Soutěž Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR

Úvod » Aktuality » Soutěž Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR

Soutěž Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR

Letos je v běhu již dvanáctý ročník soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR.

Soutěž, která představuje chemii jako velmi přitažlivý a perspektivní obor, organizuje Střední průmyslová škola chemická v Pardubicích ve spolupráci se společností Synthesia a dalšími školami.

Naše školní kolo proběhlo 4. října. V polovině listopadu byla ukončena školní kola celého spádového regionu, kterých se zúčastnilo téměř 6 000 žáků ze 178 škol pěti krajů: Pardubického, Královéhradeckého, Středočeského, Libereckého a Kraje Vysočina.

Z každé školy mohou postoupit 3 nejlepší žáci do krajského kola, které je zaměřeno na testování teoretických znalostí. Za naši školu postoupili Vojta Krejzar, Elis Sýkorová a Klára Francová.

Jedno z krajských kol soutěže se uskutečnilo na naší škole 12. prosince. Další krajská kola regionu proběhla v Jilemnici, v Pardubicích a v Havlíčkově Brodě. Celkem se těchto krajských kol zúčastnilo 417 žáků ze 145 ZŠ.

Elis a Klára svým umístěním (329. a 180.) nezklamaly a patří jim dík za reprezentaci, za odvahu, za prokázané znalosti.

A Vojta Krejzar? Ten si umístěním na 22. místě vybojoval postup do regionálního finále, které se uskuteční 17. ledna 2019 v laboratořích SPŠCH Pardubice. Nejméně tři nejlepší účastníci regionálního finále postoupí do národního finále, které 11. června 2019 pořádá Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice ve spolupráci se Svazem chemického průmyslu ČR a MŠMT. Vojtovi gratuluji a přeji, aby se v červnu do Pardubic podíval jako soutěžící!

RNDr. Eva Kučerová