Aktualizace stavu topného systému

Úvod » Aktuality » Aktualizace stavu topného systému

Stav vytápění se daří udržet v provizorním režimu, ve škole se topí, teplota ve třídách se pohybuje okolo 20°C. Vyučování probíhá dle rozvrhu do 6. vyučovací hodiny, zrušeny jsou pouze odpolední hodiny (7. a 8. vyučovací hodina) na druhém stupni. Školní družina i zájmové kroužky fungují bez omezení. Žádné další opatření nebylo třeba učinit. Děkuji všem za pochopení.

Zvláštní poděkování patří firmě WARMNIS za aktivní řešení situace i během víkendu a TUL za nabídnutou pomoc.

Blanka Lukeš Reindlová

V rámci operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost vyhlášeného MŠMT se uskutečnily   ve dnech 26. 9. – 3. 10. a 4. 10. – 11. 10. 2015 pobyty ve Velké Británii s výukou anglického jazyka. Do tohoto projektu bylo zapojeno devadesát žáků a šest pedagogů naší školy. Cílem našich výletů  bylo staroanglické město York ležící na severu Anglie. Čtyři dopoledne byla věnována výuce s rodilými mluvčími a odpoledne jsme poznávali krásy severní Anglie – prohlídka Yorku (York Minster, Jorvik Viking Centre, National Railway Museum, York´s Chocolate Story, Whitby, Goathland (nádraží z filmu Harryho Pottera), Flamborough Head (křídové útesy), národní park Malhamdale, opatství Fountains Abbey.

Ubytováni jsme byli v rodinách, ve kterých jsme měli možnost poznat životní styl a tradice Angličanů, ochutnat tradiční kuchyni a zaposlouchat se do severního dialektu.

Na zpáteční cestě jsme nemohli vynechat hlavní město Londýn, ve kterém jsme začali prohlídkou Toweru a královských klenotů. Poté jsme se vydali za hlavními památkami do historického centra. S Londýnem jsme se rozloučili plavbou po řece Temži, a pak nás čekala dlouhá cesta domů.

V praxi jsme si vyzkoušeli, jak zkušenosti získané v hodinách angličtiny dokážeme využít.