česky deutsch

Družina

Úvod » Družina

Školní družina a centrum volného času

2016 - 2017

 

 

Vychovatelky/Vychovatel ŠD:

1.A.Bc. Markéta Pastuchová

1.B. Kateřina Arletová

2.A. Eva Semrádová

2.B. Petra Adamová

3.A., 5.A Bc. Iva Prajzlerová

3.B., 5.B Eva Hrůzová

4.A., 4.B Jan Pastuch

 

 

Organizace provozu školní družiny a centra volného času

školní rok 2016/2017

Pro zajištění závazného naplnění školního vzdělávacího programu školní družiny bude vyčleněn čas denně mezi 13 – 15 hodinou. V tuto dobu nebude možné zajistit odchod dětí ze školní družiny. Děti přihlášené k pravidelné docházce opouští dle ohlášení ŠD po vyučování do 13. hod. nebo následně po 15. hod. Popřípadě po odpoledním vyučování tedy po 6. či 7. vyučovací hodině.

Zájmové kroužky organizované při škole budou plně dodržovat tento rytmus.

Individuálním případům nebude vzhledem k nutnosti zajištění organizace ŠD a plnění výchovných cílů vyhověno.

Pro děti, které budou potřebovat opustit školu mezi 13 - 14 hod., zřídí škola zvláštní oddělení – mimo ŠD i centrum, kde děti budou moci trávit čas do jejich odchodu za přítomnosti dohledu. Dětem budou k dispozici hry, popřípadě si budou moci dělat domácí přípravu. Činnost nebude nijak řízena, nebudou vázáni programem. Vzhledem k organizaci a prostorám, které škola k tomuto účelu může poskytnout, bude nutné, aby děti měly jasně rodiči určen čas odchodu a to mezi 13. a 14. hodinou, tzn. odchází samostatně (nelze spojit s telefonem).

Tato služba bude sloužit výhradně pro děti ŠD a centra a nebude dále zpoplatněna. Jde především o snahu vyhovět rodičům, kteří mají ve škole více dětí a mladšího sourozence vyzvedává starší, mající delší vyučování a také pro děti využívající programů ZUŠ.

Placení školní družiny

Provozní poplatek je stanoven ve výši 270,-Kč měsíčně. Úhrada je splatná předem, zpravidla ve dvou splátkách, za období září až prosinec částkou 1080,-Kč do 31. 10. a za období leden až červen částkou 1620,-Kč do 28. 2. Využívání školní družiny mezi odpoledním a dopoledním vyučováním je stanoveno poplatkem 120,-Kč měsíčně nebo v případě ranního provozu 180,-Kč měsíčně.

Škola přijímá platby v hotovosti v sekretariátu školy od 7:30 do 15:00 nebo převodem na účet č: 19-7964490237/ 0100, do zprávy pro příjemce uveďte jméno dítěte, třídu a ŠD.

Telefonní číslo ŠD: 739 334 394

 


 

Provoz školní družiny v době prázdnin a ředitelského volna

Provoz ŠD v době ředitelského volna není limitován počtem dětí a mohou jí využít i děti, které družinu nenavštěvují.

Provoz o vedlejších a hlavních prázdninách je limitován počtem 10 dětí.

24.10. - 25.10. 2016 ředitelské volno

2.1. 2017 vánoční prázdniny

20.2. - 24.2. 2017 jarní prázdniny - formou příměstského tábora

10.4. - 12.4. 2017 ředitelské volno

3.7. - 4.7. , 7.7. 2017 hlavní prázdniny - formou příměstského tábora

Cena obědů je 55,-Kč na den

 

Aktivity ŠD

Solná jeskyně:

1. třídy čtvrtek 1.A 13:15 - 14:00 1.B 14:00 - 14:45 cena 45,-Kč/ 45min

2. třídy pátek 2.B 13:15 – 14:00 2.A 14:00 - 14:45 cena 45,-Kč/ 45 min

 

 

Svátek maminek

V květnu děti pilně vyráběly dárečky pro maminky k jejich svátku. Ať to byly kytičky, přáníčka, malované tašky, keramická srdíčka nebo přívěsky, určitě maminky potěší.

