Noc s Andersenem 2018

Úvod » Aktuality » Noc s Andersenem 2018

Noc s Andersenem 2018

„Přátelství je to nejcennější, co člověk může získat.“

23. března se navečer sešly děti ze 4. A a 4. B, aby se společně zúčastnily 18. ročníku „Noci s Andersenem“ – akce na podporu dětského čtenářství. Letošní ročník připomněl 180. výročí vzniku pohádky H. Ch. Andersena O statečném cínovém vojáčkovi a 80 let existence klubu Rychlých šípů Jaroslava Foglara. Celý večer se nesl v duchu kamarádství po vzoru Rychlých šípů. Party dětí plnily a sbíraly po škole úkoly – bobříky (síly, mrštnosti, přesnosti, bystré mysli, mlčení, zručnosti), prohlížely si knihy a časopisy J. Foglara, H. Ch. Andersena a na dobrou noc se mohly podívat na film „Záhada hlavolamu“.  Děti si i letos nocování velmi pochvalovaly a už se těší na další ročník „Noci s Andersenem“.

J.M

V rámci operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost vyhlášeného MŠMT se uskutečnily   ve dnech 26. 9. – 3. 10. a 4. 10. – 11. 10. 2015 pobyty ve Velké Británii s výukou anglického jazyka. Do tohoto projektu bylo zapojeno devadesát žáků a šest pedagogů naší školy. Cílem našich výletů  bylo staroanglické město York ležící na severu Anglie. Čtyři dopoledne byla věnována výuce s rodilými mluvčími a odpoledne jsme poznávali krásy severní Anglie – prohlídka Yorku (York Minster, Jorvik Viking Centre, National Railway Museum, York´s Chocolate Story, Whitby, Goathland (nádraží z filmu Harryho Pottera), Flamborough Head (křídové útesy), národní park Malhamdale, opatství Fountains Abbey.

Ubytováni jsme byli v rodinách, ve kterých jsme měli možnost poznat životní styl a tradice Angličanů, ochutnat tradiční kuchyni a zaposlouchat se do severního dialektu.

Na zpáteční cestě jsme nemohli vynechat hlavní město Londýn, ve kterém jsme začali prohlídkou Toweru a královských klenotů. Poté jsme se vydali za hlavními památkami do historického centra. S Londýnem jsme se rozloučili plavbou po řece Temži, a pak nás čekala dlouhá cesta domů.

V praxi jsme si vyzkoušeli, jak zkušenosti získané v hodinách angličtiny dokážeme využít.