Afrika - jak se žije pod Kilimandžárem

Úvod » Aktuality » Afrika - jak se žije pod Kilimandžárem

Ve čtvrtek 14. prosince se na naší škole konala cestovatelská přednáška manželů Lenky a Václava Špillarových. Přednáška byla určena primárně pro žáky sedmých tříd, kteří letos v zeměpise kontinent Afrika probírají. Účastnily se ale i obě šesté třídy.

Manželé Špillarovi, kteří dnes žijí v Jablonci, za svůj život procestovali mnoho míst naší planety a o svých cestách sepsali více jak deset publikací. Díky jejich zkušenostem tak byla přednáška naplněna nejen fakty, ale především souvislostmi dalece přesahujícími záběr jednoho vyučovacího předmětu. Vedle poutavého povídání důležitou roli hrály fotografie, které byly opravdu fantastické. Však výstavy fotografii od této cestovatelské dvojice našly své místo např. i ve Staroměstské radnici, kde výstavu zahajoval sám primátor Prahy.

Fotografie z přednášky i z cesty samotné naleznete na https://zskola.rajce.idnes.cz/

Libor Junek