Způsoby zadávání domácí práce žákům

Úvod » Aktuality » Způsoby zadávání domácí práce žákům

Vážení rodiče, milí žáci,

máme za sebou první dny zcela nové formy práce. Velice obdivuji Váš elán a spolupráci. Jsem si vědoma, že systém zadávání úkolů není zatím jednotný. Vychází z možností žáků a učitelů a i pro nás jde o zcela novou situaci. V prvních dnech zatím hledáme ty nejefektivnější způsoby vzájemné komunikace. Jde nám v první řadě o možnost bezprostřední komunikace a kontaktu. Není na místě se stresovat, zda jako rodiče najdete všechny úkoly pro své děti, či zda je najde žák samotný. V prvním týdnu spíše vyzkoušejte cesty, jak se s učitelem napřímo a ideálním způsobem spojit. Využívejte prosím doby mezi 9 – 11 hodinou, kdy jsou všem všichni učitelé k dispozici pro přímý kontakt. Zavolejte si a podělte se o své zážitky a poznatky. Skutečně, nestresujte se, není to třeba. Ani u menších dětí není zapotřebí cvičení kontrolovat, klidně nechte dítě, ať učiteli zavolá a svá vypracovaná cvičení s ním konzultuje, nebo ať kldině na telefon pošle fotografii toho, co udělal. Jako rodiče jste všichni ve velmi nelehké situaci a my rozhodně nemáme zájem Vám přitěžovat.

Budeme se snažit najít pro další období jednotnou cestu, jak alespoň úkoly zadávat, abyste měli přehled.

Již nyní je připraveno prostředí https://classroom.google.com/, kde jsou skrze vlastní školní e-mailové adresy registrováni všichni žáci od 5.třídy. Pokud žák zapomněl své heslo, kontaktuje prosím svého třídního učitele, který pomůže vše vyřešit. Na přehlednosti zadávání prací 1.stupně se pracuje, najdete je však na elektronických nástěnkách tříd.

Opatrujte se, zaleží nám na každém z Vás.

Blanka Lukeš Reindlová