Skvělý sportovně jazykový úspěch „1:0 pro němčinu“

Úvod » Aktuality » Skvělý sportovně jazykový úspěch „1:0 pro němčinu“

Skvělý sportovně jazykový úspěch „1:0 pro němčinu“

Ve čtvrtek 13. 6. 2019 se naše škola již po několikáté zapojila do soutěže „1:0 pro němčinu“, kterou pořádá Goethe Institut a fotbalový klub Herta Berlín. Tato soutěž spojuje jazykové znalosti němčiny s fotbalovými dovednostmi. Letos se podařilo holkám ve starší kategorii (6. a 7. třída) zabojovat tak skvěle, že získaly 1. místo a s ním spojenou výhru víkendového pobytu v Berlíně. Na podzim se na trénink Herty Berlín podívají Eliška Nováková a Valentýna Kopecká ze 6.B, Markéta Kosáková, Ema Odehnalová a Ema Piklová ze 7.A a Anna Šebestová ze 7.B. Moc holkám gratulujeme.

Velký úspěch přivezli i kluci ze 7.B, kterým se povedlo vybojovat v konkurenci fotbalových škol a týmů ze sportovních klubů krásné 3. místo. Díky naprosto nepřekonatelným výsledkům v německém kvízu (95 bodů ze 100) se posunuli ze sedmého místa (ve fotbale) na celkovou třetí příčku.

Ostatní týmy se také velmi snažily a ukázaly, jakou bojovnost a schopnost spolupráce v sobě mají. Někteří budou mít šanci svá umístění vylepšit opět příští rok.

Všem děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy.

NJ-1 NJ-2 NJ-3 NJ-4 NJ-6    NJ-5