Noc s Andersenem 2019

Úvod » Aktuality » Noc s Andersenem 2019

Noc s Andersenem 2019

29. března navečer se sešly děti z prvních tříd, aby se společně zúčastnily 19. ročníku „Noci s Andersenem“ – akce na podporu dětského čtenářství. Letošní ročník proběhl ve 21 zemích celého světa a zúčastnilo se ho více než 98 000 malých i velkých nocležníků. Naše škola se proměnila v mraveniště. Připomněli jsme si totiž výročí narození Ondřeje Sekory. Ferda Mravenec a jeho kamarádi nás provázeli celým večerem. Skupinky mravenců plnily po škole úkoly a četly knihy Ondřeje Sekory. Všichni se těšili na to „nejlepší“ – spaní ve spacáku s kamarády a čtení na dobrou noc z knihy Ferda Mravenec. Pro některé prvňáčky to bylo první přespání bez maminky. Děti zasluhují velkou pochvalu za splnění úkolů a pěkné chování během akce. Věříme, že se knihy stanou jejich „kamarády“ na celý život.

j.m5 j.m4 j.m3 j.m.2       j.m. (1)