Konference - Zvířata v ohrožení

Úvod » Aktuality » Konference - Zvířata v ohrožení

Zvířata v ohrožení

Ve čtvrtek 9. listopadu se v Lidových sadech pro pedagogy, pracovníky zoo a širokou veřejnost konala konference Zvířata v ohrožení. Za naši školu se této akce zúčastnila paní učitelka Kučerová s osmi žáky z osmých tříd. Žáci si vyslechli přednášky odborníků na téma ohrožené biodiverzity a úmluvy CITES, seznámili se s projekty organizovanými Českou koalicí na ochranu biodiverzity. Po obědě se část žáků zúčastnila praktického semináře o úmluvě CITES, dozvěděli se například, jak se vycvičí a jak pracuje služební pes určený pro vyhledávání pašovaných zvířat nebo suvenýrů vyrobených z chráněných a ohrožených zvířat. Druhá skupina dětí si na workshopu věnovanému ochraně outloňů a vzdělávání na Sumatře vyrobila hlavičku outloně. Závěr odpoledního bloku konference patřil především našim žákům. Zájemcům přednesli své zkušenosti s přípravou a realizací podpory ochranářských projektů pro ZOO Liberec. Tréma brzy opadla a jejich vystoupení bylo spontánní a živé.

kuce_(1) kuce_(2) kuce 3JPG kuce 4