ŠD má talent

V úterý 25. 4. 2017 jsme ve školní družině třetích, čtvrtých a pátých tříd hledali talent. Úlohy porotců se zhostily samotné děti, po jednom zástupci z každé třídy. Role moderátorů se velmi dobře ujali Filip a Klaudie ze 3. A.

Děti se na akci moc těšily. Většina vystoupení byla tanečních, ale nechyběl ani zpěv, hra na flétnu, capoeira, sportovní gymnastika a DJ vystoupení. Všichni účinkující i porotci dostali malou cenu za odvahu, ty nejvíce ohodnocené porotou potěšil menší dáreček. Musíme ocenit i publikum, které nešetřilo potleskem. Akci určitě zase zopakujeme.

talent3talent2talent1

 

Den Země

V pátek 21. 4. 2017 jsme s dětmi navštívili park Gutenbergova, kde byl připraven pestrý program ke Dni Země: stavba hotelu pro hmyzáky, závody na trávošlapech a koloběžkách, třídění odpadů, ekokouzelník Čárykluk, výroba strašidýlka Odpaďáka.

Děti plnily různé hry a ekokvízy, za splněné úkoly dostaly drobné dárky a bylinky. Také byl přichystán fotobox, kde si děti udělaly zábavné fotografie na památku.

Odpoledne jsme si všichni moc užili.

Velikonoční dílničky

Letos jsme se připravovali na svátky jara v dostatečném předstihu, již od března.

Děti si mohly vyzkoušet malování kraslic voskem, zdobení velikonočních perníčků, které napekla paní vychovatelka prvňáčků i pletení pomlázky.

Vyráběly kuřátka v proutěném vajíčku, zajíčky z filcu, velikonoční přáníčko i veselou barevnou krabičku na kraslice.

Přejeme Vám krásné velikonoční svátky.

Kolektiv pracovníků školní družiny

Karneval 2.-5. tříd

Dne 7. 3. 2017 se uskutečnil KARNEVAL pro 2.-5. třídy školní družiny. Děti nadšeně tancovaly, zpívaly a soutěžily o sladké odměny. Na konci maškarního byly vyhlášeny nejlepší masky a nejlepší tanečníci. 

AAAKKarneval2017 (8)AAAKKarneval2017 (7)AAAKKarneval2017 (6)AAAKKarneval2017 (5)AAAKKarneval2017 (4)AAAKKarneval2017 (2)AAAKKarneval2017AAAKKarneval2017 (3)AAAKKarneval2017 (1)

Karneval 1. tříd

V úterý jsme si s dětmi z 1. A a 1. B udělali svou vlastní maškarní party. Podmínkou účasti byla samozřejmě maska či převlek a věřte, že nám tam sešly opravdu zajímavé bytosti.
Děti si karneval náramně užívaly. „Rozjely“ to už od samého začátku na nejrůznější dětské písničky, účastnily se různých soutěží a hromadných tanců. Na samém konci jsme poté vyhlásily čtyři nejlepší převleky a čtyři nejlepší tanečníky.
Už nyní se těšíme na další společnou akci!

Vychovatelky 1. tříd 

aKARNEVAL (9)aKARNEVAL (8)aKARNEVAL (7)aKARNEVAL (5)aKARNEVAL (4)aKARNEVAL (3)aKARNEVAL (10)aKARNEVAL (11)aKARNEVAL (12)

 

Vánoční jarmark

Již tradičně jsme pro Vás i tento rok v rámci školní družiny uspořádali Vánoční jarmark. Letos byly k vidění nejen výrobky dětí, ale také i občerstvení a to v podobě vánočního cukroví, které děti vlastnoručně upekly či uválely.

Velký úspěch měla i tzv. ,,Tombola pro dobrou věc´´. Věci mizely mrknutím oka a my Vám tímto děkujeme za Vaši podporu. Vybrané peníze putují na projekt Adopce na dálku a zvířátkům do liberecké zoo.

