Noc s Andersenem 2019

Úvod » Aktuality » Noc s Andersenem 2019

Noc s Andersenem 2019

29. března navečer se sešly děti z prvních tříd, aby se společně zúčastnily 19. ročníku „Noci s Andersenem“ – akce na podporu dětského čtenářství. Letošní ročník proběhl ve 21 zemích celého světa a zúčastnilo se ho více než 98 000 malých i velkých nocležníků. Naše škola se proměnila v mraveniště. Připomněli jsme si totiž výročí narození Ondřeje Sekory. Ferda Mravenec a jeho kamarádi nás provázeli celým večerem. Skupinky mravenců plnily po škole úkoly a četly knihy Ondřeje Sekory. Všichni se těšili na to „nejlepší“ – spaní ve spacáku s kamarády a čtení na dobrou noc z knihy Ferda Mravenec. Pro některé prvňáčky to bylo první přespání bez maminky. Děti zasluhují velkou pochvalu za splnění úkolů a pěkné chování během akce. Věříme, že se knihy stanou jejich „kamarády“ na celý život.

j.m5 j.m4 j.m3 j.m.2       j.m. (1)

V rámci operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost vyhlášeného MŠMT se uskutečnily   ve dnech 26. 9. – 3. 10. a 4. 10. – 11. 10. 2015 pobyty ve Velké Británii s výukou anglického jazyka. Do tohoto projektu bylo zapojeno devadesát žáků a šest pedagogů naší školy. Cílem našich výletů  bylo staroanglické město York ležící na severu Anglie. Čtyři dopoledne byla věnována výuce s rodilými mluvčími a odpoledne jsme poznávali krásy severní Anglie – prohlídka Yorku (York Minster, Jorvik Viking Centre, National Railway Museum, York´s Chocolate Story, Whitby, Goathland (nádraží z filmu Harryho Pottera), Flamborough Head (křídové útesy), národní park Malhamdale, opatství Fountains Abbey.

Ubytováni jsme byli v rodinách, ve kterých jsme měli možnost poznat životní styl a tradice Angličanů, ochutnat tradiční kuchyni a zaposlouchat se do severního dialektu.

Na zpáteční cestě jsme nemohli vynechat hlavní město Londýn, ve kterém jsme začali prohlídkou Toweru a královských klenotů. Poté jsme se vydali za hlavními památkami do historického centra. S Londýnem jsme se rozloučili plavbou po řece Temži, a pak nás čekala dlouhá cesta domů.

V praxi jsme si vyzkoušeli, jak zkušenosti získané v hodinách angličtiny dokážeme využít.