JARNÍ PLES ZŠ Husova Liberec

Úvod » Aktuality » JARNÍ PLES ZŠ Husova Liberec

Vážení rodiče a prarodiče našich žáků, drazí absolventi, milí přátelé a příznivci školy na Husově třídě v Liberci,

dnešní doba informačních technologií a sociálních sítí -  vzdálené ale přitom velmi rychlé komunikace, nás všechny sbližuje a zároveň vzdaluje. Naším zájmem je být si blíž se s Vámi všemi, a proto jsme se rozhodli oslavit společně vstup do letošního jara trochu netradičně.

Dovolujeme si Vás oslovit s pozváním na JARNÍ PLES ZŠ Husova, který se uskuteční 6. dubna 2019 v prostorách PKO Lidových sadů. K tanci a poslechu zahraje Big´O´Band Marka Ottla, což zaručuje opravdu kvalitní zábavu. Možná přijde i kouzelník nebo někdo jiný, aby zpestřil program plesu a naši společnou zábavu. Akce se uskuteční pod hlavičkou spolku SRPŠ.

Věřím, že si najdete čas a přijdete mezi nás, ať už jste absolventi nebo přátelé školy či rodiče žáků současných.  Všichni společně se setkáme a pobavíme.

Dovoluji si Vás jménem organizačního výboru požádat o pomoc formou sponzorského finančního příspěvku, který poslouží k úhradě vzniklých nákladů nebo nepeněžního daru – věcné ceny pro účastníky akce formou slosovatelné vstupenky. Sponzorskou nebo darovací smlouvu pro Vás samozřejmě připravíme. Budeme velmi rádi za jakýkoli příspěvek a pomoc. Zajímavé ceny ve slosování přispějí k atraktivnosti celé akce. V této záležitosti mě prosím osobně kontaktujte.

Na setkání s Vámi se těší

Blanka Lukeš Reindlová, ředitelka školy

V rámci operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost vyhlášeného MŠMT se uskutečnily   ve dnech 26. 9. – 3. 10. a 4. 10. – 11. 10. 2015 pobyty ve Velké Británii s výukou anglického jazyka. Do tohoto projektu bylo zapojeno devadesát žáků a šest pedagogů naší školy. Cílem našich výletů  bylo staroanglické město York ležící na severu Anglie. Čtyři dopoledne byla věnována výuce s rodilými mluvčími a odpoledne jsme poznávali krásy severní Anglie – prohlídka Yorku (York Minster, Jorvik Viking Centre, National Railway Museum, York´s Chocolate Story, Whitby, Goathland (nádraží z filmu Harryho Pottera), Flamborough Head (křídové útesy), národní park Malhamdale, opatství Fountains Abbey.

Ubytováni jsme byli v rodinách, ve kterých jsme měli možnost poznat životní styl a tradice Angličanů, ochutnat tradiční kuchyni a zaposlouchat se do severního dialektu.

Na zpáteční cestě jsme nemohli vynechat hlavní město Londýn, ve kterém jsme začali prohlídkou Toweru a královských klenotů. Poté jsme se vydali za hlavními památkami do historického centra. S Londýnem jsme se rozloučili plavbou po řece Temži, a pak nás čekala dlouhá cesta domů.

V praxi jsme si vyzkoušeli, jak zkušenosti získané v hodinách angličtiny dokážeme využít.