Logická olympiáda

Úvod » Aktuality » Logická olympiáda
Logická olympiáda

„Odvaž se používat vlastní rozum …“  Immanuel Kant

Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky. Nejedná se o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející schopnost samostatného logického uvažování. V letošním roce se do soutěže Logické olympiády zaregistrovalo rekordních 61 761 soutěžících z 3 007 škol z celé České republiky. Soutěže se v různých věkových kategorií zúčastnili také žáci naší školy. Nejúspěšnější    z nich postoupili do krajského kola.

Krajské semifinále se uskutečnilo v pátek 2. 11. 2018  na TU Liberec. Naši školu reprezentovali  v kategorii A (3. – 5. třída ZŠ) Lucie Gazdová a Štěpán Roubíček, oba žáci 5. B. Štěpán se s vynikajícími výsledky probojoval do celostátního finále Logické olympiády, které se uskuteční 26. listopadu 2018 v Míčovně Pražského hradu. Dětem blahopřejeme za výborné umístění a Štěpánovi budeme držet pěsti v pražském finále Logické olympiády.