IQ LANDIA

Úvod » Aktuality » IQ LANDIA

IQ LANDIA

Žáci sedmých a devátých tříd navštívili bezplatně laboratoře v IQ Landii.

Sedmáci provedli pár jednoduchých testů na několik vybraných individuálních vlastností svého zraku, což  jim může pomoci k širšímu porozumění funkcí zrakového ústrojí. Vyzkoušeli si také množství optických klamů.

Žáci devátých tříd se během programu seznámili s problematikou radioaktivity, ionizujícího záření i jejich využití v energetice. Vyzkoušeli si speciální ochranný vojenský oblek, ve kterém vstoupili do „zamořeného“ prostředí, dozvěděli se o účincích ionizujícího záření na lidský organismus i o tom, jak se proti nim chránit. Díky tomuto vzdělávacímu modulu si žáci komplexně propojili poznatky a souvislosti nejenom z fyzika ale také z chemie.

Celým programem nás provedli lektoři IQ Landie, kteří byli ochotní a vstřícní.

Lektoři: Šárka Votrubcová, Jan Havlíček, Lenka Kozlovská, Jaroslav Králíček, Petr Jelínek.

Klára Plosová

IQ IQ (4) IQ (5) IQ IQ (2)