Za celý tým školní družiny Vám přejeme krásné a klidné vánoční svátky.  

ž (9)ž (5)ž (8)ž (2)ž (16)ž (15)ž (14)ž (13)ž (12)ž (10)ž (1)žž (6)ž (4)ž (3)ž (11)

 

Adventní setkání

V sobotu před první adventní nedělí jsme se již tradičně sešli na naší škole, abychom se připravili na nadcházející adventní a vánoční svátky.

Rodiče s dětmi měli možnost využít nejrůznější dekorace, aby si vytvořili své originální adventní věnce a vyzdobit si tak své domovy.

Příprava na Vánoční jarmark

Od listopadu jsou v plném proudu přípravy na vánoční jarmark, dílničky a nově i vánoční tomboly. Děti na jednotlivých odděleních finišují s výrobky, které budou prodávat na našem tradičním jarmarku.

Výtěžek z této akce bude částečně věnován projektu Adopce na dálku a na podporu zvířat v liberecké ZOO.

Podzimní tvoření

Teplé slunné dny skončily, nevlídných dnů přibylo a tudíž řádění na procházkách a hřišti vystřídalo kreativní tvoření.

Děti se s chutí pustily do vyrábění ježků, dýní, soviček, lucerniček, podzimních koláží, jablíček a draků, s nimiž si vyzdobily svá oddělení.

Říjen měsíc zvířátek

Tématem číslo jedna se v měsíci říjen pro 1. A stala zvířátka. Děti měly k dispozici odborné časopisy o psech či kočkách, které si kdykoliv během měsíce mohly prolistovat a prohlédnout. Dále jsme se společně podívali na různá videa psích sportů, ve kterých děti mohly shlédnout, jak aktivní a různorodý může život pejska být. Každý z dětí si také mohl vyrobit svého podzimního ježečka či si vymalovat jiné zvířátko. Důležitou akcí pro nás byla návštěva libereckého útulku pro opuštěná zvířátka, kde jsme měli možnost si prohlédnout záchrannou stanici, útulek pro pejsky a kočičky či místní veterinární ošetřovnu. Ve školní družině vzniklo také místo, které patří našim vlastním domácím mazlíčkům. Děti ostatním spolužákům představovali své pejsky, kočičky či morčátka. V neposlední řadě bych ráda zmínila příběh
o Dášeňce, který ještě stále pročítáme. 

aaaa1 (9)aaaa1 (8)aaaa1 (7)aaaa1 (6)aaaa1 (5)aaaa1 (4)aaaa1 (3)aaaa1 (10)aaaa1 (1)

 

Návštěva výstavy – Objevy a vynálezy

Na konci září děti navštívily v OC Forum výstavu Objevy a vynálezy co změnily svět. S vynikajícím výkladem hostesky si děti mohly prohlédnout historii písma, dovědět se zajímavosti o Braillově písmu, knihtisku, výrobě energie, zajímavosti o astrologii, časomíře, dopravě a lékařství. Odnesly si nevšední zážitky díky alternativní formě vzdělávání. Užily si zajímavé informace i zábavu s interaktivními modely a panely. Vyzkoušely si unikátní exponáty, které nejsou běžně k vidění. Nejvíce děti zaujal model prvního použitelného padáku.

Cílem exkurze i celé výstavy bylo představit běžné učivo z jiného pohledu, ukázat, že i vzdělávání může být zábava, a podnítit u dětí zájem o další informace. Podle nadšených reakcí se výstava dětem moc líbila.

