenbergova, kde byl připraven pestrý program ke Dni Země: stavba hotelu pro hmyzáky, závody na trávošlapech a koloběžkách, třídění odpadů, ekokouzelník Čárykluk, výroba strašidýlka Odpaďáka.

Děti plnily různé hry a ekokvízy, za splněné úkoly dostaly drobné dárky a bylinky. Také byl přichystán fotobox, kde si děti udělaly zábavné fotografie na památku.

Odpoledne jsme si všichni moc užili.

Velikonoční dílničky

Letos jsme se připravovali na svátky jara v dostatečném předstihu, již od března.

Děti si mohly vyzkoušet malování kraslic voskem, zdobení velikonočních perníčků, které napekla paní vychovatelka prvňáčků i pletení pomlázky.

Vyráběly kuřátka v proutěném vajíčku, zajíčky z filcu, velikonoční přáníčko i veselou barevnou krabičku na kraslice.

Přejeme Vám krásné velikonoční svátky.

Kolektiv pracovníků školní družiny

Karneval 2.-5. tříd

Dne 7. 3. 2017 se uskutečnil KARNEVAL pro 2.-5. třídy školní družiny. Děti nadšeně tancovaly, zpívaly a soutěžily o sladké odměny. Na konci maškarního byly vyhlášeny nejlepší masky a nejlepší tanečníci. 

AAAKKarneval2017 (8)AAAKKarneval2017 (7)AAAKKarneval2017 (6)AAAKKarneval2017 (5)AAAKKarneval2017 (4)AAAKKarneval2017 (2)AAAKKarneval2017AAAKKarneval2017 (3)AAAKKarneval2017 (1)

Karneval 1. tříd

V úterý jsme si s dětmi z 1. A a 1. B udělali svou vlastní maškarní party. Podmínkou účasti byla samozřejmě maska či převlek a věřte, že nám tam sešly opravdu zajímavé bytosti.
Děti si karneval náramně užívaly. „Rozjely“ to už od samého začátku na nejrůznější dětské písničky, účastnily se různých soutěží a hromadných tanců. Na samém konci jsme poté vyhlásily čtyři nejlepší převleky a čtyři nejlepší tanečníky.
Už nyní se těšíme na další společnou akci!

Vychovatelky 1. tříd 

aKARNEVAL (9)aKARNEVAL (8)aKARNEVAL (7)aKARNEVAL (5)aKARNEVAL (4)aKARNEVAL (3)aKARNEVAL (10)aKARNEVAL (11)aKARNEVAL (12)

 

Vánoční jarmark

Již tradičně jsme pro Vás i tento rok v rámci školní družiny uspořádali Vánoční jarmark. Letos byly k vidění nejen výrobky dětí, ale také i občerstvení a to v podobě vánočního cukroví, které děti vlastnoručně upekly či uválely.

Velký úspěch měla i tzv. ,,Tombola pro dobrou věc´´. Věci mizely mrknutím oka a my Vám tímto děkujeme za Vaši podporu. Vybrané peníze putují na projekt Adopce na dálku a zvířátkům do liberecké zoo.

Za celý tým školní družiny Vám přejeme krásné a klidné vánoční svátky.  

ž (9)ž (5)ž (8)ž (2)ž (16)ž (15)ž (14)ž (13)ž (12)ž (10)ž (1)žž (6)ž (4)ž (3)ž (11)

 

Adventní setkání

V sobotu před první adventní nedělí jsme se již tradičně sešli na naší škole, abychom se připravili na nadcházející adventní a vánoční svátky.

Rodiče s dětmi měli možnost využít nejrůznější dekorace, aby si vytvořili své originální adventní věnce a vyzdobit si tak své domovy.

Příprava na Vánoční jarmark

Od listopadu jsou v plném proudu přípravy na vánoční jarmark, dílničky a nově i vánoční tomboly. Děti na jednotlivých odděleních finišují s výrobky, které budou prodávat na našem tradičním jarmarku.

Výtěžek z této akce bude částečně věnován projektu Adopce na dálku a na podporu zvířat v liberecké ZOO.