Velikonoční projekt žáků 1. stupně

Úvod » Aktuality » Velikonoční projekt žáků 1. stupně

Velikonoční projekt prvního stupně začal velikým stěhováním. Žáci podle rozlosování pracovali ve všech třídách prvního stupně, místnostech družiny i ve školní kuchyňce. Najít tu správnou místnost, to byl první úkol pro každého. Ve skupinách po dvaceti byli žáci od 1. do 5. třídy rozlosováni tak, aby si mohli navzájem pomáhat.

Nejdříve se členové skupin vzájemně představili. Seznámení bylo utuženo společným jídlem a jeho přípravou. Každá skupina si „uvařila“ a samozřejmě i snědla třepací dort. Všem se povedl a báječně chutnal. Recept najdete na webové nástěnce 2. B. Následovala „dílna básníků“. Naučili jsme se napsat jednoduchý „Pětilístek“ jako básničku do přáníčka k Velikonocům. Starší vydatně pomáhali mladším.

Závěr projektu patřil jak jinak, než zdobení vejdunků. Použili jsme „ubrouskovou“ techniku. Vyfouklá vajíčka spojená stužkou vypadala báječně. Zhodnotili jsme svoji práci, pochlubili se ostatním tím, co se nám povedlo, společně se vyfotili a spokojeni jsme se vrátili do svých tříd. Prohlédněte si fotky.