 

2015 - 2016

Den dětí


Ve školní družině proběhl 1. 6. dětský den, který se konal na školním hřišti v areálu školy. Děti si nejdříve zpestřily den hledáním 300 bonbónů pečlivě schovaných po celém hřišti. Vypadlo to jako útok celého mraveniště, které právě jde do boje o potravu. Věřte, že tento pohled byl velice vtipný a pro děti určitě zábavný.
Dětský den pokračoval rozdělením dětí do 12. týmů, které měly za úkol vytvořit výrobek na základě témat: obydlí, robot, plavba. Pak už nezbývalo nic jiného než soutěž odstartovat. Děti mohly začít vybírat z předem připravených materiálů jako jsou např.: kartony, krabice, papíry, roury, nůžky, izolepy, lepidla atd..
Po necelé hodině se naše porota nestačila divit, protože to, co děti vytvořily, jim vzalo doslova dech. Porota měla co dělat, aby vybrala a ohodnotila 5 nejlepších stanovišť. Při vyhlášení byly rozdány ceny a každý zúčastněný si přišel na své. Bunkry, plavidla a roboti stojí na hřišti dodnes a využívají se ke každodenním rošťárnám našich dětí. Děti si dětský den užily stejně tak jako my.
Tým vychovatelek a vychovatel.

AAAAAA (8)AAAAAA (6)AAAAAA (5)AAAAAA (4)AAAAAA (1)

Turnaj v AIR HOCKEY

Ve školní družine 4. tříd proběhl turnaj na nově zakoupeném sportovním stole AIR HOCKEY. Trvalo cca měsíc a půl než se tři nejlepší chlapci a dívky probojovali až do velkého finále, kde si nakonec rozdělili 6 medajlí. Poslední zápas tzv. pohár pro absolutního vítěze byl určen té třídě, která dosáhla nejlepších výsledků.

AIRHOCEKY (9)AIRHOCEKY (8)AIRHOCEKY (7)AIRHOCEKY (6)AIRHOCEKY (5)AIRHOCEKY (4)AIRHOCEKY (3)AIRHOCEKY (2)AIRHOCEKY (1)AIRHOCEKY

 

Návštěva útulku

V pátek 22. dubna jsme s dětmi z druhých tříd navštívili útulek pro opuštěná zvířata v Ostašově. Děti pejskům, kočičkám, ptáčkům i hlodavcům donesly spoustu jídla i pamlsků, které si tam také hrdě odnesly.
Měli jsme možnost nahlédnout do záchranné stanice, kde jsme se setkali například s veverkou, zraněným netopýrem či sojkou. Dále jsme se prošli zázemím pro opuštěné pejsky a kočičky a prohlédli jsme si i místní ošetřovnu. Děti získaly spoustu nových informací a povědomí o tom, proč a za jakých okolností se zvířátka mohou dostat do takovéhoto zařízení.
Největší radost ovšem dětem udělalo venčení. Byli nám svěřeni čtyři pejsci, u kterých se děti velice aktivně střídaly. Do budoucna určitě uvažujeme o další návštěvě.

aaaUTULEK (9)aaaUTULEK (8)aaaUTULEK (7)aaaUTULEK (6)aaaUTULEK (5)aaaUTULEK (4)aaaUTULEK (3)aaaUTULEK (2)aaaUTULEK (1)

 

 

 

Velikonoční dílničky v ŠD

Již tradičně před Velikonocemi pořádáme pro děti ze ŠD dílničky. Letos děti mohly zkusit malovat kraslice voskem, uplést pomlázku, vyrobit si zápich – slepičku či zajíčka, papírový košíček a travičku s kytičkami. Nakonec všichni ochutnali piškotové beránky, které upekli druháci s paní vychovatelkou. Přejeme všem krásné jaro.

Kolektiv vychovatelek a vychovatel.

12919095_10206178456355503_1468301111_n12919076_10206178457715537_862851918_n12910899_10206178456715512_1069521716_n12910869_10206178457195524_755870727_n12910399_10206178456235500_1567400425_n12910140_10206178457955543_929220450_n12900096_10206178456795514_667090207_n12421406_10206178458075546_446034482_n

 

Beránkové setkání ŠD Husova a U Soudu

Již tradičně jsme se sešli v čase před Velikonocemi, tentokrát na Beránkovém setkání.

Děti si vyrobily beránkovou jmenovku, beránka z bambule, beránka z vajíčka sedícího v trávě a společnými silami jsme vytvořili velké berany na výzdobu školy. Ještě jsme si ozdobili velikonoční perníčky.

Těšíme se na další spolupráci našich ŠD třeba opět na naší škole.