Vajíčkový den

Úvod » Aktuality » Vajíčkový den

Vajíčkový den

Pondělní dopoledne se stalo jednou velkou dílničkou pro děti na prvním stupni. Parlamenťáci si na tento den připravili devět stanovišť,  na kterých si děti mohly ozkoušet zdobení vyfouknutých vajíček různými technikami. Vajíčka se zdobily puntíky z krepového papíru, barvami v pěně na holení, polepy jarními ornamenty z barevného papíru, gelovými barvami, novinovým papírem, ubrouskovou technikou, kreativním posypem, vlnou, bambulkami a dokonce některá vajíčka získala nalepovací oči. Nejdůležitější na celé akci byla spokojenost dětí prvního stupně a jejich krásná pestrá vajíčka.

V_1 V_2 V_3 V_5

V rámci operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost vyhlášeného MŠMT se uskutečnily   ve dnech 26. 9. – 3. 10. a 4. 10. – 11. 10. 2015 pobyty ve Velké Británii s výukou anglického jazyka. Do tohoto projektu bylo zapojeno devadesát žáků a šest pedagogů naší školy. Cílem našich výletů  bylo staroanglické město York ležící na severu Anglie. Čtyři dopoledne byla věnována výuce s rodilými mluvčími a odpoledne jsme poznávali krásy severní Anglie – prohlídka Yorku (York Minster, Jorvik Viking Centre, National Railway Museum, York´s Chocolate Story, Whitby, Goathland (nádraží z filmu Harryho Pottera), Flamborough Head (křídové útesy), národní park Malhamdale, opatství Fountains Abbey.

Ubytováni jsme byli v rodinách, ve kterých jsme měli možnost poznat životní styl a tradice Angličanů, ochutnat tradiční kuchyni a zaposlouchat se do severního dialektu.

Na zpáteční cestě jsme nemohli vynechat hlavní město Londýn, ve kterém jsme začali prohlídkou Toweru a královských klenotů. Poté jsme se vydali za hlavními památkami do historického centra. S Londýnem jsme se rozloučili plavbou po řece Temži, a pak nás čekala dlouhá cesta domů.

V praxi jsme si vyzkoušeli, jak zkušenosti získané v hodinách angličtiny dokážeme využít.