Projektový den v ZOO – Děkujeme!

Úvod » Aktuality » Projektový den v ZOO – Děkujeme!

Projektový den v ZOO – Děkujeme!

V sobotu 9. června v ZOO Liberec proběhl den podpory ochranářských projektů.

Žáci sedmých tříd si z nabízených projektů vybrali tyto: projektSave-Elephants(ochrana slonů v oblasti střední Afriky), projekt KambaTiBaaka(ochrana rezervace ve Středoafrické republice – ochrana goril a šimpanzů ve spolupráci s místním kmenem Pygmejů), projektSilent Forest(ochrana tropického ostrova Bangkaru, kde žije na světě poslední populace vzácného ptáka loskutáka niaského) a projekt Mořské želvy (ochrana mořských želv v Indonésii). Pro návštěvníky ZOO si připravili bohatý program – hry a soutěže pro děti, malování na obličej, vyrobili různé upomínkové předměty, plakáty… A samozřejmě zájemce informovali o problematice ochrany fauny, o nutnosti vzdělávání obyvatelstva. Finanční příspěvky, které děti získaly, budou zoologickou zahradou věnovány na podporu vybraného ochranářského projektu.

Všem, kteří přispěli, patří náš dík.

A já děkuji dětem za píli a vytrvalost a jejich rodičům za podporu a čas.

RNDr. Eva Kučerová